Göksu Kapı Blog

Fotoselli Kapı üst kısmında bulunan fotoseller yardımıyla geçiş yapacak insanları algılama özelliğine sahip olan ve özellikle gün içinde giriş - çıkış miktarının yoğun olduğu binalarda kullanılan, kendiliğinden açılıp kapanabilen kapıların geneline verilen addır.

Fotoselli Kapılar tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de insan yoğunlu ve hareketliliği fazla olan bütün binalarda tercih edilmektedir. Faaliyetlerini sürdürdükleri yapılara otomatik açılıp kapanan Fotoselli Kapıları taktıran işletmeler estetiksel ve fonksiyonel birçok avantajın sahibi olurlar.

Ülkemizde ve dünyada Fotoselli Kapı üretimi dendiğinde akla gelen belli başlı Otomatik Kapı Üreticisi firmalar vardır. Göksu Kapı Fotoselli Kapı Üretimi veya Fotoselli Kapı Markaları arasında en bilinen, yetkin ve başarılı görülen firmalardan birisidir.

Göksu Kapı ile birlikte dünyanın her yerinde farklı amaçlarla inşa edilen yapıların Fotoselli Kapı ihtiyacını karşılayan Fotoselli Kapı Üreticisi Markalar arasında Bft, Nice, Ditec, Fadini gösterilebilir.

Fotoselli Kapıların dayanıklı, güvenli ve estetik yapıda üretilebilmesi kullanım alanlarını ve sıklığını artırmaktadır. Özellikle kıstırmayı engelleyici yapısı, açılma - kapanma hız ayarı, elektrik kesintisi anında manuel açılabilmesi en büyük özellikleri arasında gösterilebilir.

Göksu Kapı 30 yılı aşkın tecrübesi ve uzman ekibi ile tüm dünyaya Fotoselli Kapı üretmeye devam etmektedir. Sizde yapınızda ihtiyaç duyduğunuz Fotoselli Kapıların En İyi Fotoselli Kapı Üreticisi eliyle yapılmasını sağlamak ve Fotoselli Kapıların teknik özellikleri, videoları, broşürleri ile ilgili bilgi edinmek için goxu.com.tr/urunler bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Uzman ekip arkadaşımız tarafından kaleme alınan bu yazımızda Fotoselli Kapı sahibi olan işletmelerin güvenle ve uzun ömürlü şekilde kapılarını kullanabilmeleri için dikkat etmesi gereken hususlara değinmeye, Fotoselli Kapı alım süreci sonrası bilinmesi gerekenlere değinmeye çalıştık. Aklınıza takılan herhangi bir durum ile ilgili İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz...

Fotoselli Kapı Ne Demek 

Fotoselli Kapı güvenlik amacıyla kullanılan ve insanların geçişini sensörler yardımıyla kontrol eden bir kapı türüdür. Fotoselli Kapılar genellikle otomatik olarak açılıp kapanan kapılardır ve insanların geçişini sensörler yardımıyla kontrol ederler.

Fotoselli Kapı üretiminde sisteme entegre edilen bu sensörler insanların geçişini sağlamak için ışık veya radyo dalgaları kullanırlar. Fotoselli Kapılar güvenlik amacıyla kullanıldıkları yerlerde oldukça yaygındır ve insanların güvenli bir şekilde geçişini sağlar.

Fotoselli Kapı Nasıl Çalışır 

Fotoselli Kapılar birçok farklı tasarımda olabilir ancak genellikle imal edilirken sistemine entegre edilen bir fotoğraf sensörü kullanarak harekete duyarlı hale getirilir. Bu sensör geçerken kapının önündeki bir kişinin hareketini algılar ve kapıyı otomatik olarak açar.

Fotoselli Kapı üretilirken temel hedef kullanıcıların kapıyı manuel olarak açmaya gerek kalmadan rahatça geçebilmelerini sağlar. Sensör kapıya yaklaşan kişiyi algılayarak kapı kontrol mekanizmasını tetikler. Bu durum kapının otomatik olarak açılmasını ve kişi geçtikten sonra yine kendiliğinden kapanmasını sağlar.

Fotoselli Kapı Ayarı Nasıl Yapılır 

Fotoselli Kapıların Ayarı kapının tasarımına ve markasına göre farklılık gösterebilir. Fotoselli Kapılar işletmeye Fotoselli Kapı Montajı için gelen ekip tarafından kullanım amacına en uygun olacak şekilde ayarlanmaktadır.

Fotoselli Kapı Ayarı Nasıl Yapılır sorusunu basamaklar halinde;

 • Öncelikle Fotoselli Kapının kumandasını bulun ve kapının kontrol paneline ulaşın.
 • Kontrol panelinde Fotoselli Kapı ayarlarını yapabileceğiniz bir düğme bulun. Bu düğmeye basarak ayarlar ekranına girebilirsiniz.
 • Ayarlar ekranında Fotoselli Kapının harekete duyarlılık seviyesini ayarlayabilirsiniz. Bu seviyeyi geçerken kapının önünde duran bir kişinin hareketini algılayabilmesi için ayarlayın.
 • Ayarlar ekranında kapının açılma ve kapanma hızını da ayarlayabilirsiniz. Genellikle bu ayarı kapının açılıp kapanmasının daha yavaş veya daha hızlı olmasını istediğinize göre ayarlayabilirsiniz.
 • Ayarları kaydettikten sonra Fotoselli Kapı ayarının tamamlandığını doğrulayabilirsiniz. Bu süreç sonunda sistem kapının önünde duran bir kişinin hareketini algılayarak kapıyı açmasını sağlayacaktır.

şeklinde yanıtlayabiliriz.

Fotoselli Kapı ayarının nasıl yapılacağı konusunda tam olarak emin değilseniz İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilir, yetkili personelimizden yardım alabilirsiniz.

Fotoselli Kapı Montajı Nasıl Yapılır 

Öncelikle Göksu Kapı tarafından uygun Fotoselli Kapı Fiyatları ile üretilen kapıların montaj sürecinin size en yakın çözüm ortağımız eliyle yapıldığını bilmenizi isteriz. Göksu Kapı ürünlerini kullanan işletmelere ülkemizde ve yurt dışında birlikte çalıştığı binlerce bayi ile destek vermektedir.

Aldığı Fotoselli Kapı sisteminin montajının nasıl yapıldığını merak eden kullanıcılar için Fotoselli Kapı Montajı sürecini;

 • Öncelikle Fotoselli Kapının tüm parçalarını ve gereçlerini toplayın. Bu parçalar arasında kapının kendisi, motoru, sensörleri, kumandaları ve diğer ekipmanları olabilir.
 • Kapının montajını yapacağınız yeri seçin ve kapının boyutlarına göre gerekli ölçüleri alın. Bu ölçüler doğrultusunda kapının montajını yapacağınız yüzeyin hazırlanması gerekir.
 • Kapının montajı için gerekli olan delikleri açın ve kapının vidalarını sıkıca takın. Bu işlemi yaparken kapının düzgün bir şekilde oturmasına ve hareket etmesine engel olmayacak şekilde hareket edin.
 • Kapının motorunu ve sensörlerini takın ve gerekli ayarları yapın. Bu ayarlar arasında kapının açılış ve kapanış hızı, hareket yönü ve diğer ayarlar olabilir.
 • Kapının çalışmasını test edin ve gerekli düzeltmeleri yapın. Eğer kapı düzgün bir şekilde çalışmıyorsa montaj sırasında yapılan hataları bulup düzeltin ve tekrar test edin.

şeklinde özetleyebiliriz. 

Fotoselli Kapı Hız Ayarı Nasıl Yapılır 

Fotoselli Kapının hız ayarı genellikle kapının kumandası üzerinde bulunan bir düğme ile yapılır. Aşağıdaki belirttiğimiz adımları izleyerek;

 • Öncelikle Fotoselli Kapı Kumandası na ulaşın ve ayar yapmak istediğiniz hızın düğmesini veya kısmını bulun.
 • Ayar yapmak istediğiniz hızın düğmesine veya kısmına basarak kapının açılış ve kapanış hızını değiştirin. Bu işlem sırasında kapının düzgün bir şekilde hareket etmesine engel olmayacak şekilde hareket edin.
 • Ayarı yaptıktan sonra kapının hızını test edin ve eğer gerekli ise düzeltmeleri yapın.

Fotoselli Kapının hız ayarını yapabilirsiniz.

Fotoselli Kapıların Avantajları 

Fotoselli Cam Kapı modelleri kullanıldıkları yapılara birçok farklı avantajı beraberinde sağlayan Otomatik Kapı Sistemleridir. Estetiksel ve fonksiyonel açıdan pek çok fayda sağlayan bu kapıların işletmelere faydaları arasında;

 • Şıklık, prestij ve konfor,
 • Emniyet ve yüksek güvenlik,
 • Ses ve gürültü geçirmezlik,
 • Dayanıklılık ve uzun ömürlü kullanım,
 • Yüksek yalıtım ile gelen enerji tasarrufu,

gösterilebilir.

Fotoselli Kapı Arızaları Nelerdir 

Göksu Kapı kalitesi ve tecrübesiyle üretilen Fotoselli Kapılar uzun ömürlü kullanım imkanı sunmaktadır. Bakımlarının doğru ve periyodik olarak aksatılmadan yapılması halinde işletmelere ömürlük kullanım şansı sağlamaktadır. Bununla birlikte her üründe olabileceği gibi Fotoselli Kapılarda da bazı mekanizmalarda arızalar meydana gelebilir.

Günümüzde Fotoselli Kapı arızalarının en sık yaşandığı bölümler arasında;

 • Fotoselli Kapı Açılış - Kapanış Mekanizması,
 • Fotoselli Kapı Sensörü,
 • Fotoselli Kapı Motoru,
 • Fotoselli Kapı Kilit Mekanizması,

gösterilebilir.

Yukarıda belirttiğimiz Fotoselli Kapı mekanizmalarında veya farklı bölümlerde meydana gelen sıkıntılarda zaman kaybetmeden Bize Ulaşarak Fotoselli Kapı Servisi bilgisi alarak Fotoselli Kapı Tamiri yaptırmanız en doğru davranış olacaktır.

Fotoselli Kapı Servisi

Fotoselli Kapıların bakım, tamir veya montaj işlemlerini yapan firmalar Fotoselli Kapı Servisi olarak adlandırılır. Bu servisler genellikle kapı tamircisi veya benzeri bir meslek sahibi olan kişiler tarafından işletilmektedir.

Fotoselli Kapı Servisleri Fotoselli Kapılarınızda meydana gelebilecek arızaları tespit eder ve bu arızaları giderirler. Ayrıca Fotoselli Kapılarınızın bakımını da yaparak düzgün bir şekilde çalışmalarını sağlarlar.

Eğer Fotoselli Kapınızda bir arıza yaşıyorsanız veya bakımını yaptırmak istiyorsanız İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilir, çözüm ortaklığı yaptığımız ve size en yakın olan Fotoselli Kapı Servisine bizim yardımımızla başvurabilirsiniz.

Fotoselli Kapı Tamiri 

Fotoselli Kapı Tamiri Otomatik Kapı Sistemleri hakkında yetkin personeller tarafından yapılan bir uygulamadır. Kapınızın montajını gerçekleştiren ekipten bu konuda yardım almanız en doğru davranış olacaktır.

Fotoselli Kapı Tamiri Nasıl Yapılır sorusunu;

 • Öncelikle Fotoselli Kapının arızalı olduğunu düşündüğünüz bölümü bulun. Bu bölüm kapının açılış ve kapanış mekanizması, sensörleri, motoru veya diğer parçaları olabilir.
 • Arıza tespit ettikten sonra gerekli olan parçaları toplayın ve tamir işlemine başlayın. Bu parçalar arasında kapının sensörleri, motoru ve diğer ekipmanları olabilir.
 • Arızalı parçaları değiştirin ve kapının diğer parçalarını da kontrol edin. Eğer gerekli görürseniz bu parçaları da değiştirin veya onarın. Arızalı bölümü tamir etmek için gerekli olan adımları izleyin.
 • Tamir işlemini tamamladıktan sonra kapının çalışmasını test edin ve eğer gerekli ise düzeltmeleri yapın.

şeklinde yanıtlayabiliriz.

Yukarıdaki adımları izleyerek Fotoselli Kapı Tamiri yapabilirsiniz. Ancak bu işlem biraz zor ve teknik bilgi gerektirir. Bu nedenle en doğru seçenek bizimle iletişime geçerek size en yakın bayi hakkında bilgi almak olacaktır.

Fotoselli Kapı Fiyatları belirlenirken ücrette değişikliğe neden olabilecek birçok farklı neden bulunmaktadır. Sizlere en doğru fiyatı verebilmemiz için ihtiyaç duyduğunuz Fotoselli Kapı modelini ve arzu ettiğiniz diğer özellikleri öğrenmemiz gerekmektedir.

Fotoselli Kapılar ile ilgili sorularınızı web sitemizdeki whatsapp ikonuna tıklayıp bizimle irtibata geçerek sorabilir, Fotoselli Kapı Fiyatları hakkında detaylı bilgileri Hemen Bize Ulaşın metnine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Fotoselli Kapı Fiyatları belirlenirken ücrette değişikliğe neden olabilecek birçok farklı neden bulunmaktadır. Sizlere en doğru fiyatı verebilmemiz için ihtiyaç duyduğunuz Fotoselli Kapı modelini ve arzu ettiğiniz diğer özellikleri öğrenmemiz gerekmektedir.

Fotoselli Kapılar ile ilgili sorularınızı web sitemizdeki whatsapp ikonuna tıklayıp bizimle irtibata geçerek sorabilir, Fotoselli Kapı Fiyatları hakkında detaylı bilgileri Hemen Bize Ulaşın metnine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Fotoselli Kapılar bina girişleri, site girişleri, mağazalar, otoparklar, havaalanları, okullar, fabrikalar, hastaneler, oteller gibi sirkülasyonun fazla olduğu anlarda sıkça kullanılır.

Fotoselli Kapı Ayarı uzman ekip tarafından yapılan montaj sonrasında projeye ve kullanıma en uygun olacak şekilde yapılmaktadır. Fotoselli Kapı çalışır hale geldikten sonra size kurulumu yapan ekip tarafından gerekli bilgiler verilecek, Fotoselli Kapı Kullanım Kılavuzu bırakılacaktır.

Fotoselli Kapı ile ilgili aklınıza takılan tüm sorulara uzman ekibimiz tarafından yazılan bu makalemizde yanıt bulabilirsiniz. Eğer sormak istediğiniz bir konu oluşursa web sitemizdeki iletişim kanallarından bize ulaşabilir, whatsapp ikonuna tıklayarak canlı mesajlaşabilirsiniz.

Fotoselli kapılarda iki kanat bulunur. Giriş veya çıkış yapacak kişi kapıya yaklaşarak kapının üstünde bulunan fotosel tarafından algılanır. Otomatik olarak açılan kapı kişi geçiş yaptıktan sonra otomatik olarak kapanır.

Fotoselli Kapı Arızaları arasında;

 • Kapının açılmaması veya kapanmaması,
 • Uzaktan kontrol edilme işlevini yerine getirememesi,
 • Trafosunda yanma yaşanması,
 • Motorunun çalışmaması veya takılarak çalışması,
 • Dişlilerin fonksiyonel olarak çalışmaması,

gösterilebilir.

Fotoselli Kapı öncelikle proje alanına ve amacına uygun olacak şekilde üretilir. Hazır hale gelen kapıların uzman ekibimiz tarafından belirlenen alanlara montajı tamamlanır.