Göksu Kapı Blog

Endüstriyel Kapı daha çok sanayi alanlarında kullanımı tercih edilen Seksiyonel Kapı çeşidi olarak ifade edilebilir. Endüstriyel Kapılar garaj, depo, konut, otopark, galeri, üretim deposu, oto yıkama tesisi, atölye, sergi ve fuar alanları gibi giriş - çıkış denetimi sağlanması gereken tüm alanlarda Endüstriyel Seksiyonel Kapı adıyla kullanılmaktadır.

Endüstriyel Kapılar farklı amaçlarla inşa edilen birçok projeye %100 uyum sağlayabildiği için en sık kullanılan Otomatik Kapı Modeli olarak ifade edilebilir. Endüstriyel Kapılar standart kapı modelleri gibi içe doğru değil yukarıya doğru açıldığı için kullanıldığı mekanda alanı daraltmazlar. Bu durumda önemli bir tercih sebebi olarak görülmektedir.

Günümüzde Otomatik Kapı sistemine ihtiyaç duyulan birçok projede Endüstriyel Kapı tercih edilmesinin başlıca nedenleri arasında;

 • Kullanıldığı alana giriş - çıkışı denetim altına aldığı için güvenliğe katkı sağlaması,
 • Güçlü yalıtım özelliği sayesinde gürültü kirliliğini önlerken ısı kaybını minimuma indirmesi, (Mekanın iklim düzenine uyum sağlamasını kolaylaştırması)
 • Kullanım alanına ve ihtiyacına göre manuel veya otomatik olarak üretilebilmesi,
 • Rüzgara ve farklı fiziksel etkilere dayanıklı iskelet yapısıyla tasarlanması,
 • Üretiminde kullanılan emniyet kitleri sayesinde çalışanın, mekanın, ürünün ve ziyaretçilerin güvenliğinin sağlanması,
 • Her yapıdaki projeye uygun ve kolay montajının olması,
 • Herhangi bir nedenle yaşanan arızada Endüstriyel Kapının tamamının değil problemli parçanın değişimi ile sorunun hızla çözülmesi,
 • Kapının çalışma yoğunluğu göz önünde bulundurularak farklı yay sistemleri ile projeye en uygun yapıda üretilebilmesi,
 • İşletmenin ihtiyaçlarına bağlı olarak pek çok opsiyonel seçeneğe sahip olduğu için arzu edilen yapıda Endüstriyel Kapı sunulabilmesi,
 • Firmalara uzun ömürlü bir kullanım şansı verilmesi,

gösterilebilir.

Göksu Kapı olarak uzun yıllardır uzman ekibimiz tarafından Endüstriyel Kapı Modelleri işletmenin ihtiyacına göre en uygun yapıda ve estetik olarak arzu edilecek görünümde olacak şekilde üretilmektedir.

Endüstriyel Kapı

30 yılı aşkın süredir üretimini yaptığımız Endüstriyel Kapı Sistemleri ile ilgili teknik detayları, videoları, broşürleri goxu.com.tr/seksiyonel-sanayi-kapilari bağlantısına tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Endüstriyel Seksiyonel Kapı çeşitleri müşterinin isteği göz önünde bulundurularak kumanda, buton veya cep telefonu ile kontrol edilebilecek şekilde tasarlanabilir. Genellikle kumanda ile kontrol edilebilen kapılar talep edilirken depolarda ve sanayi bölgelerinde açma - kapama butonu ile hareket ettirilen kapılar tercih edilebilmektedir.

Bununla birlikte Endüstriyel Kapıların standart donanımlarına ek olarak izleme penceresi, personel kapısı gibi seçenekler eklenebilir. Ayrıca istenilmesi halinde Endüstriyel Kapı uzaktan kumanda, plaka okuma, şifreli geçiş, çipli geçiş, yüz tanıma, metal kütle detektörü, kartlı geçiş, parmak izli geçiş sistemleri ile beraber çalışabilmektedir.

Göksu Kapı tarafından uzun yıllardır üst düzey kalitede Endüstriyel Kapılara sahip olmak için İletişim bağlantısına tıklayarak yetkilimiz ile görüşebilir; ihtiyaç duyduğunuz ölçülerde, size özel tasarlanmış, dayanıklı, kaliteli ve estetik Endüstriyel Kapı Sistemleri ne sahip olabilirsiniz.

Endüstriyel Kapı Nedir 

Endüstriyel Kapı depo, fabrika, askeri tesisler ve büyük hacimli tesisler gibi geniş açıklıklara sahip,, bulunduğu ortamda yüksek performans gerektiren alanları kapatmak için kullanılan Otomatik Kapı sistemlerinin genel adıdır. Seksiyonel Kapı olarak da bilinen Endüstriyel Kapı kullanılacağı projenin boyutuna ve mimari yapısına en uygun olacak şekilde özel olarak üretilebilen;

 • Yatay olarak üst üste dizilmiş izolasyonlu panellerin tavana doğru kayması ile çalışan,
 • Dört tarafı toz fitilleriyle çevrili olan,
 • Çalışanı, binayı ve ürünü korumayı amaçlayan çeşitli emniyet sistemleriyle donatılmış,
 • İşletmenin boyutları ve kullanım amacına uygun boyutlarda üretilebilen,
 • Dayanıklı, kaliteli, estetik ve uzun ömürlü kullanım sağlayan kapı modelidir.

Endüstriyel Kapılar fabrikaların ve sanayi tesislerinin en önemli unsurlarından birisi olmakla birlikte iş verimine büyük katkı sunarlar. İşletmesine en uygun Endüstriyel Kapı seçimini yapamayan fabrikalar günlük iş akışı içerisinde kapı ile ilgili oluşabilecek arıza ve problemler ile uğraşmak zorunda kalmaktadır.

Göksu Kapı tarafından üretilen Endüstriyel Kapıları tercih eden firmalar kısa ve uzun vadede iş verimlerini - hacimlerini arttırarak, satış sonrası hizmetlerde ve kapıların kalitesi konusunda sıkıntı yaşamayarak kendileri için büyük bir yükten kurtulabilirler. (Otomatik Kapı)

Endüstriyel Seksiyonel Kapı 

Fabrika, depo, itfaiye, otopark gibi binaların giriş - çıkış kısımlarında ve sanayi bölgesinde hizmet veren kurumların projelerinde kullanımı en fazla tercih edilen kapı modeli Endüstriyel Seksiyonel Kapı olarak adlandırılmaktadır. Seksiyonel Kapı modelleri yükleme - boşaltma alanlarında işletmenin iç mekanının dış ortamdan etkilenmemesi için Yükleme Rampası ve Yükleme Körüğü sistemlerine entegre halde kullanılabilir.

Endüstriyel Seksiyonel Kapı sistemleri kaliteli, emniyetli,  yüksek ısı - ses - hava yalıtımına sahip, estetik ve uzun ömürlü otomatik kapı sistemleri oldukları için birçok işletme tarafından en sık tercih edilen kapı modeli haline gelmiştir.

Endüstriyel Seksiyonel Kapı

Endüstriyel Kapı Sistemleri 

Endüstriyel Kapı Sistemleri diğer bir ifadesiyle Endüstriyel Seksiyonel Kapılar işletmelerin arzu ettikleri ebatlarda üretilebilen, firmanın ihtiyaçlarını karşılayacak opsiyonel özelliklerle zenginleştirilebilen, özellikle büyük yapılarda ve sanayi bölgelerinde kullanılan otomatik kapı sistemleridir.

Endüstriyel Kapı Sistemleri üretilirken farklı kapı modelleri oluşmasına katkı sağlayan başlıca mekanizmalar arasında;

 • Endüstriyel Kapı Motoru
 • Endüstriyel Kapı Rayı
 • Endüstriyel Kapı Kolu
 • Endüstriyel Kapı Kilidi
 • Endüstriyel Kapı Aksesuarları

belirtilebilir.

Endüstriyel Kapı Sistemleri

Endüstriyel Kapı Fiyatları 

Endüstriyel Kapı modelleri entegre edilecekleri projelerin boyutlarına ve ihtiyaçlarına bağlı olarak özel üretilmektedir. Bu durum Endüstriyel Kapı Fiyatları konusunda değişiklikler yaşanmasına sebep olmaktadır.

2024 Endüstriyel Kapı Fiyatları değişime neden olan faktörler arasında;

 • Projede tercih edilecek Endüstriyel Kapı modeli,
 • İşletmenin kullanım amacı ve boş alan boyutu,
 • Kapı üretilirken kullanılacak mekanizmaların türü,
 • İhtiyaç duyulması halinde kullanılacak opsiyonel mekanizmalar,

gösterilebilir.

Sizde projelerinizde Göksu Otomatik Kapı Sistemleri tarafından üretilen yüksek kalite ve dayanıklılığa sahip Endüstriyel Kapıları kullanmak ve işletmenize özel Endüstriyel Kapı Fiyatları almak için Hemen Bize Ulaşınız.

Endüstriyel Kapı Çeşitleri 

Endüstriyel Kapıların kullanım alanları çok geniş bir yelpazeye yayıldığı için üretim aşamasında farklı mekanizmaların değişik özellikleriyle entegre edilmesi sonucu birçok Endüstriyel Kapı Modeli ortaya çıkmıştır. Göksu Kapı tarafından üretilen Endüstriyel Kapı Modelleri arasında;

 • Endüstriyel Otomatik Kapı
 • Endüstriyel Fotoselli Kapı
 • Endüstriyel Akordiyon Kapı
 • Endüstriyel Çelik Kapı
 • Endüstriyel Branda Kapı
 • Endüstriyel Katlanır Kapı
 • Endüstriyel Sarmal Kapı
 • Endüstriyel Kayar Kapı

belirtilebilir.

Sizde işletmenize veya projenize en uygun Endüstriyel Kapı çeşidini öğrenmek, Göksu Kapı tecrübesiyle üretilen kaliteli, estetik, dayanıklı ve uygun fiyatlı Endüstriyel Seksiyonel Kapılar hakkında bilgi almak için +90 216 466 89 89 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Endüstriyel Kapı Sistemleri ve Özellikleri ile ilgili tüm detaylara değindiğimiz blog yazımıza goxu.com.tr/endustriyel-kapi-firmalari bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Endüstriyel Kapı Ölçüleri 

Endüstriyel Kapılar firmaların ihtiyacına göre birçok farklı boyutta üretilebilmektedir. Kullanıldığı alanların büyüklüğü birbirinden farklı olduğu için Endüstriyel Kapı Ölçüleri işletmede bulunan boşluğa göre özel olarak hesaplanmaktadır. Standart ölçüler göz önüne alındığında en geniş 750 cm. en yüksek 600 cm. ölçülerinde Endüstriyel Kapı modelleri bulunmaktadır. Lakin ihtiyaca bağlı olarak bu ölçülerden daha yüksek veya daha düşük ebatlarda kapı üretimi yapılabilir.

Endüstriyel Kapıların monte edileceği alanın rüzgar yükü, mekanın iç veya dış mekan olması gibi durumlarda ölçüler değişebilir. Uzman ekibimiz tarafından yapılan incelemede projeniz için en uygun olacak Endüstriyel Kapı Ölçüleri size iletilecektir.

Endüstriyel Kapı Avantajları 

Endüstriyel Kapılar özellikle sanayi bölgelerinde, depo ve fabrikalarda modern görünümü ve güvenli yapısı sayesinde en sık kullanılan Otomatik Kapı modeli olmuştur. Bu kapılar özel yapıdaki panelleri ve tasarımı sayesinde üst düzey ses, ısı ve toz yalıtımı sağlarlar. Bu durum işletmenin ısıtma - soğutma masraflarına minimuma indirir.

Her projeye uygun yataklama türü bulunan Endüstriyel Kapı sık açıp - kapama konusunda dayanıklı motor ve yay sisteminde sahiptir. Bu sayede uzun ömürlü kullanım sunarlar. Endüstriyel Kapıların Avantajları arasında;

 • Kullanıldığı alana estetik ve fonksiyonel olarak değer katması,
 • Hırsızlık vakalarına karşı güvenlik sağlaması,
 • İşletmeye konfor ve manuel kullanım imkânı sunması,
 • Kapı içinde kapı uygulamasıyla personel kapısı eklenebilmesi,
 • Sık açılması gerektiğinde güvenle açılıp kapanma özelliğine sahip olması,
 • Yüksek seviyede ısı, ses ve toz yalıtımı sunması,

belirtilebilir.

Endüstriyel Kapıların Kullanım Alanları 

Endüstriyel Kapılar işletmelerin güvenli, verimli ve kullanışlı bir çalışma ortamı sağlamalarına yardımcı olan önemli bir bileşendir. Bu kapılar farklı sektörlerde ve endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Uzman ekip arkadaşımız tarafından kaleme alınan bu yazımızda Endüstriyel Kapıların Kullanım Alanları, Önemi ve Avantajlarına değineceğiz.

Endüstriyel Kapı modellerinin çalışma hızı (yüksek hızla açılıp – kapanması), dayanıklılığı, her boyutta proje için uygun olması, kullanıldığı alana güvenlik sağlaması, bakım ve onarım kolaylığı sunması gibi birçok özelliği işletmeler tarafından çok sık tercih edilir hale gelmesine yol açmıştır. Endüstriyel Kapı sistemlerinin işyerlerine sağladığı en büyük faydalardan birisi zorlu hava koşullarına veya dış etkenlere karşı yüksek koruma sağlamasıdır. İş verimliliğini artıran bu kapılar aynı zamanda ortaya çıkabilen tüm etmenlere karşı emniyet sağlamaktadır.

Endüstriyel Kapı Sistemleri çeşitli sektörlerde ve endüstrilerde sıklıkla tercih edilmekte, kullanıcılara maksimum güvenlik ve konforu bir arada sunmaktadır. Endüstriyel Kapıların günümüzde en sık kullanıldığı alanlar arasında;

 • Üretim tesisleri
 • Depolar ve lojistik merkezleri
 • Hangarlar ve havaalanları
 • Otoparklar ve araç bakım atölyeleri
 • Perakende ve toptan satış mağazaları
 • Otomotiv ve ağır sanayi tesisleri
 • Gıda işleme ve soğuk hava depoları
 • Kimya ve ilaç endüstrisi tesisleri

gösterilebilir.

Endüstriyel Kapıların Kullanım Alanları ve Avantajlarına tüm yönleriyle değindiğimiz yazımıza goxu.com.tr/endustriyel-kapilarin-kullanim-alanlari-ve-avantajlari bağlantısına tıklayarak erişebilirsiniz.

Göksu Kapı tarafından GOXU markası altında çalışan alanında tecrübeli ekipler eliyle uzun yıllardır işletmelerin ihtiyaç duyduğu Endüstriyel Kapı Sistemleri büyük bir titizlik içerisinde, projeye en uygun yapıda ve estetik olarak arzu edilecek görünümde olacak şekilde üretimine devam edilmektedir.

Projenize %100 uyumlu Endüstriyel Kapılara GOXU kalitesi ve garantisiyle sahip olmak için İletişim bağlantısına tıklayarak yetkilimiz ile görüşebilir; ihtiyaç duyduğunuz ölçülerde, size özel tasarlanmış, dayanıklı, kaliteli ve estetik Endüstriyel Kapı Sistemlerine vakit kaybetmeden sahip olabilirsiniz.

Endüstriyel Kapı daha çok sanayi alanlarında kullanımı tercih edilen Seksiyonel Kapı çeşidi olarak ifade edilebilir. Endüstriyel Kapılar garaj, depo, konut, otopark, galeri, üretim deposu, oto yıkama tesisi, atölye, sergi ve fuar alanları gibi giriş - çıkış denetimi sağlanması gereken tüm alanlarda Endüstriyel Seksiyonel Kapı adıyla kullanılmaktadır.

Seksiyonel kapı ülkemizde ayrılabilen, bölümlenebilen parçalardan oluşan kapılara verilen isimdir. İngilizce karşılığı Sectional Door olan bu kapılar bölüm bölüm yapısı sayesinde birçok konuda kullanıcılara kolaylık sunmaktadır.

Endüstriyel Kapı üst düzey yalıtım ve güvenlik imkanı sağlayan, genellikle fabrika, depo gibi sanayi kuruluşlarında kullanılan Seksiyonel Kapı modelidir. Endüstriyel Kapı modelleri arasında;

 • Endüstriyel Otomatik Kapı
 • Endüstriyel Fotoselli Kapı
 • Endüstriyel Akordiyon Kapı
 • Endüstriyel Çelik Kapı
 • Endüstriyel Branda Kapı
 • Endüstriyel Katlanır Kapı
 • Endüstriyel Sarmal Kapı
 • Endüstriyel Kayar Kapı

gösterilebilir.

Otomatik Kapılar kişinin veya cismin kapıya yaklaştığını anlayan sensörün tetiklemesi ile çalışmaya başlar.

Günümüzde Otomatik Kapıların büyük çoğunluğu kapının açılıp - kapanmasını tetiklemek için kapı yanlarına takılan hareket algılama sensörleri ya da optik sensörler kullanmaktadır. Bu sensörler cisim algılamaya devam ettiği sürece kapı açık kalır.

Fotoselli kapılar genelde iki kanattan oluşur. İşletmeye giriş - çıkış yapacak kişiler kapıya yaklaştığı zaman kapı üstünde bulunan fotesel tarafından algılanır ve kapı otomatik olarak açılır. Kişi ya da kişiler geçiş yaptıktan sonra kapı yeniden otomatik olarak kapanır.

Seksiyonel kelimesi dilimize ingilizce den girmiş bir kelime olup bölümlü, parçalı, ayrılabilir anlamını taşımaktadır. Bu sebeple parçalı ve ayrılabilen panellere sahip kapılar Seksiyonel Kapı olarak ifade edilir.