Göksu Kapı Blog

Hermetik Kapı özellikle sızdırmazlık ihtiyacı ön planda olan alanlarda yarı veya tam sızdırmaz özelliğe sahip olduğu için tercih edilen Otomatik Kapı sistemidir. Hermetik kelimesi sızdırmaz anlamına geldiği için özel hijyenik kapılar bu isimle anılmaktadır.

Hermetik Otomatik Kapı sistemlerini diğer tüm Otomatik Fotoselli Kapı çeşitlerinden ayıran en büyük iki özelliği maksimum sızdırmazlık sağlaması ve 3 eksende çalışabilmesidir. Fotoselli Kapılarda var olan yatay hareket kabiliyeti kapanmanın son anında düşeye ve duvara doğru hareket ederek 3 eksende uygulama tamamlanmaktadır.

Hermetik Kapılar halk arasında Hastane Kapısı olarak da bilinmektedir. Bunun nedeni bu tür kapılara hastane bölümleri olan ameliyathane, laboratuar, röntgen gibi alanlarda ihtiyaç duyulmasıdır. Hava sızdırmazlığı yani temiz havanın içeride kalması hedeflenen bu hastane bölümlerinde Hermetik Kapı ihtiyacı %100 karşılamaktadır.

Hermetik Otomatik Kapılar sadece hastane bölümlerinde değil duvar, kapı, pencere, çatı gibi yapısal elemanların bulunduğu tüm yapılarda kullanılabilir. Özellikle hava sızdırmazlığı ve hijyenin ön planda olduğu projelerde Hermetik Kapı tüm ihtiyaçları karşılamaktadır.

Hermetik Kapı

Hermetik Kapı üretiminde uzman yöneticimiz tarafından kaleme alınan bu yazımızda;

 • Hermetik Kapı Nedir
 • Hermetik Kapı Modelleri
 • Hermetik Kapı Özellikleri
 • Hermetik Fotoselli Kapı
 • Hermetik Kapı Kullanım Alanları
 • Hermetik Kapı Teknik Şartnamesi
 • Hermetik Kapı Fiyatları

gibi konularda aklınızda bulunan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Bununla birlikte İletişim yazısına tıklayarak uzman personelimizle whatsapp üzerinden anlık mesajlaşarak Otomatik Hermetik Kapılar ile ilgili merak ettiğiniz tüm konularda bilgi alabilirsiniz.

Hermetik Kapı Nedir 

Hermetik Kapı isminden de anlaşılacağı gibi bulunduğu ortama yüksek sızdırmazlık ve yalıtım sağlayan, otomatik olarak açılıp - kapanabilen kapı sistemidir. Genellikle steril olmasına büyük önem verilen alanlarda tercih edilen Hermetik Kapılar içeriden - dışarıya ya da dışarıdan - içeriye herhangi bir hava, toz, ses geçişine müsaade etmez. (Otomatik Kapı)

Özellikle hastane bölümlerinde yoğun olarak kullanılan bu kapılar Hastane Kapısı olarak da anılmaya başlanmıştır. Hermetik Kapı kapı yüzeyi, kapı mekanizmaları herhangi bir zararlı madde ve toz tutmayacak şekilde özel malzemelerden üretilir. Ayrıca kapı içerisinde kullanılan paneller özel olarak seçilir. (Cam / Paslanmaz Çelik / Ses - Yangın Yalıtımlı gibi)

Hermetik Otomatik Kapı

Hermetik Otomatik Kapı üzerinde bulunan Fotosel sayesinde temas gerektirmeden açılıp, hareketliliğin bitmesi sonucu yine kendiliğinden kapanır.

Hermetik Kapı Modelleri 

Hermetik Kapılar yoğun sterilizasyon ve diğer alanlardan bağımsızlık gerektiren, yalıtımın ön planda olduğu alanlar için ilk tercih haline gelmiştir. Kullanıldıkları yerlerde dışarı ile bağlantıyı keserek bölgenin koşullarının korunmasını sağlarlar. Bununla birlikte Hermetik Kapılar kullanılacakları projenin ölçülerine, işletme sahibinin beklentilerine ve kullanım amaçlarına göre farklı mekanizmalar kullanılarak değişik özelliklerde üretilebilirler.

Göksu Kapı tarafından üretimi yapılan Hermetik Kapı modelleri arasında;

 • Hermetik Otomatik Kapı
 • Hermetik Fotoselli Kapı
 • Hermetik Kayar Kapı
 • Hermetik Menteşeli Kapı
 • Yarı Hermetik Kapı
 • Tam Hermetik Kapı

gösterilebilir.

Yarı Hermetik Kapı 

Projelerin belirli bir miktarda geçirgenlik istediği durumlarda kullanılan kapı türü Yarı Hermetik Kapı olarak ifade edilmektedir. Özellikle bazı laboratuar ortamları belirli bir oranda izolasyon talep ettikleri için bu tür kapıları tercih ederler. 

Yarı Hermetik Kapı sızdırmazlığın yanı sıra havalandırmanın da ön planda olduğu projelerde tercih edilmektedir. Üretim sürecinde projenin istediği geçirgenlik oranına göre gerekli çalışmalar yapılır. Yarı Hermetik Kapılar bir miktar sızdırmaya imkan tanıdıkları için bulundukları ortamın basınç ve nem değerlerinin istenildiği gibi ayarlanmasına yardımcı olurlar.

Yarı Hermetik Kapı

Hermetik Fotoselli Kapı 

Hermetik Kayar Kapı olarak da ifade edilen bu Otomatik Kapı sistemleri hava geçirmeyen kapı çeşididir. Maksimum hijyenin istendiği, gürültü kirliliğinin önlenmesinin amaçlandığı, kontrollü geçişin arzu edildiği projelerde en sık kullanılan mekanizmalar Hermetik Fotoselli Kapılardır. 

Hermetik Fotoselli Kapı mekanizmasına ilave edilen oynak sistem sayesinde kayar kanadın kapanış hareketi sırasında eş zamanlı indirilmesini ve kanadın dört köşesinin kasaya temas etmesini  sağlar. Bu durum üst düzey sızdırmazlık imkanı verir. Hermetik Fotoselli Kapılar hastane girişi, ameliyathane kapıları, konferans salonları, ofis girişleri, müzik odaları, ilaç ve yiyecek maddelerin saklandığı depo kapıları olmak üzere pek çok alanda kullanılmaktadır.

Fotoselli Kapılar ile ilgili tüm detaylara değindiğimiz yazımıza goxu.com.tr/fotoselli-kapi bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hermetik Fotoselli Kapı

Hermetik Kapı Kullanım Alanları 

Hermetik Kapılar özellikle hastane bölümlerinde kullanıldıkları için Hastane Kapısı olarak da bilinmektedir. Lakin sadece hastane girişlerinde değil yüksek seviye sızdırmazlığın hedeflendiği her alanda Hermetik Kapı ilk tercih olarak düşünülmektedir. Hermetik Kapı kullanım alanları arasında;

 • Hastane Girişleri,
 • Ameliyathaneler,
 • Laboratuarlar,
 • Karantina Bölgeleri
 • Test Merkezleri
 • İnfertilite Alanları
 • Yiyecek ve İçecek Depoları
 • Konferans Salonları
 • Müzik Kursları
 • Ofis Alanları

gösterilebilir.

Sizde yukarıda belirttiğimiz yapılara sahipseniz işyerini kullanım amacınıza en uygun kapı türü Hermetik Kapılardır. Göksu Kapı kalitesiyle projenize en uygun Hermetik Kapı modeline sahip olmak için +90 216 466 89 89 nolu telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Hastane Kapısı 

Hermetik Kapı modelleri genellikle hastane bölümlerinde kullanıldığı için Hastane Kapıları insanların gözünde canlanmakta, Hermetik Kapı dendiğinde akla gelen görseller hastane girişlerinde kullanılan kapılar olmaktadır. Hermetik Kapıların sızdırmazlık, ses - toz geçirmezlik özellikleri gürültü kirliliğinin önüne geçtiği gibi kullanıldığı ortamların hijyenik bir yapıda kalmasını sağlamaktadır. Bu durum Hastane Kapısı olarak çok sık tercih edilmesine neden olmaktadır.

Göksu Kapı olarak ülkemizdeki 81 ilde devlet hastaneleri veya özel hastanelerin birçoğu bizim tarafımızdan binaya özel olarak üretilmiş Hastane Kapısı modellerini kullanmaktadır. Ürettiğimiz hastane kapılarının bazılarını goxu.com.tr/yurtici-referanslar bağlantısına tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Hermetik Kapı - Hastane Kapısı

2024 Hermetik Kapı Fiyatları 

Hermetik Kapılar kullanılacakları projelerin boyutlarına ve ihtiyaçlarına bağlı olarak özel üretilmektedir. Bu durum Hermetik Kapı Fiyatları üzerinde değişiklikler oluşmasına neden olmaktadır.

2024 Hermetik Kapı Fiyatları değişime neden olan durumlar arasında;

 • Kullanılacağı projenin boyutu yani üretim ölçüleri,
 • Üretiminde kullanılacak malzeme çeşidi,
 • İhtiyaç duyulan opsiyonel özellikler,

gösterilebilir.

Sizde projelerinizde Göksu Otomatik Kapı Sistemleri tarafından üretilen yüksek kalite ve dayanıklılığa sahip Hermetik Kapıları kullanmak ve binanıza özel Hermetik Kapı Fiyatları almak için Hemen Bize Ulaşınız.

Hermetik kelime anlamı sızdırmazdır. Yalıtım özelliği çok yüksek olan otomatik kapı sistemleri Hermetik Kapı olarak ifade edilmektedir.

Hermetik Kapı isminden de anlaşılacağı gibi bulunduğu ortama yüksek sızdırmazlık ve yalıtım sağlayan, otomatik olarak açılıp - kapanabilen kapı sistemidir.

Projelerin belirli bir miktarda geçirgenlik istediği durumlarda kullanılan kapı türü Yarı Hermetik Kapı olarak ifade edilmektedir.

Tam sızdırmazlık hedeflenen projelerde kullanılan, bulunduğu ortamdan dışarıya ve dışarıdan içeriye hiçbir ses, toz, hava girmemesini sağlayan Hermetik Kapı modelidir.