Göksu Kapı Blog

Hangarlar genellikle uçakların, helikopterlerin, gemilerin veya otomobillerin saklandığı veya bakım yaptırıldığı yerlerdir. Hangar Kapısı hangara giriş ve çıkışı sağlayan kapıdır. Bu kapılar büyük ve değerli araçların korunması, bakımı ve operasyonu için yüksek güvenlik ve verimlilik sunan özel tasarımlı kapılardır.

Hangar Kapıları büyük kapı aralığı gereken yerlerde kullanılmaktadır. Büyük ölçekte kapı aralığı bulunan yerlerde kullanılan Hangar Kapıları genel olarak tersane, uçak hangarları ve maden gibi alanlarda tercih edilir. Çok büyük boyutları nedeniyle Mega Kapı olarak da adlandırılan bu kapılar işlevsel ve pratik yapılarının yanında yüksek dayanıklılık da sunar.

Hangar Kapıları kullanım yeri olarak çok büyük bir alanı toz, rüzgar, hava, ısı ve soğuk hava yalıtımı maksadıyla tasarlanmıştır. Bu kapılar çok büyük ölçekli boşluklarda basitçe açılıp kapanma sağlayan sistemlerdir. Bu alan bazen bir binanın bir cephesi bile olabilmektedir. Hangar Kapılarını kapatma paneli olarak kullanacak şekilde bir binanın cephesine uyum sağlayabilmesi için doğru malzeme seçimi çok önemlidir.

Hangar Kapıları gerek güvenlik gerekse statik hesaplamaları açısından kusursuzluk ve yüksek mühendislik eğitimi gerektirir. Hangarların operasyonel süreçleri maksimum organizasyon, verimlilik ve güvenilirlik gerektirmektedir. Bu şartlar kurulacak Hangar Kapısı tarafından aynı ölçüde yerine getirilmelidir.

Hangar Kapısı Çeşitleri temel olarak yüksek dayanıklılığa sahip olan kaynak, bileme ve benzeri eylemlerden kaynaklı kıvılcım veya kumlama maddelerinin sıçramasına karşı dayanıklı olarak üretilen kapılardır. Çünkü hangar olarak adlandırılan büyük depo veya alanlarda iş tanımına bağlı olarak kaynak, bileme, kumlama gibi eylemler gerçekleştirilir.

Normal kapıların bu türden işlemlere uzun süreli dayanıklılık gösterme ihtimali yok denecek kadar azdır. Ancak Hangar Kapıları kullanıldıkları yapıya sağladıkları yüksek dayanıklılık ile birlikte alanın güvenliğinde önemli bir role sahiptir.

Göksu Kapı geniş bayi ağı ve üretim gücüyle Hangar Kapısı dahil olmak üzere Otomatik Kapı tasarımını, üretimini, montajını ve bakımını yapmaktadır. GOXU markası altında firmaların ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre özel çözümler sunmaktadır.

GOXU tarafından üretilen Hangar Kapıları kolay montaj - bakım imkanı sunar. Akıllı teknoloji ile donatılan bu kapılar uzaktan kumanda veya mobil uygulama ile kontrol edilebilir. Göksu Hangar Kapıları ile ilgili daha fazla bilgi almak için +90 530 505 53 87 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Projelerinize %100 uyumla entegre edilecek Hangar Kapısı modelleri ile ilgili fiyat, ölçü, mekanizma bilgilerini hemen almak için İletişim bağlantısına tıklayarak yetkili ekibimizle irtibat kurabilirsiniz. Zaman kaybetmeden GOXU markalı Hangar Kapıları ile havacılık ve depolama alanlarında devrim yaratın...

Hangar Kapılarının Maksimum Güvenlik Sunma Sebepleri 

Hangar Kapıları büyük ölçekli kapı açıklığı gerekli olan binalarda, uçak, helikopter, deniz taşıtları ve raylı taşıma araçlarının üretim, park ve bakım işlemlerinin yapıldığı yerlerde kullanılan özel nitelikli kapılardır. Hangar Kapılarının Tasarımı ve Üretimi esnasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar arasında;

  • Çalışma Güvenliği : Hangar Kapıları insanların ve araçların giriş çıkışını sağlayan büyük boyutlu kapılardır. Bu nedenle açılma ve kapanma sırasında herhangi bir kaza veya yaralanma olmaması için gerekli önlemler alınmalıdır. Hangar Kapıları otomatik olarak çalışan elektrikli sistemlerdir. Bu sistemlerde güvenlik fotoseli, acil durum butonu, personel kapısı sensörü gibi güvenlik donanımları bulunmalıdır. Ayrıca elektrik kesintisi durumunda manuel olarak hareket ettirilebilen mekanizmalar da olmalıdır.
  • Dayanıklılık : Hangar Kapıları çevre koşullarına ve dış etkenlere karşı dayanıklı olmalıdır. Özellikle rüzgar yükü, korozyon, termal genleşme gibi faktörler Hangar Kapılarının yapısını ve işlevini etkileyebilir. Bu nedenle Hangar Kapılarının malzeme seçimi, boyutlandırılması ve montajı çok önemlidir. Hangar Kapılarının bileşenleri korozyona karşı dayanıklı sağlam yapılı malzemelerden oluşmalıdır. Ayrıca Hangar Kapılarının gerilme gücü, akma dayanımı, elastikiyet modülü, kesme modülü, sabit yük ve sehimler gibi mekanik özellikleri de özel analiz programları ile hesaplanmalıdır.
  • Kullanım Kolaylığı : Hangar Kapıları büyük boyutlu olmasına rağmen yapılara kullanım kolaylığı sağlamalıdır. Bu kapılarının açılma ve kapanma hızları, gürültü seviyeleri, bakım gereksinimleri gibi faktörler kullanım kolaylığını etkiler. Hangar Kapıları farklı tiplerde olabilir. Örneğin; Yana Kayar Hangar Kapısı, 90 Derece Açılan Hangar Kapısı gibi Hangar Kapısı modelleri mevcuttur. Bu tiplerin avantaj ve dezavantajları vardır. Hangarın boyutu, şekli ve kullanım amacına göre en uygun tip seçilmelidir.

Hangar Kapıları maksimum güvenlik sunmak için bu üç temel kriteri karşılamalıdır. GOXU Otomatik Hangar Kapısı Üreticisi olarak bizler 30 yılı aşkın deneyimimizle hangar giriş -çıkışlarının kontrol altına alınması amacıyla en yüksek standartlarda malzeme, teknoloji ve işçilik kullanarak Hangar Kapısı Üretimi gerçekleştiriyoruz. Hangarınıza en uygun Hangar Kapısına sahip olmak için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz...

Hangar Kapılarının Verimliliği Artıran Özellikleri 

Hangar Kapıları büyük ölçekli ve geniş açıklıklı mekanlarda kullanılan kapı sistemleridir. Uçak hangarları, tersaneler, fabrikalar, depolar, maden tesisleri gibi alanlarda Hangar Kapıları tercih edilmektedir. Yazımızın bu kısmında Hangar Kapılarının Verimliliğini Artıran Özelliklere değinmeye çalışacağız.

Hangar Kapılarının Verimliliğini Artıran Özellikler arasında;

  • Hangar Kapıları yana kayar, yukarı toplanır, teleskopik veya seksiyonel gibi farklı tiplerde üretilebilmektedir. Bu sayede her projeye %100 uyumlu bir kapı seçeneği sunulmaktadır.
  • Hangar Kapıları hava koşullarına, rüzgara, kire, toza ve neme dayanıklı malzeme ile imal edilmektedir. Bu sayede uzun ömürlü ve sağlam bir kullanım sağlamaktadır.
  • Hangar Kapıları otomatik olarak açılıp kapanabilen sistemlere sahiptir. Bu sayede kullanım kolaylığı ve güvenliği artmaktadır.
  • Hangar Kapıları ısı yalıtımını sağlayan panellerden oluşmaktadır. Bu sayede mekanın enerji verimliliği artmaktadır.
  • Hangar Kapıları estetik ve modern bir görünüme sahiptir. Bu sayede kullanıldığı mekanın prestijini yükseltmektedir.

Hangar Kapıları büyük ölçekli projelerde verimlilik ve konfor sağlayan sistemleridir. Hangar kapısı ihtiyacınız için Göksu Kapı gibi profesyonel firmalar ile çalışmanız önemlidir. Göksu Kapı Hangar Kapısı Üretimi ve Montajı konusunda deneyimli ve güvenilir bir firmadır. Hangar Kapısı Fiyat Teklifi almak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz…

Hangar Kapısı İzolasyonu (Enerji Tasarrufu ve Sıcaklık Kontrolü) 

Hangar Kapıları büyük boyutları ve açılıp kapanma sıklıkları nedeniyle ısı yönünden kayba ya da kazancı neden olabilir. Bu durum bir yandan enerji maliyetlerinde değişime neden olurken diğer taraftan hangar içinde istenmeyen sıcaklık seviyeleri oluşmasına yol açar. Hangar Kapısı İzolasyonu bu sorunları önlemek için etkili bir çözümdür.

Hangar Kapısı İzolasyonu kapının yüzeyine ısı yalıtım malzemesi uygulanmasıdır. Bu malzeme ısıyı kapının içinden veya dışından geçmesini engeller. Böylece hangar içindeki sıcaklık sabit kalır ve enerji tasarrufu sağlanır.

İzolasyon işlemi farklı tipte ve kalınlıkta malzemeler kullanılarak yapılabilir. Örnek vermek gerekirse poliüretan köpük, mineral yün, cam yünü veya polistiren gibi malzemeler bu işlem için tercih edilebilir. Malzemenin seçimi kapının boyutu, şekli, kullanım amacı ve kullanılan alanın iklim koşullarına bağlıdır.

Hangar Kapısı İzolasyonu için profesyonel bir firma ile çalışmak önemlidir. Çünkü izolasyon işlemi kapının işlevselliğini ve güvenliğini etkilememelidir. Ayrıca izolasyon malzemesinin kalitesi ve uygulama şekli de uzun ömürlü ve verimli bir sonuç için belirleyicidir.

Hangar Kapısı İzolasyonu enerji tasarrufu ve sıcaklık kontrolü sağlamanın yanı sıra ses yalıtımı ve yangın güvenliği gibi avantajlar da sunar. Bu sayede hangar içinde konforlu ve güvenli bir ortam oluşturulur. Hangar Kapısı İzolasyonu hakkında daha fazla bilgi almak ve üretilirken izole edilen Hangar Kapılarına sahip olmak için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz...

Hangar Kapıları projelere dayanıklılık, estetik ve kullanım kolaylığını bir arada sunarak maksimum çalışma güvenliği sağlar.

Hangar Kapıları projelere dayanıklılık, estetik ve kullanım kolaylığını bir arada sunarak maksimum çalışma güvenliği sağlar.

Hangar Kapıları entegre edileceği yapıya %100 uyum sağlayacak şekilde farklı opsiyonel seçeneklerle üretilme kabiliyetine sahip bir üründür. Bu sayede kullanıldığı yapılara yüksek düzeyde verimlilik sunar.

Evet… Hangar Kapısı kullanıldığı projenin yer aldığı bölgenin iklim özellikleri ve ihtiyaçları göz önüne alınarak gerekli izolasyonu sağlayacak yapıda üretilir.