Göksu Kapı Blog

Bahçe Kapısı konutların, binaların ya da işyerlerinin güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olan ve projelerin daha estetik görünmesine olanak tanıyan sistemlerdir. İhtiyaç ve istekler göz önünde bulundurularak otomatik veya manuel yapıda üretilmektedir.

Projenin yapısına dikkat edilerek en uygun olacak Bahçe Kapısı Modelleri üretilmekte ve monte edilmektedir. Bu durum Bahçe Kapısı Fiyatları üzerinde de değişiklikler olmasına neden olmaktadır. Özellikle mekanın yapısı ve boyutu Bahçe Kapısı Modeli ve Fiyatları belirlemede oldukça belirleyici konumdadır.

Göksu Kapı tarafından uzun yılların verdiği tecrübe ile uzman ekip kontrolünde üretilen Bahçe Kapısı Modellerini incelemek; Teknik Özellikler, Görseller, Videolar ve Broşürler eşliğinde tüm detayları öğrenmek için goxu.com.tr/bahce-kapisi-otomasyon-sistemleri bağlantısını tıklayınız... 

Günümüzde insanlar müstakil evlere nazaran apartman, rezidans ve site gibi toplu yaşam alanlarında oturmaya başladılar. Bu durum bile Bahçe Kapısı ihtiyacında herhangi bir azalmaya neden olmamıştır. Çünkü müstakil evlerde olduğu gibi toplu yaşam alanlarında da bahçeler bulunmakta ve bu alanlar Bahçe Kapısı Sistemleri ne ihtiyaç duymaktadır.

Bununla birlikte Bahçe Kapısı sadece insanların yaşam alanlarında değil kamu kurumlarında ve özel işyerlerinde de kullanılmaktadır. Göksu Kapı olarak uzun yıllardır evler ve işyerleri için ihtiyaç duyulan tüm Bahçe Kapısı Modelleri tecrübeli personelimiz tarafından yüksek kalite ile üretilmektedir.

Firmamız tarafından uzun yıllardır üretilen Bahçe Kapısı Modelleri her projenin ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Bahçe Kapısı ile ilgili bilgi almak, projenizde inceleme yaptırarak ihtiyaç duyduğunuz Bahçe Kapısı Modelini ve Ölçüsünü ekibimiz eliyle tespit ettirmek için Hemen Bize Ulaşın... Ayrıca İletişim kanallarımızı kullanarak Bahçe Kapısı Fiyatları ile ilgili güncel bilgilere de sahip olabilirsiniz.

Bahçe Kapı Modelleri 

Bahçe Kapısı kullanılacağı yapının boyutları ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak birçok farklı modelde üretilmektedir. Öncelikle Bahçe Kapısı Motoru kullanılıp kullanılmamasına göre Manuel Bahçe Kapısı ve Otomatik Bahçe Kapısı olarak 2 sınıfa ayrılmaktadır.

Otomatik Bahçe Kapısı modellerinde isteklere yanıt verecek birçok motor çeşidi bulunmakta, en uygun motor üretilen Bahçe Kapısı Sistemine entegre edilmektedir. Bu şekilde 2 gruba ayrılan Bahçe Kapıları açılıp - kapanma yöntemlerine göre;

 • Yana Kayar Bahçe Kapısı
 • İki Yana Kayar Bahçe Kapısı
 • Kanatlı Bahçe Kapısı
 • Katlanır Bahçe Kapısı
 • Sürgülü Bahçe Kapısı
 • Dairesel Bahçe Kapısı

gibi açılma şekline göre de farklı sınıflara ayrılabilir.

Bununla birlikte Bahçe Kapıları yapımda kullanılan malzeme göz önüne alınarak Ahşap, Demir, Alüminyum, Ferforje Bahçe Kapısı gibi de sınıflandırılmaktadır. Bu noktada önemli olan kişinin isteklerine en uyumlu Bahçe Kapısı Modeli belirlenerek kullanılan malzeme, açılış şekli ve motor kullanılıp kullanılmamasına bu safhada karar vermektir.

Bahçe Kapısı Modelleri ile ilgili detaylara değindiğimiz içeriğimize goxu.com.tr/bahce-kapisi-modelleri bağlantısından erişebilirsiniz...

Otomatik Bahçe Kapısı 

Bahçe Kapısı Modellerine en uygun Bahçe Kapısı Motoru entegre edilerek kapı modelinin daha konforlu, şık ve güvenli hale getirilmesi haline Otomatik Bahçe Kapısı denir. Bu tip Bahçe Kapıları yana kayar, katlanır, dairesel gibi istenilen açılış tipinde üretilebilir. Ayrıca estetik anlamda en şık görünen ve güvenlik sağlayan madde üretimde kullanılır. (Otomatik Kapı)

Otomatik Bahçe Kapıları hakkında her detaya değindiğimiz makalemize goxu.com.tr/otomatik-bahce-kapisi bağlantısından erişebilirsiniz...

Yana Kayar Bahçe Kapısı 

Genellikle ray üzerinde kayan tek bir kanatın açılması prensibi ile giriş - çıkış imkanı sağlayan Bahçe Kapısı Modeli Yana Kayar Bahçe Kapısı olarak ifade edilmektedir. Özellikle yokuşlara yerleştirilen girişlerde, geniş girişlerde ve dairesel kapıların açılması mümkün olmayan yapılarda en sık tercih edilen Bahçe Kapısı Modeli Yana Kayar Bahçe Kapısı olmaktadır.

Yana Kayar Bahçe Kapıları günümüzde projeler göz önüne alındığında en sık kullanılan Bahçe Kapısı modeli olarak görülmektedir. Farklı ağırlıkta ve uzunluktaki Bahçe Kapıları için açılış imkanı sağlamaktadır.

 • Otomatik olarak açılıp kapanması,
 • Estetik görünüme sahip olması,
 • Ergonomik bir tasarım ile üretilmesi,
 • Montaj sürecinin çok kolay olması,

Yana Kayar Bahçe Kapısı modellerini en sık kullanılan Bahçe Kapısı çeşidi haline getirmiştir.

Göksu Kapı olarak 30 yılı aşkın süredir yüksel kalite, uzman işçilik ve uygun fiyat politikası ilkelerimizi gözeterek Otomatik Bahçe Kapısı üretimine devam etmekteyiz. Göksu Yana Kayar Bahçe Kapısı modellerinin teknik detaylarını, görsel ve broşürlerini goxu.com.tr/goxu-kayar-bahce-kapi-mekanizmasi bağlantısına tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Otomatik Yana Kayar Bahçe Kapısı Modellerinde kullanılan fotosel sistemi sayesinde insan, araç ve cisim geçişlerinde çarpmalara karşı güvenlik sağlanır. Kullanılan güç kaynaklarının özellikleri sayesinde elektrik kesintisinde dahi kapı açılıp - kapanmaya devam etmektedir.

Yana Kayar Bahçe Kapısı sistemlerinde uzaktan kumanda sistemi, plaka okuma sistemleri, metal kütle dedektörü, kartlı geçiş sistemleri, etiket okuma sistemleri ve buton ile kontrol opsiyonel olarak eklenebilmektedir.

Dairesel Bahçe Kapısı 

Bahçesi bulunan ve bu bahçenin - yapının güvenliğini, estetiğini ve giriş - çıkışını sağlıklı şekilde sağlamak isteyen projelerde kullanılan Bahçe Kapısı modellerinden birisi de Dairesel Bahçe Kapısı sistemleridir. Özellikle estetik açısından şık durması ve uzun ömürlü olması bu tip kapıların kullanım oranını artırmıştır. 

Dairesel Bahçe Kapısı bahçenin korkulukları ile kombine edilerek çok şık bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Özellikle villa, köşk, çiftlik gibi müstakil yapıların bahçe girişinde Dairesel Bahçe Kapıları çok fazla tercih edilmektedir.

Projenin yapısına ve kişinin isteklerine göre farklı renklerde, motiflerde, maddelerde üretilen Dairesel Bahçe Kapısı motor yardımıyla otomatik olarak da açılabilmektedir. Dairesel Bahçe Kapısı modellerini öne çıkaran özellikler arasında;

 • Zarafet
 • Güvenlik
 • Dayanıklılık
 • Kolay Bakım
 • Uzun Ömür
 • Çevreye Saygı

gösterilebilir.

Sürgülü Bahçe Kapısı 

Sürgülü Bahçe Kapısı altında sabit raylar bulunan ve belirli bir yöne kaydırılarak açılan bahçe kapısı modelidir. İhtiyaca göre manuel veya otomatik olarak kullanılabilen ve yine çok sık tercih edilen Bahçe Kapısı Modellerinden birisi de Sürgülü Bahçe Kapısı sistemleridir.

Sürgülü Bahçe Kapıları altındaki ray ve üstündeki kaydırma kızağı arasında yeterli güçteki motor yardımı ile açılıp - kapanabilen sistemlerdir. Uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen bu kapılar gerektiğinde bireysel olarak giriş yapmak isteyenlerin veya belli bir personelin yardımı ile de açılıp kapatılabilir.

Özellikle askeri alanlarda güçlü yapısı ve kontrolün görevlide olması sebebiyle çok sık tercih edilen Sürgülü Bahçe Kapısı modelleri girecek aracın güvenlik kontrolünden sonra açılarak aracın içeriye girişi sağlanır.

Bahçe Kapısı Motoru 

Bahçe Kapısı sistemlerinin otomatik olarak açılıp - kapanmasını sağlayan mekanizmalara Bahçe Kapısı Motoru denir. Bahçe Kapısı modeline, açılış çeşidine, malzeme yapısına ve projedeki giriş - çıkış yoğunluğuna bağlı olarak birçok farklı Bahçe Kapısı Motoru kullanılabilir.

Örneğin; Yana Kayar Bahçe Kapısı Motoru olarak adlandırılan mekanizma motor çıkışında bulunan bir dişlinin üzerinde işlem gören kremayer dişli sayesinde çalışır. Dairesel Bahçe Kapısı Motoru olarak adlandırılan sistem ise daha farklı yapıda çalışmaktadır. Bu noktada önemli olan Bahçe Kapısı Modeline uygun özellikte Bahçe Kapısı Motoru tercih etmektir.

Göksu Kapı kalitesiyle üretimini yaptığımız Bahçe Kapısı Sistemlerinde Bahçe Kapısı Motoru olarak Goxu, Bft ve Nice markalarını tercih ediyoruz. Bahçe Kapısı modelinin ihtiyaçları ve yapısı göz önüne alınarak en uygun Bahçe Kapısı Motoru sisteme entegre edilmektedir.

Bahçe Kapısı Motoru setlerinin içerisinde uzaktan kumanda, flaşör ve emniyet fotoseli gibi mekanizmalar bulunmaktadır. Ayrıca ihtiyaç duyulması halinde boy fotosel ya da metal kütle dedektörü gibi opsiyonel ürünlerde temin edilebilir.

Bahçe Kapısı Kilidi 

Bahçe Kapılarının kilitlenmesini ve kullanıldıkları yapıların güvenliğini sağlayan mekanizmalar Bahçe Kapısı Kilidi olarak ifade edilir. Bahçe Kapısı Kilitleri her Bahçe Kapısı Modeli için farklı yapıda olmaktadır. Otomatik olarak açılıp kapanan sistemlerde Bahçe Kapısı Kilidi de uzaktan kontrol edilebilir yapıda olurken Manuel Sistemlerde elle kontrol edilmektedir.

Bahçe Kapısı Fiyatları 

Göksu Kapı tarafından üretilen tüm Kapı Sistemlerinde olduğu gibi Bahçe Kapısı da üstün kalite, uzman kadro ve uygun fiyat politikası doğrultusunda üretilmektedir. Bizlere ulaşan kişilerden en sık aldığımız sorulardan birisi Bahçe Kapısı Fiyatları olsa dahi bu konuda inceleme yapılmadan net bir fiyat vermek doğru olmayacaktır.

2024 Bahçe Kapısı Fiyatları etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bahçe Kapısı Fiyatları 2024 yılında değişiklik yaşanmasına neden olan durumlar arasında;

 • Bahçe Kapısının ölçüleri ve projede giriş için ayrılan alanın yapısı,
 • Sistemde kullanılacak Bahçe Kapısı Motoru türü ve özellikleri,
 • Bahçe Kapısının açılıp - kapanış modeli,
 • Bahçe Kapısında kullanılacak malzeme,

gösterilebilir.

Yukarıda belirttiğimiz hususları uzman ekibimizle görüşüp sizin için en sağlıklı Bahçe Kapısı Modeline en uygun fiyatlarla sahip olmak için +90 216 466 89 89 numaralı telefonu arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Villa Bahçe Kapısı 

Bahçe Kapısı kullanımının en yoğun olduğu ve model sayısının en fazla olduğu yapı türü olarak müstakil konutlar veya villalar gösterilebilir. Çünkü villa, çiftlik evi, yazlık gibi mülk sahibi olmuş kişiler bahçeleri ile uyumlu, araçlarını rahatça içeriye alabilecekleri, estetik, güvenli ve konforlu Villa Bahçe Kapısı sistemlerine sahip olmak istemektedir.

Göksu Kapı olarak bireysel müstakil konut sahiplerine veya toplu halde villalar tasarlayan inşaat şirketlerine en estetik ve kaliteli çözümleri en uygun fiyatlarla sunuyoruz. Özellikle tasarladığımız Villa Bahçe Kapısı modelinin projenin tüm detaylarıyla ahenk içerisinde olmasına ve %100 uyum sağlayarak estetik görünmesine dikkat ediyoruz.

Ayrıca konut sahibinin, ailesinin ve araçlarının güvenliği için gerekli tüm özelliklere sahip Villa Kapısı modelini kendileri için üretiyoruz. Otomatik Bahçe Kapısı olması için gerekli motoru da sisteme entegre ederek kullanım kolaylığı sunmaya özen gösteriyoruz.

Bahçe Kapısı Mekanizmaları 

Bahçe Kapısı sistemleri yapının ihtiyaçları ve kullanıcının istekleri dikkate alınarak farklı boyutlarda ve özelliklerde üretilmektedir. Bu durum Bahçe Kapısı Modellerinde farklı mekanizmaların kullanılmasına veya kullanılmamasına yol açmaktadır.

Bahçe Kapısı Modelleri arasında farklılıklara yol açan mekanizmaların bazıları arasında;

 • Bahçe Kapısı Motoru
 • Bahçe Kapısı Kilidi
 • Bahçe Kapısı Otomatiği
 • Bahçe Kapısı Menteşesi
 • Bahçe Kapısı Tekerleği
 • Bahçe Kapısı Kolu
 • Bahçe Kapısı Yayı
 • Bahçe Kapısı Rayı
 • Bahçe Kapısı Kumandası

gösterilebilir.

Yukarıda bir kısmını belirttiğimiz mekanizmaların kullanılması veya hangi modelinin kullanıldığı Bahçe Kapısı Fiyatları üzerinde doğrudan etki sağlamaktadır. Bu nedenle arzu ettiğiniz özelliklerdeki Bahçe Kapısına en uygun fiyatlarla sahip olmak için bu alanda uzman ve size en iyi tavsiyeleri verecek Göksu Kapı ekibiyle İletişim e geçmeniz en doğru davranış olacaktır.

Bahçe Kapısı Örnekleri 

Göksu Kapı olarak 30 yılı aşkın süredir tüm Kapı Sistemlerini ülkemiz ve dünya için üretmekteyiz. Bu durum bize Bahçe Kapısı Modelleri arasında her birini binlerce ayrı proje için üretme şansını sunmuştur. Bu güne kadar ürettiğimiz Bahçe Kapısı Modelleri arasında size seçim sırasında destek olabilecek ürünleri Referanslar kısmında inceleyebilirsiniz.

Ayrıca web sitemizde Bahçe Kapısı ürünleri ve otomasyonlarının sergilendiği goxu.com.tr/bahce-kapisi-otomasyon-sistemleri bağlantısına tıklayarak farklı modeller görme ve projenize en uygun kapı türünü tespit etme şansına sahip olabilirsiniz. Bahçe Kapısı seçme sürecinde uzman ekibimiz size destek olarak yapınıza en uygun kapı çeşidini bulmada size yardımcı olabilir.

Bahçe Kapısı konutların, binaların ya da işyerlerinin güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olan ve projelerin daha estetik görünmesine olanak tanıyan sistemlerdir. İhtiyaç ve istekler göz önünde bulundurularak otomatik veya manuel yapıda üretilmektedir.

Bahçe Kapısı konutların, binaların ya da işyerlerinin güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olan ve projelerin daha estetik görünmesine olanak tanıyan sistemlerdir. İhtiyaç ve istekler göz önünde bulundurularak otomatik veya manuel yapıda üretilmektedir.

Bahçe Kapısı Yapımı öncesi entegre edileceği projede gerekli incelemeler yapılarak kapının açılma şekli, kullanılacak motor, imal edilecek ham madde, gerekli opsiyonel özellikler belirlenir. Tüm bu durumlara karar verildikten ve ölçüler belirlendikten sonra Göksu Kapı uzman ekibi tarafından fabrikalarımızda Bahçe Kapısı Üretimi gerçekleştirilir.

Bahçe Kapısının boyutu ve ebatları monte edileceği alana göre belirlenir. Üretim öncesi belirlenen bu durum doğrultusunda en doğru boyuttaki kapı üretilerek projeye monte edilir. Yani hiçbir detaya ve binaya hakim olmadan Bahçe Kapısı şu kadar metre olmalıdır gibi bir yargıya varılamaz.

Bahçe Kapısı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar kapının size sunacağı güvenlik, estetik ve konfor durumu olmalıdır. Bu hususların optimum düzeyde olabilmesi için kontrol edilmesi gereken durumlar;

 • Kapının otomatik olup olmayacağı (motor kullanılıp kullanılmayacağı),
 • Kapının açılış yapısı ve şekli,
 • Kapının panelinde kullanılacak malzeme türü ve rengi,
 • Kapıda kullanılacak opsiyonel mekanizmalar,

belirlenmeli ve seçilirken çok dikkat edilmelidir.

Bu soruyu en net olarak Bahçe Kapısı sizin evinizin veya işyerinizin ihtiyaçlarını, sizin isteklerinizi %100 karşılayacak yapıda olmalı şeklinde verebiliriz.