Göksu Kapı Blog

Seksiyonel Kapılar farklı kullanım amaçlarıyla inşa edilen yapılarla %100 uyumlu çalışma yeteneğine sahip olarak üretilen kapı sistemlerinin genel adıdır. Seksiyonel Kapı modelleri kişisel yaşam alanlarında kullanılabildiği gibi endüstriyel amaçla hizmet veren mekanlarda da istenilen şartları yerine getirebilirler.

Günümüzde birbirinden farklı boyutlarda ve değişik amaçlarla kullanılan birçok projede Seksiyonel Kapı sistemleri ilk tercih olarak görülmektedir. Müstakil yapılarda Garaj Kapısı olarak düşünülen Seksiyonel Kapılar, fabrika gibi üretim merkezlerinde Endüstriyel Kapı ihtiyacını karşılamak için kullanılır.

Bir binanın sağlıklı olarak kullanılabilmesi ve sorunsuz şekilde işlevini yerine getirmesi için seçilen kapı sistemi çok önemlidir. Binanın geçiş alanlarında doğru Seksiyonel Kapı kullanılması projeye güvenlik, yalıtım, tasarruf, estetik gibi birçok olumlu durumu bir arada sunabilir.

Öncelikle Seksiyonel Kapı Seçimi yapılırken ihtiyaçlar göz önüne alınmalıdır. İnsanlar tarafından en sık talep edilen Seksiyonel Kapı Modelleri arasında Seksiyonel Garaj Kapısı ve Endüstriyel Seksiyonel Kapı gösterilebilir.

Müstakil konutlar, villalar ve konut otoparkları için Seksiyonel Garaj Kapısı doğru seçim olarak görülürken depo, fabrika, sanayi sitesi gibi mekanlarda Endüstriyel Seksiyonel Kapı kullanımı en doğru davranış olacaktır.

Göksu Kapı olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak ölçüde, ebatta, estetik özellikte Seksiyonel Kapıları projeye en uygun olacak şekilde üretebilme kabiliyetini bünyemizde var olan tecrübeli ekibimiz sayesinde barındırıyoruz.

Uzun yıllardır Otomatik Kapı Sistemleri üzerine yaptığımız çalışmaların getirdiği bilgi ve birikimi, gelişmiş teknolojik imkanlarla birleştirerek sağlıklı, estetik ve uzun ömürlü Seksiyonel Kapı çeşitlerini üretmeye devam ediyoruz.

Sizde projelerinizde ihtiyaç duyduğunuz Seksiyonel Kapıları nasıl seçebilirim diye düşünüyorsanız tecrübeli ekip arkadaşımız tarafından kaleme alınan bu yazımızı okuyabilir, içerikteki bağlantı linklerini açabilir, İletişim metnine veya sol alttaki Whatsapp ikonuna tıklayarak personelimizle anlık mesajlaşabilirsiniz.

Seksiyonel Kapı Nedir 

Seksiyonel Kapı ingilizcesi Sectional Door yani bölümlü, ayrılabilir parçalardan meydana gelen kapı kelimesinin Türkiye'de Otomatik Kapı Sistemleri sektöründe ifade edilme biçimidir. Göksu Kapı olarak ürettiğimiz tüm Seksiyonel Kapı modelleri tüm parçaları özenle paketlenmiş şekilde demonte halde ve montaja hazır biçimde firmalara iletilmektedir.

Farklı özelliklerde inşa edilmiş pek çok yapıda geçiş alanlarından beklenen her neyse %100 olarak karşılayabilen Seksiyonel Kapı modelleri kullanıldıkları alanlara güvenlik, yalıtım, estetik, tasarruf gibi birçok olumlu özelliği bir arada sunan kapı sistemleridir.

Seksiyonel Kapı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 8 Madde 

Herhangi bir amaca hizmet etmek için inşa edilen yapının işlevini maksimum verimle yerine getirmesi çok önemlidir. Bireysel veya kurumsal amaçlı kullanılan, kamu ya da özel işletme olması fark etmeksizin tüm binaların en doğru kullanım şekline sahip olması entegre edilecek Seksiyonel Kapı sistemi ile direkt bağlantılıdır.

Projelerinizde kullanacağınız Endüstriyel Kapı size güvenlik, estetik ve yüksek yalıtım sayesinde tasarrufu bir arada sunabilir. Bu aşamada önemli olan doğru firma tarafından üretilen Seksiyonel Kapılara sahip olmanızdır.

Seksiyonel Kapı Seçerken veya Alırken Sormanız Gereken Sorular arasında;

 1. Üretici firma Garaj Kapısı ve Endüstriyel için test raporuna sahip mi?
 2. Üretici firmanın ISO 9001:2015 kalite belgesi var mı?
 3. Üretici firmanın Yerli Malı Belgesi ve Yerli Üretim için yatırımları var mı?
 4. Üretici firmanın yurt dışına bağımlılık oranı nedir?
 5. Üretici firma kapı montajı ve bakımı için gerekli dokümanları sağlıyor mu?
 6. Üretici firmanın ürün garanti süresi ne kadar ve garanti şartları neler?
 7. Üretici firmanın yedek parça tedarik zinciri ve yedek parça fiyat politikası nedir?
 8. Üretici firmanın Türkiye genelindeki bayi yapılanması nedir?

bulunmaktadır.

Yukarıdaki tüm soruların yanıtlarını alabildiğiniz firmalar tarafından üretilmiş Seksiyonel Kapı modellerine sahip olmanız sizin güvenli, konforlu ve uzun süre kullanabileceğiniz kapı sistemlerine sahip olmanıza yardımcı olurken, yaşayabileceğiniz bir problem veya ihtiyaç anında uzman ekiple hızla irtibatta olmanız sağlanacaktır.

En İyi Seksiyonel Kapı Üreticisi 

Göksu Kapı Mekatronik Yapı Teknolojileri San.ve Tic A.Ş. olarak Göksu Kapı ve GOXU markaları altında 30 yılı aşkın süredir yurt içi ve yurt dışında yüz binlerce projenin ihtiyaç duyduğu kapı sistemleri  tarafımızca en doğru yapıda üretilmiştir.

Özellikle Seksiyonel Kapı, Garaj Kapısı, Endüstriyel Kapı, Yangın Kapısı, Hızlı PVC Kapı ve Yükleme Sistemleri başta olmak üzere tüm bina yapılarının ihtiyaç duyduğu kapı sistemleri firmamızın tecrübeli personelleri tarafından üretilmektedir.

Yerli üretimi destekleme misyonuna sadık kalarak temin edebilme imkanı olduğu sürece yerli malı kullanarak sektörün en kaliteli kapı sistemlerini üreten firmamız En İyi Seksiyonel Kapı Üreticisi olarak bilinmekte ve binlerce bayi tarafından ana üretici olarak tercih edilmektedir.

Ulusal ve uluslararası tüm belgelere sahip, girilmesi gereken tüm testlerden başarıyla çıkan kapı sistemlerimiz ISO EN 13241-1 standartlarına uygun olarak üretilmekte ve TSE üretim prosedürlerine uygun olarak üretim tesisimiz sürekli gelişmektedir.

Seksiyonel Garaj Kapısı 

Seksiyonel Garaj Kapıları konutların, apartmanların, sitelerin ve alışveriş merkezlerinin araç giriş - çıkış bölümlerinde, villa tipi mülklerin özel garajlarında kullanılan kapı türüdür.

Seksiyonel Garaj Kapıları araçları ve entegre edildiği alanı her türlü doğa koşulundan korur. Müstakil evlerde, binalarda, sitelerde en sık tercih edilen Garaj Kapısı çeşididir.

Bu kapı türünde parmak sıkıştırma korumalı panel yapısı, garaja ışık sağlayacak pencere, estetik görünüm sağlayacak renk seçenekleri gibi pek çok farklı seçenek bulunmaktadır.

Seksiyonel Garaj Kapısı tavan yüksekliği ile kapı geçiş yüksekliği arasındaki mesafe en uygun şekilde ayarlanarak panellere bağlanan makaraların ray içinde kayarak rahatça hareket etmesi sağlanır.

Göksu Kapı olarak ürettiğimiz Seksiyonel Garaj Kapıları detayları, teknik özellikleri, videoları ve broşürleri goxu.com.tr/seksiyonel-garaj-kapilari bağlantısına tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Endüstriyel Seksiyonel Kapı 

Seksiyonel Endüstriyel Kapılar bina, fabrika ve depoların geçiş aralığına en uygun olacak yapıda üretilebilen kapı çeşididir. Üst düzey güvenlik ve yalıtım sağlamaları en sık tercih edilen Seksiyonel Kapı türü olmasını sağlamıştır.

Endüstriyel Seksiyonel Kapılar özellikle fabrika ve depoların mal giriş - çıkış bölümlerinde kullanılmaktadır. Uzun süreli kullanım imkanı sunan ve çok dayanıklı olan bu kapılar yükleme alanlarında tercih edilmektedir.

Endüstriyel Kapı modelleri uygulanacağı projenin alanına göre yataklama türü belirlenir. Tavana paralel kayarak açılan bu kapılar mekandan tasarruf sağlar. Bu sayede kapı açıklığı net olarak kullanılabilir.

Göksu Kapı olarak ürettiğimiz Endüstriyel Seksiyonel Kapıların detayları, teknik özellikleri, videoları ve broşürleri goxu.com.tr/seksiyonel-sanayi-kapilari bağlantısına tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Seksiyonel Garaj Kapısı ve Endüstriyel Seksiyonel Kapı Arasındaki Farklar Nelerdir 

Günümüzde projelerde kullanılabilen birçok farklı Seksiyonel Kapı sistemi bulunmaktadır. Bu süreçte ilk adım en sık tercih edilen 2 model olan Seksiyonel Garaj Kapısı veya Endüstriyel Seksiyonel Kapı sistemlerinden hangisinin seçileceğidir. Doğru kapı sistemi tercih edildikten sonra sağlıklı kullanım için önem verilmesi gereken bazı durumlar vardır.

Seksiyonel Kapılar yapıların boyutlarına göre farklı genişlik, yükseklik ve kiriş mesafesinde üretilmektedir. Bu kapı sistemlerinin standart ölçülerde üretilip depolanması mümkün değildir. Seksiyonel Kapı üretilirken kullanılan;

 • Tambur çeşitleri
 • Yatay ray takımları
 • Dikey ray takımları
 • Torsiyon yaylar
 • Otomasyon sistemleri
 • Sızdırmazlık contaları

gibi mekanizmalar farklı özelliklerde imal edilmelerine imkan tanımaktadır.

Seksiyonel Kapı Parçaları Nelerdir 

Seksiyonel Kapılar birçok parçanın bir araya gelmesi sonucu ortaya çıkan kapı sistemleridir. Dışarıdan bakan birisi sadece sandviç panellerden oluştuğunu düşünse dahi detayına inildiğinde irili ufaklı 40 a yakın parçanın birleşimi sonucu meydana gelmektedir.

Seksiyonel Kapı Üretimi sırasında kullanılan başlıca parçalar arasında;

 • Sandviç Paneller
 • Torsiyon Yaylar
 • Dikey ve Yatay Ray Takımları
 • Tamburlar
 • Kama Yollu
 • Mil ve Aksesuarları
 • Halat Kopma Emniyet Sistemleri
 • Yay Kırılma Emniyet Sistemleri
 • Menteşe Grupları
 • Halat Sistemleri
 • Sızdırmazlık Contaları
 • Tekerler
 • Bağlantı Elemanları
 • Otomasyon Sistemleri

belirtilebilir.

Seksiyonel Kapı Modelleri ile ilgili tüm detaylara hakim olmak, ihtiyaç duyduğunuz Seksiyonel Kapı Modeline ait görsellere, broşürlere, videolara ve teknik bilgilere ulaşmak için goxu.com.tr/urunler bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Seksiyonel Kapı Panel Yapısı ve Özellikleri 

Seksiyonel Kapı Sistemleri arasında en sık kullanılan 2 model olan Seksiyonel Garaj Kapısı ve Endüstriyel Seksiyonel Kapı panelleri farklı renk ve görünümlerde olsalar dahi kullanılan sandviç panel özellikleri benzerdir.

Seksiyonel Kapı Sandviç Panel mekanizmaları standart boyutlarda 40 ila 42 mm. kalınlığında alt ve üstteki 0,5 mm. gofrajlı çelik sacların birleşmesi ve içerisine 45 ila 50 m3 yoğunluğunda poliüretan sıkılarak üretilmektedir. Genellikle bu boyutlarda talep edilen Seksiyonel Kapılar yapının boyutlarına göre farklı ölçülerde üretilebilir.

Seksiyonel Kapı Panellerinde en fazla dikkat edilmesi gereken durum sacların kilitleme sistemi ile net bir şekilde birleşmiş olmasıdır. Sacların doğru biçimde kilitlenmesi kapının uzun süreli kullanımda sorunsuz hizmet vermesini sağlayacaktır.

Göksu Kapı tarafından üretilen Seksiyonel Kapı Sistemleri için sunulmakta olan modelleri, sandviç panelleri, kapı donanım parçalarını incelemek için Hemen Bizi Arayarak uzman personelimiz ile görüşebilir, ihtiyaç duyduğunuz broşürleri web sitemizde görüntüleme veya mail adresinize iletilmesi imkanlarına sahip olabilirsiniz.

Seksiyonel Garaj Kapısı Fiyatları farklı yataklama seçenekleri ile imal edilebilmesi nedeniyle farklı ücretler ile üretilmesine rağmen fonksiyonları ve estetik yapısı dikkate alındığında oldukça uygun fiyatlara sahip olunabilen bir kapı modelidir. Seksiyonel Garaj Kapısı Fiyatları ile ilgili sorularınızı web sitemizdeki whatsapp ikonuna tıklayıp bizimle irtibata geçerek sorabilirsiniz.

Seksiyonel Garaj Kapısı Fiyatları farklı yataklama seçenekleri ile imal edilebilmesi nedeniyle farklı ücretler ile üretilmesine rağmen fonksiyonları ve estetik yapısı dikkate alındığında oldukça uygun fiyatlara sahip olunabilen bir kapı modelidir. Seksiyonel Garaj Kapısı Fiyatları ile ilgili sorularınızı web sitemizdeki whatsapp ikonuna tıklayıp bizimle irtibata geçerek sorabilirsiniz.

Seksiyonel Kapı Yayı kapının modeline ve kurulduğu alana uygun olacak şekilde profesyonel ekibimiz tarafından kurulmaktadır.

Öncelikle Seksiyonel Kapı ihtiyacı duyulan projede uzman ekibimiz tarafından durum tespiti yapılmalıdır. Seksiyonel Kapı müstakil ev, apartman, site, fabrika, depo vb. birçok alanda kullanılabildiği için öncelikle kullanılacak alan ve ihtiyaçlar - istekler tespit edilmelidir. Seksiyonel Kapı Montajı ile ilgili sorularınızı web sitemizdeki whatsapp ikonuna tıklayıp bizimle irtibata geçerek sorabilirsiniz.

Seksiyonel Kapı birçok farklı amaçla ve birbirinden değişik alanlara kurulabilen estetik, dayanıklı ve fonksiyonel bir kapı türüdür. Seksiyonel Kapılar otomatik ve manuel olmak üzere 2 yapıda çalışabilmektedir.

Seksiyonel Kapı modeline, kullanım yerine ve amacına bağlı olarak tercih edilecek Seksiyonel Kapı Motoru değişiklik göstermektedir. Proje için seçilen Seksiyonel Kapının fonksiyonel, estetiksel ve teknik özellikleri göz önünde bulundurularak en uygun güce sahip motor seçilmektedir.