Göksu Kapı Blog

Konut ve otoparkların araç giriş - çıkış bölümlerinde, villa benzeri özel yapıların kişisel garajlarında, alışveriş merkezlerinin otoparklarında araçları korumak için kullanılan üst düzey yalıtım ve güvenliğe sahip Seksiyonel Kapılar Garaj Kapısı olarak adlandırılır.

Garaj Kapıları günlük yaşama kalite getiren güvenli ve konforlu bir ürün olarak bilinmektedir. Kullanıldıkları projelerin özellikleri değiştikçe ve çeşitliliği arttıkça farklı türlerde üretilmeye başlanmıştır. Günümüzde birçok farklı Otomatik Garaj Kapısı modeli kullanılmaktadır.

Göksu Kapı olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak ölçüde, ebatta, estetik özellikte Garaj Kapılarını projeye en uygun olacak şekilde üretebilme kabiliyetini bünyemizde var olan tecrübeli ekibimiz sayesinde barındırıyoruz.

Uzun yıllardır Otomatik Kapı Sistemleri üzerine yaptığımız çalışmaların getirdiği bilgi ve birikimi, gelişmiş teknolojik imkanlarla birleştirerek sağlıklı, estetik ve uzun ömürlü Garaj Kapıları üretmeye devam ediyoruz.

Üretimine devam ettiğimiz Garaj Kapılarının teknik özelliklerine, ürün videolarına ve broşürüne https://goxu.com.tr/seksiyonel-garaj-kapilari-7-urunu.html bağlantısını tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Göksu Kapı kalitesiyle üretilen Garaj Kapısı çeşitlerini diğer firmaların ürünlerinden ayıran en önemli özellikler arasında;

 • Üretim sürecinde kullanılan malzemenin kalitesi,
 • Garaj Kapısı sisteminin her bir parçasının diğeriyle uyumu,
 • Her ilde hizmet veren montaj ekibi ve servis kalitesi,
 • Garaj Kapısı motoru, kumandası, yayı gibi parçalara kolay ulaşım imkanı,
 • Projeye estetik ve fonksiyonel anlamda %100 uyumlu kapılar üretilebilmesi,

gösterilebilir.

Uzman ekibimiz tarafından kaleme alınan bu yazımızın devamında sizlerin Garaj Kapısı ile ilgili tarafımıza ilettiğiniz birçok konuya değinmeye çalıştık. Eğer daha detaylı bilgi almak isterseniz web sitemizde yer alan https://goxu.com.tr/iletisim.html sayfamızı ziyaret ederek buradaki mevcut kanallardan bize ulaşabilirsiniz.

Garaj Kapısı

Garaj Kapısı Modelleri 

Garaj Kapıları değişik kriterler göz önünde bulundurularak farklı sınıflara ayrılabilir. Örneğin Garaj Kapısı Modelleri temelde otomatik ve manuel olmak üzere 2 sınıfta incelenebilir.

Otomatik Garaj Kapısı kumanda yardımıyla kişinin araçtan inmeden kontrol edebildiği Garaj Kapısı türü olarak bilinirken Manuel Garaj Kapısı kişinin kendi gücüyle araçtan inip hareket ettirdiği Garaj Kapısı çeşididir.

Garaj Kapısı Modelleri kapının kullanım alanına göre;

 • Müstakil Ev Garaj Kapısı
 • Villa Garaj Kapısı
 • Apartman Garaj Kapısı
 • Site Garaj Kapısı
 • Kapalı Otopark Garaj Kapısı
 • Alışveriş Merkezi (AVM) Garaj Kapısı
 • Hastane Garaj Kapısı
 • İş Merkezi Garaj Kapısı
 • Belediye Garaj Kapısı
 • İtfaiye Garaj Kapısı

şeklinde sınıflandırılabilir.

Garaj Kapısı Modelleri

Garaj Kapısı Motoru

İnsanların yağışlı veya rüzgarlı havalarda, gece ya da gündüz fark etmeksizin her şartta aracından inmeden Garaj Kapısını açmasına imkan sağlayan motor türü Otomatik Garaj Kapısı Motoru olarak adlandırılır.

Garaj Kapısı Motorları 220 V. elektrik kullanarak çalışırlar. Projeye özel kullanılan bu motorlar Garaj Kapısının güvenli ve hızlı bir şekilde çalışmasını sağlarlar.

Garaj Kapısı Motoru

Garaj Kapısı Kumandası

Otomatik Garaj Kapıları projeye özel ayarlanmış bir uzaktan kumanda yardımıyla açılıp kapatılırlar. Garaj Kapısı Motoru kumandanın tetiklemesi ile mekanizmayı harekete geçirerek kapının açılmasını ve kapanmasını sağlar.

Garaj Kapısı Kumandası

Otomatik Garaj Kapısı Kumandası sadece projeye özel olan sistemle eşleştirilerek yalnız o kapının hareketine yardımcı olur. Sisteme tanıtımı yapılmamış Garaj Kapısı Kumandası o projedeki kapı otomasyonlarının çalışmasını tetikleyemez.

Garaj Kapısı Fiyatları 

Garaj Kapısı Fiyatları belirlenirken fiyatta değişikliğe neden olabilecek birçok farklı neden bulunmaktadır. Sizlere en net fiyatı verebilmemiz için ihtiyaç duyduğunuz Garaj Kapısı boyutunu ve arzu ettiğiniz diğer özellikleri öğrenmemiz gerekmektedir.

Garaj Kapıları ile ilgili sorularınızı web sitemizdeki whatsapp ikonuna tıklayıp bizimle irtibata geçerek sorabilir, Garaj Kapısı Fiyatları hakkında detaylı bilgileri Hemen Bize Ulaşın metnine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Otomatik Garaj Kapısı 

Otomatik Garaj Kapısı konutlarda, villalarda, sitelerde, rezidanslarda, toplu garajlarda, ticari işletmelerde ve depolarda var olan açıklığı kapatmak, istenildiği zaman araç giriş - çıkışına izin vermek için kullanılan Seksiyonel Kapı türüdür.

Otomatik Garaj Kapısı araçların güven içinde kalmasını sağlarken mimari yapılardaki otoparklara değer katmaktadır. Bu ürün halk arasında Motorlu Garaj Kapısı veya Uzaktan Kumandalı Garaj Kapısı şeklinde de anılmaktadır.

İnsanlar Otomatik Garaj Kapısı bulunan yerleşim merkezlerinde araçlarından inmeden giriş - çıkış yapabilme imkanına sahip olurlar. Bu durum kötü hava koşullarından minimum seviyede etkilenmelerine yardımcı olur.

Garaj Kapısı paneli farklı desen ve renk seçenekleri ile üretilebilmektedir. Göksu Kapı olarak müşterilerimizin isteklerini ön planda olacak şekilde çevre, tasarım ve güvenlik faktörlerine de uygun Otomatik Garaj Kapıları üretmekteyiz.

Garaj Kapıları kullanım durumuna bağlı olarak radar, kumanda, metal kütle dedektörü, buton, plaka okuma gibi sistemler ile uyumlu olarak çalıştırılabilir. Otomatik Garaj Kapıları hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 466 89 89 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Otomatik Garaj Kapısı

Garaj Kapısı Kilidi 

Garaj Kapılarının bireysel olarak kullanıldığı durumlarda Garaj Kapısı Kilidi olarak ifade edilen kilit sistemleri kapı otomasyonuna dahil edilebilir.

Bu kilit sistemi Garaj Kapısı motorunun motor rayının dışarıdan kilitlenmesini sağlar. Arzu edilirse panellerin raylara kilitlenmesi sağlayan sürgülü kilit de kullanılabilir.

Garaj Kapısı Emniyeti

Göksu Garaj Kapıları üzerinde motor elektrik akımı emniyeti barındırmaktadır. Motor hareket yönünün tersine bir kuvvetle karşılaştığı zaman motor geri çalışır.

Bununla birlikte Garaj Kapısının çalıştığı kızakların yakınında bir bölgede Emniyet Fotoseli bulunur. Garaj Kapısı altından geçen nesnelere tepki vererek açılma pozisyonunu alır.

Garaj Kapısı Yayları 

Garaj Kapılarında ağırlık torsiyon yay ile dengelendiği için sistemde kullanılan yayın kalitesi çok değerlidir. Otomatik Garaj Kapısının kalitesini belirleyen etmenlerden birisi olarak kullanılan Garaj Kapısı Yayı gösterilebilir.

Göksu Kapı olarak ürettiğimiz Garaj Kapılarında kullanılan Garaj Kapısı Yaylarının boyalı ve kumlanmış yay olmasına özen gösteriyoruz.

Garaj Kapısı Rayları 

Garaj Kapısı Raylarının galvanizli çelik sacdan üretilmesi paslanma oluşmasına engel olan bir durumdur. Garaj Kapısının boyutuna bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte ortalama 1,5 mm. ila 2 mm. arasında değişen sac kalınlıkları tercih edilir.

Uzman ekibimiz tarafından üretimin her aşamasında kontrol edilen Garaj Kapılarımızda sacların inşaat çeliği olmasına özen gösterilmektedir. Bu şekilde daha sağlıklı yapıda ve uzun ömürlü kapılar üretmiş oluruz.

Garaj Kapısı paneli üzerinde talebe ve ihtiyaca göre pencere, havalandırma ızgarası, servis kapısı ve değişik renkte boyama uygulanabilir.

Seksiyonel Garaj Kapısı 

Müstakil evlerde, apartmanlarda, sitelerde kapalı garajların kullanımını kolaylaştıran teknolojik çözümlerden birisi de Seksiyonel Garaj Kapılarıdır.

Seksiyonel Garaj Kapıları kurulduğu alanı yaşanabilecek her türlü olumsuz doğa olayından koruyarak ve araçların güvenliğini sağlar. Özellikle estetik görünümünden dolayı müstakil evlerde ve sitelerde Seksiyonel Kapı tercih edilmektedir.

Seksiyonel Garaj Kapısı kullanılan projelerde araç giriş - çıkışı denetlenirken aynı zamanda alandan tasarruf etmeye yardımcı olur. Sessiz çalışan bu tür Garaj Kapıları dışarıdan ses gelmesini engellerken içerideki ısıyı korur.

Ortalama 42 mm. kalınlığında poliüretan dolgulu bir panele sahip olan Seksiyonel Garaj Kapısı sızdırmazlık özelliği nedeniyle oldukça güvenilirdir. Soğuk - Sıcak izolasyona sahip olduğu için soğuk havayı da sıcak havayı da içeride muhafaza etmektedir.

Seksiyonel Garaj Kapısı

Otomatik Garaj Kapısı elektrik kesintisi yaşandığı durumlarda motor manuel pozisyonuna alınarak açılır. Kişi eli ile alt paneldeki kapı kulpunu yukarıya doğru ittirerek Garaj Kapısını açık hale getirir.

Otomatik Garaj Kapısı elektrik kesintisi yaşandığı durumlarda motor manuel pozisyonuna alınarak açılır. Kişi eli ile alt paneldeki kapı kulpunu yukarıya doğru ittirerek Garaj Kapısını açık hale getirir.

Garaj Kapısı her eve, binaya projeye özel boyutlarda üretilen bir üründür. Otomatik Garaj Kapısı şu ölçü ve ebatlarda olmak zorundadır diye bir kural belirtmek yanlış olacaktır.

Örnek vermek gerekirse basit bir tek araçlık garaj yaptırmak isterseniz Garaj Kapısı ortalama 3.66 m. x 7.31 m. bir alana ihtiyaç duyar.

Bununla birlikte bu alanın üzerine 2 arabalık bir garaj seçerseniz de bu alanın üzerine ek olarak 2.74 m. x 5.48 m. bir alan daha eklettirmeniz gerekmektedir.

Otomatik Garaj Kapısı elektrik kesintisi yaşandığı durumlarda motor manuel pozisyonuna alınarak açılır. Kişi eli ile alt paneldeki kapı kulpunu yukarıya doğru ittirerek Garaj Kapısını açık hale getirir.

Otomatik Garaj Kapısının kullanılacağı alan göz önünde bulundurularak en uygun ayarları uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Otomatik Garaj Kapısı kullanılan projelerde araç sahibi aşağı inmeden kumandası ile kapıyı açıp kapatabilir. Projeye özel olarak kurulan ve sadece o alanda kullanılan kapılarda etki gösteren bu kumanda uzman ekibimiz tarafından kopyalanabilir ve çoğaltılabilir.

Garaj Kapısı Kumandası montajı tamamlayan uzman ekip tarafından özel cihazlar kullanılarak kurulmaktadır. Garaj Kapısı Kumandaları sadece tanıtıldığı projelerde aktif etki gösterebilirler.

Garaj Kapısı öncelikle proje alanına ve amacına uygun olacak şekilde üretilir. Hazır hale gelen kapıların uzman ekibimiz tarafından belirlenen alanlara montajı tamamlanır.

Garaj Kapısı elektrik kesintisi yaşandığı durumlarda motor manuel pozisyonuna getirilerek açılır. Kişi eli ile alt paneldeki kapı kulpunu yukarıya doğru ittirerek Garaj Kapısını açık hale getirir.

Otomatik Garaj Kapısı her projeye özel üretilebilen bir kapı türüdür. Öncelikle uzman ekibimiz tarafından Otomatik Garaj Kapısı kullanılacak proje alanı incelenerek gerekli bilgiler toplanır.

Firmanın istekleri ve ekibin tespitleri göz önünde bulundurularak projeye en uygun işleve sahip, estetik, dayanıklı Garaj Kapısı üretimine başlanır.

Birçok farklı teknik özelliği, her projeye uyumlu olmasını sağlayacak değişkenleri bulunan Garaj Kapısı Göksu Kapı bünyesinde uzun yıllardır uzman ekip tarafından üretilerek tüm dünyanın ihtiyaçlarını larşılamaktadır.

Garaj Kapısı kullanılan projelerde araç sahibi aşağı inmeden kumandası ile kapıyı açıp kapatabilir. Projeye özel olarak kurulan ve sadece o alanda kullanılan kapılarda etki gösteren bu kumanda uzman ekibimiz tarafından kopyalanabilir ve çoğaltılabilir.

Garaj Kapısı öncelikle proje alanına ve amacına uygun olacak şekilde üretilir. Hazır hale gelen kapıların uzman ekibimiz tarafından belirlenen alanlara montajı tamamlanır.

Garaj Kapısı ayarı uzman ekip tarafından yapılan montaj sonrasında projeye ve kullanıma en uygun olacak şekilde yapılmaktadır.

Garaj Kapısı çalışır hale geldikten sonra size kurulumu yapan ekip tarafından gerekli bilgiler verilecek, Garaj Kapısı Kullanım Kılavuzu bırakılacaktır.

Garaj Kapısı ile ilgili aklınıza takılan tüm sorulara uzman ekibimiz tarafından yazılan bu makalemizde yanıt bulabilirsiniz. Eğer sormak istediğiniz bir konu oluşursa web sitemizdeki iletişim kanallarından bize ulaşabilir, whatsapp ikonuna tıklayarak canlı mesajlaşabilirsiniz.

Otomatik Garaj Kapısı elektrik kesintisi yaşandığı durumlarda motor manuel pozisyonuna alınarak açılır. Kişi eli ile alt paneldeki kapı kulpunu yukarıya doğru ittirerek Garaj Kapısını açık hale getirir.

Otomatik Garaj Kapısı montajı tamamlayan ekip tarafından kurulumu yapılarak size verilen Garaj Kapısı Kumandası kullanılarak aracınızdan inmeden açıp kapatabileceğiniz bir kapı türüdür.