Göksu Kapı Blog

Katlanır Kapı modelleri özellikle giriş - çıkış sürecinin yoğun olduğu mekanlarda hızlı bir sisteme sahip olduğu ve içerideki unsurları dışarıdaki olumsuz etkilerden koruma yeteneği bulunduğu için tercih edilen kapı sistemleridir.

Günümüzde çok sık kullanılır hale gelen Katlanır Kapı Sistemleri üretim ve dağıtım yapılan pek çok alanda tercih edilmekte, her geçen gün teknolojik gelişmeler ışığında entegre edilen donanımlar ile güçlendirilmektedir.

Katlanır Kapı Modelleri farklı boyutlarda ve özelliklerde üretilebilmektedir. Hızlı bir şekilde açılıp - kapanabilen bu kapı sistemleri içeriye istemsiz girişlerin önüne geçmektedir. Projelere estetik ve güvenlik katan bu sistemler herhangi bir kontrol mekanizması entegre edilerek Otomatik Katlanır Kapı halinde kullanılabilmektedir.

Göksu Kapı tarafından projelerin ihtiyaçlarına ve kullanım amaçlarına en uygun olacak Katlanır Kapı modelleri güvenli, konforlu ve hızlı bir imal süreciyle üretilmektedir. Göksu Kapı kalitesiyle üretilen tüm Kapı Modellerini goxu.com.tr/urunler bağlantısına tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Katlanır Kapılar pratik ve hızlı kullanımı sayesinde günlük hayatı kolaylaştırırken işyerlerinin yükünü hafifletmektedir. Bu kapı sistemleri yukarı doğru hızla katlanarak açıldığı için Katlanır Kapı olarak anılmaktadır. Bazı durumlarda projelerin yapısı göz önüne alınarak yana doğru da katlanarak açılan Katlanır Kapı Modelleri bulunmaktadır.

Katlanır Kapı Sistemleri üretim sürecinde entegre edilen kontrol mekanizmaları ve sistemle birlikte kullanılabilen Katlanır Kapı Motoru sayesinde otomatik olarak hareket ettirilebilir. Ayrıca Katlanır Kapı Modelleri ihtiyaç duyulan ebatlarda ve farklı malzeme kullanımı sayesinde istenilen özelliklerde üretilebilmektedir.

Gerektiğinde iç mekanlarda da kullanılabilen Katlanır Kapı Sistemleri rüzgara ve basınca karşı yüksek dayanıklılığa sahip olduğu için dış mekanlarda daha çok tercih edilmektedir. Bu kapı sistemleri bölgedeki rüzgarın şiddetine göre farklı malzemelerin kullanımı ile üretilmektedir.

Projelerinizde ihtiyaç duyduğunuz Katlanır Kapı Sistemlerinin Göksu Kapı kalitesi, tecrübesi ve garantisiyle üretilmesi ve binanıza en uygun Katlanır Kapı Modelleri hakkında detaylı bilgi almak için İletişim metnine tıklayıp veya sol alttaki Whatsapp ikonuna dokunarak yetkili ekip arkadaşımızla anlık mesajlaşabilirsiniz.

Katlanır Kapı Sistemleri 

Katlanır Kapı Sistemleri iç veya dış mekan olması fark etmeksizin geniş açıklıklara sahip alanlar arasında geçişi kontrol etmek için kullanılan ürünlerdir. Depo, fabrika gibi endüstriyel alanlarda kullanılabildiği gibi balkon, bahçe, teras gibi konut alanlarında da çok sık tercih edilmektedir.

Katlanır Kapı Sistemleri çalışma şekli olarak tek hareketli kanat veya çift harekeli kanat olacak yapıda üretilebilmektedir. Tek Kanat üzerinde açılan Katlanır Kapı modellerinde tek kanat dışındaki kanatlar birbiri üzerine toplanıp bir noktada buluşur. Manzara ve ışıktan daha fazla faydalanılmasını sağlayan bu sistem açıldığında kullanıcı herhangi bir bölüntüye maruz kalmadan dışarıya ulaşabilir.

Projenin açıklık mesafesine göre Katlanır Kapı sistemlerinde kanat sayısı değişiklik gösterir. Taşıma kapasitesi seçilen kanat profiline bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Genellikle eşikli olarak kullanılan Katlanır Kapı Sistemleri ihtiyaç halinde alt mekanizma bir miktar zemine gömülerek eşiksiz hale getirilerek kullanılabilir.

Katlanır Kapı Modelleri 

Katlanır Kapılar uygulanacağı mekanın ihtiyaçları ve özellikleri göz önünde bulundurularak birçok farklı modelde üretilebilen kapı sistemlerdir. (Otomatik Kapı)

Öncelikle Katlanır Kapıların istenilen ölçülerde tasarlanabildiği için hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilmektedir. Yapının ihtiyacına göre pencere açıklığı bulunabilen Katlanır Kapı Modelleri kullanıcı istekleri neyi gerektiriyorsa o yönde evirilerek üretilebilir.

Katlanır Kapı Modelleri Yüksek Hızlı, Tek - Çift Kanatlı, Tek - Çift Katlı olmak üzere yapısal olarak farklı isimlerle sınıflandırılabilir. Bununla birlikte çalışma şekli ve üretiminde kullanılan malzemeler göz önünde bulundurulduğunda Kanatlı Kapı Sistemleri;

 • Kanatlı PVC Kapı
 • Kanatlı Cam Kapı
 • Kanatlı Kayar Kapı
 • Kanatlı Sürgülü Kapı
 • Kanatlı Panel Kapı
 • Kanatlı Demir Kapı
 • Kanatlı Raylı Kapı
 • Kanatlı Ferforje Kapı

olarak sınıflandırılabilir.

Katlanır Kapı Mekanizmaları 

Günümüzde projelerin ihtiyaçları ve özellikleri göz önünde bulundurularak pek çok Katlanır Kapı Modeli üretilmeye başlanmıştır. Bizde Göksu Kapı olarak diğer tüm Kapı Sistemleri için olduğu gibi Katlanır Kapı Sistemleri içinde Türkiye ve Dünyada en kaliteli ve yüksek miktarda üretimi yapan firmalardan birisi olarak sektöre yön vermekteyiz.

Projeye uygun Katlanır Kapı Modellerinin üretilmesi için faydalanılan tüm aparatlar Katlanır Kapı Mekanizmaları olarak ifade edilmektedir. Katlanır Kapı Sisteminin sağlıklı çalışması için mecburi olarak kullanılan bazı mekanizmalar ve opsiyonel mekanizmalar ile işletmenin isteklerini %100 karşılayan Katlayan Kapı Modelleri üretilmektedir.

Üretim esnasında kullanılan Katlanır Kapı Mekanizmalarından bazıları;

 • Katlanır Kapı Motoru,
 • Katlanır Kapı Rayı,
 • Katlanır Kapı Paneli,
 • Katlanır Kapı Kontrol Sistemi,
 • Katlanır Kapı Menteşesi,

şeklinde belirtilebilir.

Göksu Kapı tarafından üretimi yapılan Katlanır Kapı Çeşitleri monte edileceği ortama en uygun dış görünüşe sahip olacak, işletmenin ihtiyaçlarını tümüyle karşılayacak özellikte olacak şekilde gerekli Katlanır Kapı Mekanizmalarının kullanılması ile üretilmektedir.

2024 Katlanır Kapı Fiyatları 

Katlanır Kapılar günümüzde tüm konut ve işyeri amacıyla inşa edilen binalarda kullanılabilen kapı sistemlerinden birisi olarak bilinmektedir. Birbirinden farklı boyutlarda üretilebilen bu mekanizmaların fiyatları yani Katlanır Kapı Fiyatları ölçülere bağlı olarak değişiklik gösterir.

Katlanır Kapı Fiyatları 2024 yılında değişiklik oluşmasına neden olan durumlardan birisi de imalat aşamasında kullanılan malzeme kalitesidir. Kapının boyutları ve malzemesi dışında pencere açıklıkları, detay ölçüleri, rüzgar basıncına karşı dayanıklılık gibi hususlar da fiyatı etkileyen faktörler arasındadır.

Katlanır Kapı Fiyatları ile ilgili en sağlıklı bilgileri almak, sahip olduğunuz projede ihtiyaç duyduğunuz kapı sistemlerine en uygun Katlanır Kapı Modelini öğrenebilmek için Hemen Bize Ulaşıp uzman ekibimizle görüşebilirsiniz.

Yana Katlanır Kapı 

Yana Katlanır Kapılar kanatların yana doğru katlanarak açıldığı ve dikey kanatların menteşeler ile birbirine bağlandığı Katlanır Kapı sistemleridir. Hangar Kapısı olarak da kullanılabilen bu kapı sistemleri Yana Katlanır Hangar Kapısı olarak ifade edilebilir. Yana Katlanır Hangar Kapısı sistemlerinde üst kayar sistem kılavuzla birlikte zeminde yönlendirme rayı kullanılmaktadır.

Katlanır Kayar Kapı 

Katlanır Kayar Kapı 3 metre ve üzerinde çok sayıda katlanır kanat yapılarak büyük açıklıkların kolay bir şekilde geçilmesi sağlayan, yüksek taşıma kapasitesine sahip sistemlerdir. İçeriye veya dışarıya açılma imkanı sunan bu sistemler Avrupa standartlarına uygun şekilde üretilir.

Göksu Kapı bünyesinde çalışmalarını sürdüren uzman personellerimiz Kayar Kapı ve Katlanır Kapı sistemlerini birleştiren birçok farklı Katlanır Kayar Kapı modelini üretmeye devam etmektedir.

Kayar Katlanır Kapı sistemlerinin avantajları arasında;

 • Üretiminin, bakımının ve montajının kolay olması,
 • Sağa ya da sola toplayabilme,
 • İçeriye veya dışarıya açabilme,
 • Tek elle bile hareket ettirilebilmesi,
 • Çift sıralı fitil sistemi sayesinde yüksek performans elde edilmesi,
 • Emniyetli kilit sistemlerine sahip olması,

gösterilebilir.

Katlanır PVC Kapı 

Katlanır PVC Kapılar geçişlerin yoğun olduğu, iç mekandaki hava koşullarının dış ortamdan etkilenmesinin istenmediği projelerde çok başarılı çözümler sunan kapı mekanizmalarıdır. Oldukça uzun ömürlü ve güvenilir sistemler olarak bilinen PVC Katlanır Kapı modelleri sabit hızlı açılır kapanır vaziyette üretilebildiği gibi  Hızlı PVC Katlanır Kapı kapsamında yüksek hızlı çalışır yapıda da üretilebilmektedir.

Hızlı PVC Katlanır Kapı 

Hızlı PVC Katlanır Kapı işyerlerinin iç mekanlarının dışarıdaki olumsuz hava şartlarından ve tozlu ortamdan etkilenmemesi amacıyla kullanılan, hızlı bir şekilde açılıp kapanabilen sistemlerdir. Hızlı PVC Kapı modelleri sadece iç değil dış mekanlara da uygulanabilir.

Yüksek Hızlı PVC Katlanır Kapı olarak da ifade edilebilen bu kapı mekanizmaları yoğun çalışmanın olduğu, forklift ve araç geçişlerinin hızlı yapılmasının istendiği depo vb. amaçlarla kullanılan mekanlarda çok sık tercih edilmektedir.

Hızlı PVC Katlanır Kapı modelleri hızla açılıp - kapanmasının yanı sıra yüksek seviyedeki yalıtım seviyesi sayesinde enerji tasarrufuna da yardımcı olur. Birçok farklı amaçla hizmet veren işyeri Göksu Kapı tarafından üretilen Hızlı PVC Katlanır Kapı sistemlerini tercih ederek işyerlerini güvenli hale getirmektedir.

Fabrika, depo, galeri, sanayi olmak üzere farklı endüstriyel alanlarda kullanıldığında birçok avantajı beraberinde sunan Hızlı PVC Kapı modelleri hakkında Teknik Özellikleri, Görselleri, Videoları ve Broşürleri goxu.com.tr/hizli-pvc-kapilar bağlantısına tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Katlanır Sürgülü Kapı 

Katlanır Sürgülü Kapı sistemleri fonksiyonel oluşu ve kullanım kolaylığı sunması nedeniyle kullanıcılar tarafından güvenle tercih edilen bir üründür. Özellikle estetik ve şık mekanlar oluşturmak isteyen kişiler konut amaçlı üretilen projelerin balkon, bahçe gibi alanlarında Katlanır Sürgülü Kapı modellerine başvurmaktadır.

Oldukça dayanıklı ve ekonomik bir ürün olarak ifade edilen Sürgülü Katlanır Kapılar pratik şekilde kullanılabilen ve dış faktörlerden minimum derecede etkilenen kapı sistemleridir. Uzmanlar tarafından yapılan Fiyat / Performans değerlendirmelerinde maksimum verimlilik sağladığı ortaya çıkmıştır.

Sürgülü Katlanır Kapılar birbirine geçirilmiş ve ray üzerine yerleştirilmiş panellerin hareketi ile çalışan, kolay takılıp çıkartılan ve yer kaplamayan kapı sistemleridir. Sadece konut amaçlı kullanılan mekanlarda değil alışveriş merkezleri, restoranlar, iş, sağlık ve eğitim merkezleri gibi geniş mekanlarda sağladığı avantajlar sebebiyle tercih edilmektedir.

Diğer Katlanır Kapı modellerinde olduğu gibi Katlanır Sürgülü Kapılar da uzun ömürlü ürünler olmakla birlikte yıllarca sıkıntısız şekilde kullanılabilir. Kullanıldığı projelere sunduğu en büyük katkı tamamen açılabildiği için iç ve dış mekanı alan kaybı oluşturmadan birleştirebilir.

Fotoselli Katlanır Kapı 

Fotoselli Katlanır Kapı sistemleri uygulandıkları yapılara gün ışığı ile dolu bir yaşam sunmak için tasarlanırlar. Özellikle otomatik geçiş ihtiyacı doğmuş lakin geçiş mesafesinin kısıtlı olduğu yapılarda Fotoselli Kapı sistemleri sağlıklı çözümler sunmaktadır.

Akordiyon Kapı mantığıyla çalışabilen bu sistemler dairesel bir çizgide iki ayrı kanatın birbiri üzerine gelmesi sonucu kendi içinde seri bir biçimde uzun yıllar çalışabilmektedir. Bu kapı modelleri her yapıya uyum sağlayabilecek tasarımda üretilmektedir.

Fotoselli Katlanır Kapı sistemleri projelere yüksek yalıtım, üst düzey güvenlik ve minimal tasarımı bir arada sunan ürünlerdir. Kapı tasarlanırken sağlanan avantajlar sayesinde mekanda maksimum şeffaflık ve kolay açılma imkanı oluşturulur.

Isı Yalıtımlı Katlanır Kapı 

Katlanır Kapı sistemleri kullanım alanı çok geniş olan ürünlerdir. İşyerlerinde farklı amaçlarla kullanılabildiği yaşam alanlarında estetik kaygılar göz önünde bulundurularak da entegre edilmektedir. Özellikle balkon, teras, kış bahçeleri, restoran gibi gerektiğinde iç ve dış mekânın bir bütün olarak kullanılmak istenildiği yaşam alanlarında Katlanır Kapı modelleri yaygın olarak kullanılmaktadır.

Isı Yalıtımlı Katlanır Kapı sistemleri olarak da ifade edilen bu kapı mekanizmaları estetiğin ön planda tutulduğu mekanlarda, işlevsel ve izolasyondan maksimum faydalanılacak şekilde üretilmiştir. Isı Yalıtımlı Katlanır Kapılar kullanılacak yerin ölçülerine ve istenilen fonksiyon özelliklerine göre farklı modellerde üretilmektedir.

Katlanır Kapı Avantajları 

Katlanır Kapılar ev, dükkan, işyeri, kamu kurumları, depo, endüstriyel alanlar başta olmak üzere çok geniş kullanım alanına sahip ürünlerdir. Bu durumun en önemli nedenlerinden birisi uygulandıkları alanlara sağladıkları avantajların oldukça fazla olmasıdır.

Katlanır Kapı Faydaları arasında;

 • Büyük boyutlar ve geniş açıklıklarda işlevsel olarak kullanılabilmesi,
 • Dayanıklı, uzun ömürlü ve kusursuz çalışan sağlam bir yapıya sahip olması,
 • Yüksek ısı yalıtımı sayesinde maksimum enerji tasarrufu sunması,
 • Yüksek rüzgar direnci, hava geçirimsizlik ve su sızdırmazlığı sağlaması,
 • Bakımı ve montajının oldukça kolay olması,

gösterilebilir.

Katlanır Kapılar metal veya ahşap çerçeve üzerine yerleştirilmiş, metal veya plastik menteşelerle birbirine bağlanmış panellerden oluşur. Kapılar bir ray sistemi üzerinde hareket ederler. Kapının paneli kapıyı açıp kaparken katlanabilmesi için menteşeler aracılığıyla birbirine bağlanır.

Katlanır Kapılar metal veya ahşap çerçeve üzerine yerleştirilmiş, metal veya plastik menteşelerle birbirine bağlanmış panellerden oluşur. Kapılar bir ray sistemi üzerinde hareket ederler. Kapının paneli kapıyı açıp kaparken katlanabilmesi için menteşeler aracılığıyla birbirine bağlanır.

Katlanır Kapıların Montajı üretici tarafından sağlanan talimatlara göre yapılır. İlk olarak kapının takılacağı alanın doğru ölçülmesi gerekir. Ardından kapı çerçevesi ve ray sistemi monte edilir. Daha sonra kapı panelleri ray sistemine yerleştirilir ve menteşelerle birbirine bağlanır.

Katlanır Kapı menteşelerle birbirine bağlanmış birden fazla panelin katlanarak açılma ve kapanma işlemini yaptığı bir kapı türüdür. Bu kapılar yer kazandırmak için kullanılır.

Katlanır Kapıların Fiyatları kapının boyutuna, malzeme türüne, marka & modeline ve diğer özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Katlanır Kapıların Montajı üretici tarafından sağlanan talimatlara göre yapılır. İlk olarak kapının takılacağı alanın doğru ölçülmesi gerekir. Ardından kapı çerçevesi ve ray sistemi monte edilir. Daha sonra kapı panelleri ray sistemine yerleştirilir ve menteşelerle birbirine bağlanır.

Katlanır Cam Kapı cam panellerden oluşan ve katlanarak açılıp kapanabilen bir kapı türüdür. Bu kapılar iç mekanlarla dış mekanları birleştiren alanlarda, manzaraya engel olmadan bölümlemek ve ışığı içeriye almak için kullanılır.

Katlanır Kapı birbirine menteşelerle bağlı olan ve bir ray üzerinde hareket eden panel veya bölümlerden oluşan bir kapı türüdür. Bu kapılar geniş bir açıklığı kapatabilme ve daha az alanda kapı açabilme özelliğiyle bilinir.