Göksu Kapı Blog

Teleskopik Kapı birçok projenin iç ve dış bölmelerinde kullanılabilen, birbiri üzerinde kayan kanatlardan oluşan, dar alanlarda konforlu geçiş ve tasarruf sağlayan mekanizmalardır. Kullanılacağı alanın yapısına ve binanın ihtiyaçlarına göre farklı fonksiyonlar, yüksek izolasyon ve estetik tasarımlar sunar.

Teleskopik Kapılar sabit bir profil üzerinden tek veya çift yöne doğru açılmaktadır. Kısıtlı geçiş alanı bulunan yapılara çözümler sunan Teleskopik Kapı modelleri güvenli ve konforlu kapı sistemleridir. İhtiyaca göre boyutlandırılır ve opsiyonel aksesuarlar kullanılır.

Teleskopik Kapı Sistemleri kanatları birbiri üzerinden kayarak açılıp kapandığı için bu adla ifade edilmektedir. Özellikle Fotoselli Kapı ihtiyacı bulunan lakin yeterli alana sahip olunmayan mekanlarda dar alanda açılıp - kapanma meziyeti sayesinde tercih edilmektedir.

Bununla birlikte Teleskopik Kapı Modelleri garaj, depo, endüstriyel alan gibi pek çok farklı yapıda tercih edilmektedir. Kullanılacağı yapının durumuna ve ihtiyaçlarına göre farklı paneller ve yataklama tiplerinde üretilmektedir.

Teleskopik Kapılar uygulanacağı projenin amacına ve müşterinin isteklerine uygun olacak motor, tekerler, fitil, yay, menteşe, braket, çelik halat ve diğer aksesuarlar seçilerek üretilir. Otomatik olarak açılıp kapanması için kullanılabilen kontrol sistemleri arasında kumanda, radar, el sensörü, buton ve anahtarlı şartel bulunmaktadır.

Göksu Kapı tarafından üretilen Teleskopik Kapı modelleri işletmelere en üst düzeyde emniyet, enerji tasarrufu ve kullanım ömrü sunmaktadır. Esnek ve sağlam Teleskopik Kapılar üreten firmamız aynı zamanda estetik açıdan projeye en uygun kapıların üretimini hedeflemektedir.

Teleskopik Kapı modellerimiz hakkında detaylı bilgileri, ilgili görselleri, teknik özellikleri ve broşürleri bulabileceğiniz goxu.com.tr/urunler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Teleskopik Kapılar toplam genişlik ölçüsünün tek taraf kanatlarda 2 adet hareketli kanat, çift taraf kanatlarda ise 4 adet hareketli kanat ve 2 adet sabit kanatlı olmak üzere altı parçada çözüm üretmektedir. Tüm kapı modellerimizde estetik görünümü bozmayacak cam renkleri ve profil renkleri kullanılmaktadır.

Sizde projenizde ihtiyacınız olan ve yapınıza %100 uyum sağlayacak Teleskopik Kapı sistemlerine Göksu Kapı kalitesiyle ulaşmak; dayanıklı, estetik kapılara en uygun fiyatlarla sahip olmak için İletişim bağlantısına tıklayarak uzman personellerimizden anlık bilgi alabilirsiniz.

Teleskopik Kapı Nedir 

Teleskopik Kapı açılır kanat sistemi ile çalışan Fotoselli Kapı sistemleridir. İhtiyaca bağlı olarak tek veya çift yöne açılabilen Teleskopik Kapılar duvar üzerine veya kendi sabit tarafı üzerine açılabilme yeteneğini barındırmaktadır.

Teleskopik Kapı Modelleri kısıtlı geçiş imkanlarına sahip olan yapılarda kullanıcılara uzun ömürlü çözümler sunmaktadır. Bu kapı çeşitleri dar mekanlarda maksimum geçiş alanı sağlayarak kullanıldığı binalara fonksiyonel çözümler sunarlar.

Teleskopik Kapı Nasıl Çalışır 

Teleskopik Kapı modelleri kapı kanatlarının birbirleri üzerine katlanarak açılması ve kapanması temel prensibine dayanarak çalışmaktadır. Teleskopik hareket olarak ifade edilen bu çalışma yapısı kullanıldığı mekanlara alan avantajı sağlamaktadır.Teleskopik Kapı sistemleri üretilirken projenin ihtiyaçlarına bağlı olarak kullanılacak kanat sayısı belirlenmektedir.

Teleskopik Kapılarda çalışma şekli tek yöne açılan bir yapıda olacaksa panel 3 parçaya bölünür. Bu 3 parça kendi içerisinde 1 adet sabit 2 adet hareketli kanattan oluşmaktadır. Eğer Teleskopik Kapılar çift yönde çalışacaksa panel 6 parçaya bölünür. Bu 6 parça kendi içerisinde 2 adet sabit 4 adet hareketli kanattan oluşmaktadır.

Teleskopik Kapı Nerelerde Kullanılır 

Teleskopik Kapılar özellikle dar alana sahip projelerde çalışma şekli sayesinde ciddi avantajlar sunmaktadır. Kullanıldığı projelerde giriş ve çıkışların maksimum verimde gerçekleşmesini sağlayan Teleskopik Kapı sistemleri yetersiz alana sahip tüm binalarda kolayca kullanılmaktadır.

Göksu Kapı kalitesiyle üretilen Teleskopik Kapı Modelleri ihtiyaç duyulan konut, işyeri ve endüstriyel tüm projelerde yapıya özel olarak imal edilerek uygulanabilir. Gerekli görülmesi halinde Teleskopik Kapılar tek yöne veya çift yöne hareket edebilen yapıda, otomatik açılır kapılır yapıda üretilmektedir.

Teleskopik Kapı Motoru 

Teleskopik Kapılar kullanılacakları yapıların ihtiyaçları ve amaçları doğrultusunda farklı özelliklerde ve boyutlarda üretilmektedir. Bu durum birçok farklı Teleskopik Kapı Modeli ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Teleskopik Kapı Motorları bu süreç içerisinde Teleskopik Kapı Modellerine göre farklılıklar göstermektedir. Her Teleskopik Kapı modelinin ihtiyaç duyduğu enerji miktarı, çalışma hızı, açılma şekli gibi farklılıkları olduğu için kendisine en uygun Teleskopik Kapı Motoru sistemde kullanılmaktadır.

Bu süreçte öncelik projenin ihtiyaçlarını %100 karşılayacak Teleskopik Kapı Modeline karar vermektir. Doğru kapı seçildikten sonra bu kapının sorunsuz çalışması için gereken Teleskopik Kapı Motoru uzman ekibimiz tarafından belirlenmektedir.

2024 Teleskopik Kapı Fiyatları 

Göksu Kapı tarafından üretilen tüm Kapı Sistemlerinde olduğu gibi Teleskopik Kapılarda yüksek kalite, uzman kadro ve uygun fiyat politikası doğrultusunda üretilmektedir. Bizlere ulaşan işletmelerden en sık aldığımız sorulardan birisi Teleskopik Kapı Fiyatları olsa dahi bu konuda inceleme yapılmadan net bir fiyat vermek doğru olmayacaktır.

Teleskopik Kapı Fiyatları etkileyen birçok etken bulunmaktadır. Teleskopik Kapı Fiyatları 2024 yılında değişiklik yaşanmasına neden olan etmenler arasında;

 • Teleskopik Kapı ölçüleri ve monte edileceği alanın yapısı,
 • Sistemde kullanılacak Teleskopik Kapı modeli ve özellikleri,
 • Teleskopik Kapının sabit - hareketli kanat sayısı,
 • Teleskopik Kapı panelinde kullanılacak malzeme,

gösterilebilir.

Yukarıda belirttiğimiz hususları uzman ekibimizle görüşüp sizin için en sağlıklı Teleskopik Kapı Modeline en uygun fiyatlarla sahip olmak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilir, +90 216 466 89 89 numaralı telefonu arayarak uzman ekibimiz ile direkt bağlantı kurabilirsiniz.

Teleskopik Kapı Sistemleri 

Teleskopik Kapı Sistemleri kullanım alanları, ölçüleri, kanat sayıları, açılış şekilleri, kullanım amaçları gibi kriterler göz önünde bulundurularak farklı modellerde üretilmektedir. Her yapıya uyum sağlayacak boyutta ve özelliklerde üretilebilen Teleskopik Kapılar projelerin birçok ihtiyacına çözüm sunmaktadır.

Günümüzde en sık tercih edilen Teleskopik Kapı Sistemleri arasında;

 • Teleskopik Fotoselli Kapı
 • Teleskopik Yana Kayar Kapı
 • Teleskopik Cam Kapı
 • Teleskopik Raylı Kapı
 • Teleskopik Demir Kapı
 • Teleskopik Kayar Kapı
 • Teleskopik Otomatik Kapı
 • Asansör Teleskopik Kapı

gösterilebilir.

Teleskopik Kapı Sistemleri her zeminde kullanılabilen, paslanmayan, uzun ömürlü ve estetik mekanizmalar kullanılarak üretilmektedir. Ayrıca dayanıklı bir sistem olması ve fazla bakıma ihtiyaç duyulmaması projelerde kullanım nedenleri arasında gösterilmektedir.

Teleskopik Fotoselli Kapı 

Teleskopik Fotoselli Kapılar duvar veya kendi sabit kanadı üzerinden tek ya da çift yöne katlanarak açılabilen kapı sistemleridir. Bu tip Teleskopik Kapı modelleri tek yöne 2 çift yöne 4 kanat kaydırarak çalışan, yetersiz alana sahip projelerde ideal bir çözüm olarak görülen mekanizmalardır.

Teleskopik Fotoselli Kapılar standart uygulamalar için yeterli alana sahip olmayan projelerde hareketli kanat sayısının çoğaltılması ve hareketli kanatların üzerinde toplanacağı sağır kanat ya da alanın azaltılması prensibiyle oldukça elverişli çözümler sunmaktadır.

Teleskopik Fotoselli Kapı Modelleri kullanılacağı yapının estetik görünümüne uyum ve katkı sağlamak amacıyla güvenlik camları, renklendirme teknikleri ve opsiyonel mekanizmalar ile zenginleştirilebilir.

Göksu Kapı kalitesiyle üretilen Fotoselli Kapı modelleri hakkında detaylı bilgiler almak, Fotoselli Kapı sistemlerinin projelerde hangi avantajları sunabileceğini öğrenmek için goxu.com.tr/fotoselli-kapi bağlantısına tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz.

Teleskopik Kayar Kapı 

Teleskopik Kayar Kapılar kayar kapı mekanizmalarının birbirlerinin üzerinde ihtiyaç duyulan hızla hareket ettiği ve bu sayede kapı mekanizmasının açılış - kapanış sürecinin sağlandığı sistemlerdir. Farklı kapı sistemlerinin yeterli geçiş alanını sağlamadığı proje türlerinde Teleskopik Kayar Kapı modelleri ihtiyaç duyulan çözümleri sunmaktadır.

Teleskopik Kayar Kapı sistemleri kullanıldıkları binaların iç ve dış girişlerini maksimum verimle değerlendirmek için geliştirilmiş kapı mekanizmalarıdır. Özellikle standart kayar kapı kullanımına imkan tanımayan mekanlarda çalışma şekli ve verimi göz önüne alındığında en ideal çözüm olarak bilinmektedir. Proje ihtiyacına göre tek veya çift yöne açılış imkanı sunmaktadır.

Göksu Kapı tarafından üretilen Kayar Kapı Sistemleri hakkında detaylı bilgiler almak, Kayar Kapı modellerinin projelerde hangi avantajları sunabileceğini öğrenmek için goxu.com.tr/kayar-kapi yazımızı okumanızı öneririz.

Teleskopik Otomatik Kapı 

Teleskopik Kapıların kumanda, buton, radar, el sensörü gibi kontrol üniteleri ile uzaktan açılıp kapanmasının sağlandığı modelleri Otomatik Teleskopik Kapı olarak adlandırılır. Teleskopik Otomatik Kapı modelleri Fotoselli Kapıların kullanımı için gerekli geniş alanın olmaması durumunda tercih edilmektedir.

Otomatik Teleskopik Kapıların çalışma prensibi Otomatik Fotoselli Kapıların çalışma şekline benzer. Teknik olarak birbirini ayıran küçük ayrıntılar dışında kullanıcı tarafından fark edilecek bir değişim görünmez. Teleskopik Kapılar modern teknolojileri sayesinde dar alanlarda maksimum verimliliği sağlayacak şekilde üretilmektedir.

Göksu Kapı kalitesiyle üretilen Otomatik Kapı Sistemleri hakkında detaylı bilgiler almak, Otomatik Kapı seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği ve diğer detayları öğrenmek için goxu.com.tr/otomatik-kapi yazımızı okumanızı öneririz.

Teleskopik Kapı Mekanizması 

Teleskopik Kapı Sistemleri kanatları birbiri üzerinden kayarak açılıp kapandığı için bu isimle anılmaktadır. Fotoselli Kapı kullanımına ihtiyaç duyulan ama yeterli alana sahip olunmayan projelerde en ideal çözüm olarak Teleskopik Kapı akla gelmektedir.

Tek yöne veya çift yöne açılabilen Teleskopik Kapılar projenin ihtiyacına göre en uygun açılıp kapanma biçimi ve opsiyonel özelliklerle üretilmektedir. Kullanılacağı yapının tüm ihtiyaçları göz önüne alınarak imal aşamasında devreye sokulabilen birçok Teleskopik Kapı Mekanizması bulunmaktadır.

Teleskopik Kapı Özellikleri 

Teleskopik Kapıların uygulanacağı yapıya %100 uyum sağlaması için opsiyonel olarak devreye sokulabilen birçok mekanizması ve özelliği bulunmaktadır. Teleskopik Kapı sistemlerinin genel özellikleri arasında;

 • Projeye uygun sabit - hareketli kanat sayısı,
 • Yapının ihtiyacına göre tek veya çift yöne açılıp - kapanması,
 • İstenildiği takdirde motor kullanılarak otomatik çalışması,
 • Kontrol ünitesi olarak kumanda, buton, radar veya el sensörü kullanılması,
 • Kapı panelinin istenilen renkte ve malzemede üretilmesi,

gösterilebilir.

Göksu Kapı tarafından üretilen Teleskopik Kapı Sistemleri istenilen hızda açılıp kapanabilir. Projeye en uygun çalışma yapısı ve kanat sayısı önceden tespit edilerek üretim buna göre yapılır. Sizde Teleskopik Kapı ihtiyacı duyuyorsanız Hemen Bize Ulaşıp destek alabilirsiniz.

Hangar Kapısı klasik bir depo veya tesis kapısından çok daha farklı bir yapıya sahip olarak üretilen, özel bir hangar kapısı motor sistemi ile çalışan ve kullanım yerine göre birçok farklı etkilere karşı yalıtım oluşturan bir kapı modelidir.

Hangar alanları klasik bir depodan çok daha fonksiyonel bir şekilde kullanılan ayrıntılara sahip bir bölge olmakla birlikte bu yapılarda yüksek özelliklere sahip ve profesyonel bir Hangar Kapısı kullanılması gerekir.

Hangarın boyutuna ve kullanım amacına göre farklı çeşitlerde Hangar Kapıları üretilmektedir. Günümüzde en sık üretilen Hangar Kapısı Modelleri arasında;

 • Uçak Hangar Kapısı
 • Teleskopik Hangar Kapılar
 • Katlanır Hangar Kapılar
 • Yana Kayar Hangar Kapılar
 • Otomatik Hangar Kapılar
 • Sürgülü Hangar Kapısı

bulunmaktadır.

Projenize en uygun Hangar Kapıları Göksu Kapının uzman ekibi tarafından büyük bir titizlik ve %100 uyum içerisinde üretilmektedir. Kapının kullanılacağı Hangarın boyutu ve kullanım amacı göz önüne alınarak en güvenli, pratik ve uygun fiyatlı Hangar Kapısı üretilip işletmenin kullanımına sunulmaktadır.