Göksu Kapı Blog

Garaj Kapısı müstakil konut, villa, bina, site, işyeri fark etmeksizin pek çok farklı amaçla inşa edilen yapının garajını kapatmak ve araçları korumak için üretilen, kullanıldığı projeye estetik ve prestij katan Otomatik Kapı sistemleridir.

Garaj Kapıları garajların girişini kapatmak için kullanılan sistemlerdir. Bu kapılar genellikle araçların garaja giriş - çıkış sürecini kontrol etmek için kullanılır ve bazı durumlarda evin güvenliğini sağlamak için de kullanılabilir.

Garaj Kapıları genellikle motorlu bir sistem kullanarak açılıp kapatılır ve farklı malzemelerden yapılabilir. Bununla birlikte Garaj Kapısı Üretimi sırasında en yaygın olarak kullanılan malzemeler arasında metal veya plastik gösterilebilir.

Garaj Kapısı Sistemlerine entegre edilen motor mekanizmaları sayesinde otomatik olarak açılıp kapatılabildiği modelleri Otomatik Garaj Kapısı olarak adlandırılır. Bu kapılar genellikle bir motor ve bir kumanda ile çalışır. Kullanıcı tarafından kolayca kontrol edilebilir.

Otomatik Garaj Kapıları araçların güvenli bir şekilde garaja giriş ve çıkışını sağlamakla birlikte evin güvenliğini de artırabilir. Otomatik Garaj Kapıları ayrıca kişilere kullanım kolaylığı ve konfor sağlar. Bazı yapılarda ciddi enerji tasarrufu da sağlayabilir.

Göksu Kapı 30 yılı aşkın tecrübesi ve uzman ekibi ile tüm dünyaya Garaj Kapıları üretmeye devam etmektedir. Sizde projenizde ihtiyaç duyduğunuz Garaj Kapılarının En İyi Garaj Kapısı Üreticisi eliyle yapılmasını sağlamak ve Otomatik Garaj Kapılarının teknik özellikleri, videoları, broşürleri ile ilgili bilgi edinmek için goxu.com.tr/seksiyonel-garaj-kapilari bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Garaj Kapısı Nasıl Yapılır 

Garaj Kapısı kullanılacağı konuta veya işyerine özel olarak bu alanda tecrübeli firmalar tarafından üretilen Otomatik Kapı Sistemleridir. Göksu Kapı olarak bünyemizde istihdam ettiğimiz uzman ekibimiz eliyle binlerce mekan için %100 uyumlu Garaj Kapısı üretimini gerçekleştirdik.

Göksu Kapı imal ettiği Garaj Kapılarını kullanılacağı alana %100 uyumlu, estetik, şık, konforlu, güvenli ve uzun ömürlü olacak şekilde üretmektedir. Garaj Kapısı Üreticisi olarak bu süreci basamaklar halinde;

 • İlk aşamada garajın duvarına uygun bir yerde kapı açılışının olacağı bir delik açılır. Bu deliğin boyutları kapının ebatına göre değişebilir ancak genellikle en az 90 cm enine ve 210 cm boyuna sahip olmaktadır.
 • Kapı için gerekli alan açıldıktan sonra kapı açılışının dışına bir çerçeve kurulur. Bu çerçeve kapının dışına monte edilen metal veya ahşap bir yapıdır ve kapının açılışına göre değişebilir.
 • Çerçevenin içine kapının açılıp kapandığı yüksekliği ayarlayabileceğiniz bir ayak veya destek sistemi kurulur. Bu sistem kapıyı hareket ettirirken düzgün bir şekilde açılıp kapanmasını sağlar.
 • Daha sonra kapının açılıp kapandığı yüksekliği ayarlayabileceğiniz bir kaydırma sistemi kurulur. Bu sistem kapının hareketini kontrol eder ve açılıp kapanmasını sağlar.
 • Kaydırma sistemini kurduktan sonra Garaj Kapısı profesyonel bir ekip tarafından monte edilir. Kapı çerçevenin içine sıkıca oturtulur ve kaydırma sistemine bağlanır.
 • Garaj Kapısı monte edildikten sonra kapının açılıp kapandığı yükseklik kontrol edilir ve gerekli ayarlar yapılır. Ayrıca kapının düzgün bir şekilde açılıp kapanmasını da kontrol edilir.

şeklinde özetleyebiliriz.

Yukarıda belirttiğimiz adımlar takip edilerek konutlara veya işyerlerine uygun, ihtiyaçları karşılayacak ve estetik bir görünüm katacak Garaj Kapıları üretilmektedir. Sizde Garaj Kapısı ihtiyacı duyuyorsanız Zaman Kaybetmeden İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilir, uzman personellerimizden yardım alabilirsiniz...

Garaj Kapısı Montajı Nasıl Yapılır 

Garaj Kapısı Montajı bir Garaj Kapısının doğru bir şekilde kurulması ve takılması işlemidir. Bu işlemin hatasız şekilde yapılması ve kullanıcının sorunsuz olarak Garaj Kapısını kullanması için  uzman bir ekip tarafından yapılması gerekir.

Öncelikle Otomatik Garaj Kapısı modeline, tasarımına ve türüne göre doğru bir şekilde ölçü alınmalıdır. Ayrıca kapının kurulacağı yer doğru bir şekilde belirlenmelidir. Daha sonra kapının kurulacağı yere doğru bir şekilde destekler veya kirişler takılmalıdır. Bu aşamada Garaj Kapısı Motoru ve diğer elemanları doğru bir şekilde monte edilmelidir.

Son olarak Garaj Kapısı test edilerek çalışıp çalışmadığı kontrol edilmeli ve herhangi bir sorun varsa gerekli düzeltmeler yapılmalıdır. Bu işlem tamamlandıktan sonra Garaj Kapısı kullanıma hazır hale gelir.

Garaj Kapısı Özellikleri 

Göksu Kapı tarafından üretilen Otomatik Kapı Sistemleri projeye özel birçok opsiyonel özelliği içerisinde barındırmaktadır. Kapının kullanılacağı yapıya %100 uyum sağlaması için işlevsel ve estetiksel pek çok mekanizma devreye sokulmaktadır.

Bununla birlikte her projede benzer durumda olan bazı Garaj Kapısı özellikleri bulunmaktadır. Genel geçer olarak kabul gören bu durumlar arasında;

 • Yükseklik : Garaj Kapıları genellikle evin duvarındaki açılışın boyutlarına göre ölçülür ve buna göre yapılırlar. Bu nedenle Garaj Kapılarının yüksekliği değişebilir. Ancak genellikle 210 cm. civarında bir yüksekliğe sahip olurlar.
 • Genişlik : Otomatik Garaj Kapılarının genişliği projeden projeye değişiklik gösterebilir. Genelde 90 cm. civarında olan Garaj Kapısı genişliği garajın içine girecek araçların rahatlıkla girmesi için yeterli olacak boyutlarda planlanmaktadır.
 • Malzeme : Garaj Kapıları genellikle metal veya ahşaptan yapılır. Metalden üretilen Garaj Kapısı modelleri daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bununla birlikte ahşaptan üretilen Otomatik Garaj Kapısı modelleri daha estetiktir ve evinizin mimarisine daha uyumlu olabilir.
 • Açılış Sistemi : Garaj Kapıları genellikle kaydırma veya katlanma sistemleriyle açılır ve kapanır. Kaydırma sistemi kapıyı yan tarafa doğru kaydırarak açar ve kapar. Katlanma sistemi ise kapıyı katlayarak açar ve kapar.
 • Otomatik Sistem : Garaj Kapıları genellikle otomatik açılıp kapanan sistemlere sahip olurlar. Bu sayede kapıyı elle açıp kapatmak zorunda kalmayabilirsiniz. Otomatik Garaj Kapısı Sistemleri genellikle kumandalar ya da telefon uygulamalarıyla kontrol edilebilir.

gösterilebilir.

Yukarıda belirttiğimiz tüm özellikler Garaj Kapılarının genel özellikleri arasında gösterilebilir. Garaj Kapısı üretimi sırasında öncelikle bu özellikler göz önüne alınarak gerekli incelemeler yapılır. Daha sonra opsiyonel seçenekler üzerine planlama yapılabilir.

Garaj Kapısı Arızaları 

Garaj Kapıları bu alanda yetkin firmalar tarafından kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmesi halinde dayanıklı ve uzun ömürlü sistemlerdir. Düzenli bakımlarının yapılması sonucunda Garaj Kapısı kullanım ömrü artacaktır.

Bununla birlikte uzun süreli kullanım sonrası veya farklı nedenlerle Garaj Kapılarında arızalar oluşabilir. Günümüzde en sık karşılaşılan Otomatik Garaj Kapısı Arızaları arasında;

 • Açılma - Kapanma Sorunları : Bu sorun kapının açılıp kapanması sırasında meydana gelebilir. Kaydırma sisteminde veya Garaj Kapısı Motoru üzerinde oluşan bir arıza nedeniyle ortaya çıkar.
 • Kilit Sistemi Sorunları : Garaj Kapıları genellikle kilit sistemleriyle kapatılır. Bu kilit sistemlerinde bir arıza olması durumunda kapı açılamayabilir veya kapatılamayabilir.
 • Motor Sorunları : Otomatik Garaj Kapısı sistemleri elektrikli motorlarla hareket ettirilir. Bu motorlarda bir arıza olması durumunda kapı açılıp kapanamaz veya açılıp kapanırken sarsıntılar oluşabilir.
 • Ayak ve Destek Sistemi Sorunları : Garaj Kapılarının açılıp kapanmasını sağlayan ayak ve destek sistemleri zamanla deforme olabilir ya da çalışmama sorunu yaşayabilir. Bu durumda Garaj Kapısı açılıp kapanamaz veya düzgün bir şekilde açılıp kapanamaz.

gösterilebilir.

Yukarıda belirttiğimiz ve Garaj Kapısından oluşması muhtemel bu arızalar Garaj Kapısı sahiplerinin en sık karşılaştığı sorunlar olarak gösterilebilir. Eğer Garaj Kapınızda bu tür bir sorun yaşarsanız İletişim kanallarımızı kullanıp Bize Ulaşarak size en yakın profesyonel ekibin bilgilerini edinebilirsiniz.

Garaj Kapısı Tamiri 

Garaj Kapıları üretimi konusunda yetkin firmalar tarafından en kaliteli malzeme ve uzman personeller ile inşa edilse dahi zamanla kullanıma bağlı olarak veya farklı nedenlerle arızalar meydana gelebilir.

Garaj Kapısı Tamiri gerektiren durumlarda yapılması gereken Otomatik Kapı Üreticisi firmaya ulaşarak size montajı yapan veya konumunuza en yakın olan çözüm ortaklarının bilgilerini vermelerini talep etmek olacaktır.

Bununla birlikte Garaj Kapısı Nasıl Tamir Edilir sorusuna aşamalar halinde;

 • Öncelikle Garaj Kapısının durumu incelenir ve hangi parçasının tamir gerektirdiği belirlenir. Örneğin; kapının kapanıp açılmaması durumunda kapının motoru ya da yolları bozuk olabilir.
 • Garaj Kapısının tamiri için gereken parçalar temin edilir. Örneğin; kapının motoru değiştirilecekse yeni bir motor ve ilgili aksesuarlar (vidalar, contalar vs.) bulunur.
 • Garaj Kapısı Tamirine başlamadan önce Otomatik Garaj Kapısının elektriği kesilir. Böylece kapının motorunu değiştirirken ya da diğer parçaları tamir ederken elektrik çarpması tehlikesini ortadan kaldırmış olur.
 • Tamir edilecek parça çıkartılır. Örneğin; kapının motorunu değiştirmek için motorun bağlantıları çözülür ve motor kapıda sabitlendiği yerden çıkartılır.
 • Yeni parça takılarak gerekli bağlantılar yapılır. Örneğin; yeni bir motoru kapıda sabitlendiği yere takılır ve gerekli bağlantıları yapılır.
 • Garaj Kapısı Tamiri tamamladıktan sonra Garaj Kapısı test edilir. Kapının doğru bir şekilde açılıp kapanıp kapanmadığını kontrol edilir. Eğer kapı hala doğru bir şekilde açılıp kapanmıyorsa başka parçalarda da sorun olabileceği değerlendirilir.

şeklinde yanıt verebiliriz.

Yukarıda belirttiğimiz adımlar izlenerek Garaj Kapısı Tamiri yapılabilir. Ancak tamir işlemini yaparken dikkatli olunması ve gerekli bilgi - beceriye sahip kişiler tarafından sürecin yönetilmesi gerekmektedir. Aksi halde kapının daha fazla zarar görme riski bulunmaktadır.

Eğer Garaj Kapısının tamirini yapmakta zorlanıyorsanız profesyonel bir ekipten yardım almak ve yaşadığınız problemler ile ilgili aklınıza takılan soruların yanıtlarını bulmak için Hemen Bize Ulaşınız...

Garaj Kapısı Bakımı Nasıl Yapılır 

Garaj Kapısı Bakımının nasıl yapılması gerektiği konusunda kullanılan birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Öncelikle Garaj Kapınızın ne tür bir kapı olduğunu belirleyin. Bunu yapmak için Garaj Kapısı Üreticisine ulaşabilir veya Garaj Kapısı Kullanım Kılavuzuna bakabilirsiniz.

Bu süreç sonrası Garaj Kapısı Bakımı için izlemeniz gereken yolu;

 • Kapıyı ve Kayışları Kontrol Edin : Kapıyı açıp kapatın ve hareket ettirirken herhangi bir sıkışma, sızıntı veya sıkışma olup olmadığını kontrol edin. Kayışların kopuk olup olmadığını veya kopma ihtimalinin olup olmadığını kontrol edin.
 • Kilit Mekanizmasını Kontrol Edin : Kapıyı kilitleme ve açma mekanizmasını kontrol edin ve gerekirse onarın veya değiştirin.
 • Yükseklik Ayarını Kontrol Edin : Kapıyı açıp kapatırken kapının yüksekliğinin doğru ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol edin. Eğer gerekirse ayarı düzeltin.
 • Rulmanları ve Zincirleri Kontrol Edin : Kapının rulmanlarını ve zincirlerini kontrol edin ve gerekirse onarın veya değiştirin.
 • Garaj Kapısının Cila veya Boya İhtiyacı Olup Olmadığını Kontrol Edin : Eğer gerekirse kapıyı cila veya boya ile boyayın.

şeklinde özetleyebiliriz.

Düzenli periyotlarla Garaj Kapınızı kontrol etmeniz ve eksiklik gördüğünüz hususları düzeltmeniz halinde Garaj Kapınızı uzun süre güvenli, konforlu ve sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Garaj Kapısı Fiyatı birçok parametreye bağlı olarak değişmektedir.

 • Müşterinin arzu ettiği özellikler,
 • Projenin ihtiyaçları,
 • Günlük dolar kuru,

gibi etmenler göz önüne alındığında Otomatik Garaj Kapısı Fiyatları sürekli değişim göstermektedir.

Garaj Kapısı Fiyatı birçok parametreye bağlı olarak değişmektedir.

 • Müşterinin arzu ettiği özellikler,
 • Projenin ihtiyaçları,
 • Günlük dolar kuru,

gibi etmenler göz önüne alındığında Otomatik Garaj Kapısı Fiyatları sürekli değişim göstermektedir.

Otomatik Garaj Kapısı elektrik kesintisi yaşandığı durumlarda motor manuel pozisyonuna alınarak açılır. Kişi eli ile alt paneldeki kapı kulpunu yukarıya doğru ittirerek Garaj Kapısını açık hale getirir.

Garaj Kapısı her eve, binaya projeye özel boyutlarda üretilen bir üründür. Otomatik Garaj Kapısı şu ölçü ve ebatlarda olmak zorundadır diye bir kural belirtmek yanlış olacaktır.

Örnek vermek gerekirse basit bir tek araçlık garaj yaptırmak isterseniz Garaj Kapısı ortalama 3.66 m. x 7.31 m. bir alana ihtiyaç duyar. Bununla birlikte bu alanın üzerine 2 arabalık bir garaj seçerseniz de bu alanın üzerine ek olarak 2.74 m. x 5.48 m. bir alan daha eklettirmeniz gerekmektedir.

Otomatik Garaj Kapısı elektrik kesintisi yaşandığı durumlarda motor manuel pozisyonuna alınarak açılır. Kişi eli ile alt paneldeki kapı kulpunu yukarıya doğru ittirerek Garaj Kapısını açık hale getirir.