Göksu Kapı Blog

Yükleme Körüğü işletmelerde yükleme ve boşaltma sürecinin vazgeçilmez bir parçası olan, yükleme rampası sistemlerinin ve endüstriyel kapıların tamamlayıcı parçası olarak ifade edilebilecek sistemlerin genel adıdır.

Endüstriyel Kapı sistemleri yükleme sırasında açıldığında araç kasası ve bina yüzeyi arasında kalan boşlukların kapanmasını sağlayan Yükleme Körükleri hava akımının kesilmesini sağlayarak enerji tasarrufunu destekler.

Göksu Kapı kalitesiyle her projenin ihtiyacı ve yapısı göz önünde bulundurularak farklı modellerde üretilebilen Yükleme Körüğü modelleri hakkında Teknik Bilgileri, Görselleri, Videoları ve Broşürleri goxu.com.tr/yukleme-korukleri bağlantısına tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Yükleme Körüğü nakliye araçlarının mal getirdiği veya aldığı depolarda ve endüstriyel binaların yükleme - boşaltma bölümlerinde araçla yapının arasında sağlıklı bağlantı kurulmasını sağlayan mekanizmalardır.

Yükleme Körükleri sayesinde taşınması gereken ürünler güvenli ve konforlu bir şekilde nakliye aracına yüklenir ve yine emniyetli bir şekilde boşaltılır. Ürünlerin taşınma sürecine büyük kolaylık sağlayan Yükleme Körükleri yağmurlu havalarda personelin ve ürünlerin olumsuz etkilenmesini engeller.

Göksu Kapı tarafından projenize en uygun Yükleme Körüğü sistemlerinin üretilmesi ve Yükleme Körükleri hakkında aklınızdaki tüm soruların tecrübeli personelimiz tarafından yanıtlanması için Hemen Bize Ulaşınız...

Yükleme Körükleri 

Yükleme Körükleri depolar ve nakliye araçları arasında kusursuz bağlantıyı sağlayarak malların taşınma sürecini konforlu, güvenli ve sorunsuz hale getiren mekanizmalardır. Kullanıldığı alanlarda çalışma koşullarını iyileştiren Yükleme Körükleri ayrıca maksimum enerji tasarrufunu sağlar.

Yükleme Körükleri sayesinde yükleme alanı olumsuz hava koşullarından izole edildiği için ürünlerin ve personellerin zarar görmesine engel olunur. Yükleme Körükleri Endüstriyel Seksiyonel Kapılar ve Yükleme Rampası ile %100 uyumla entegre edilecek ve çalışacak şekilde üretilir.

Göksu Kapı tarafından üretilen Yükleme Körükleri genel olarak Şişme Yükleme Körüğü, Mekanik Yükleme Körüğü ve Brandalı Yükleme Körüğü olmak üzere 3 sınıfta incelenebilir. Yükleme Körüğü kullanılacak projenin yapısı ve ihtiyaçları tespit edildikten sonra en uygun Yükleme Körüğü Modeli üretilip entegre edilmektedir.

Göksu Kapı tecrübesiyle üretilen Yükleme Körüğü sistemleri yüksek kalite malzemeler kullanılan ve kolay monte edilebilen yapıdadır. Darbelere ve zorlu hava koşullarına dayanıklı branda ile üretilen Yükleme Körükleri işletmelere bakımı ve kullanımı kolay ekonomik çözümler sunmaktadır.

Yükleme Körüğü Ölçüleri 

Yükleme Körükleri farklı boyutlardaki yükleme - boşaltma alanlarında kullanılabilen sistemler oldukları için geniş ölçü yelpazesinde üretilmektedir. 3400 x 3500 ölçüsünden 4200 x 4500 ölçüsüne doğru artan boyutlarda üretilebilen Yükleme Körüğü modelleri her projeye %100 uyumlu olacak ölçülerde tasarlanmaktadır.

Yükleme Körükleri hangi ebatta üretilirse üretilsin içeriğinde kullanılan güçlü profil oluşumuna katkı sağlayan maddeler sayesinde her türlü çarpmaya ve darbeye karşı dayanıklıdır. Branda eklenerek imal edilen Yükleme Körüğü modellerinde bu sayede yağmurlu havalarda su birikmesi önlenir.

Özellikle Şişme modelde veya Mekanik modelde üretilen Yükleme Körüklerinin kullanım alanları her geçen gün artmaktadır. Depo amaçlı hizmet veren bir yapıdan araca yükleme yapılan neredeyse her işletmede Yükleme Körüğü sistemleri kullanılarak sürecin güvenli ve konforlu hale getirilmesi sağlanmaktadır.

Göksu Kapı olarak firmaların taleplerine ve kullanım alanlarına en uygun şekilde hazırladığımız Yükleme Körükleri birbirinden farklı sektörlerde hizmetler sunan pek çok işletmenin yükleme - boşaltma sürecinde ısı kaybı yaşamamasını ve maksimum enerji tasarrufu ile süreci tamamlamasına yardımcı olmaktadır.

2024 Yükleme Körüğü Fiyatları 

Yükleme Körüğü ihtiyacı olan ve bize ulaşan işletme sahiplerinden en sık durduğumu soru Yükleme Körüğü Fiyat ne kadar şeklinde olmaktadır. Öncelikle Yükleme Körüğü ölçüleri, modeli ve varsa ihtiyaç duyulan farklı özellikleri tespit edilmeden bir fiyat belirtmek doğru değildir.

Yükleme Körüğü Fiyatları 2024 yılında;

 • Yükleme Körüğü Ölçüsü, (Körüğün Ebatları)
 • Yükleme Körüğü Modeli (Şişme / Mekanik / Branda)
 • Üretimde kullanılan malzeme kalitesi,

gibi durumlar göz önünde bulundurularak farklılık göstermektedir.

Sizde deponuza veya depo amaçlı kullanılan yapınıza en uygun boyutlarda, çalışma amacınıza en fazla katkıyı sağlayacak yapıda Yükleme Körüklerine doğru fiyat politikasıyla sahip olmak için İletişim metnine tıklayarak veya soldaki Whatsapp ikonuna dokunarak yetkili personelimiz ile anlık mesajlaşabilirsiniz.

Şişme Yükleme Körüğü 

Şişme Yükleme Körüğü ya da Şişirilebilir Yükleme Körüğü geniş bir yelpazeye sahip kullanım alanına ve optimal izolasyon özelliğine sahip sistemlerdir. Şişme Yükleme Körüklerinde üst ve yan hava yastıkları yükleme alanının maksimum seviyede izolasyonunun sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

Şişme Yükleme Körükleri gıda, ilaç gibi soğuk hava depolarında, ısı izolasyonunun en üst seviyede sağlanmasının hedeflendiği yapılarda en etkin sonuçların alındığı mekanizmalardır. Bu sistemler kışın soğuğunu, yazın sıcağını, dış ortamdaki toz, yağmur, rüzgar, böcek gibi olumsuz etkenleri depolama alanından uzak tutar.

Kullanıldığı projelere montaj kolaylığı ve enerji tasarrufunu birlikte sunan Şişirilebilir Yükleme Körükleri 3 ana parçadan oluşan ve bakımı kolayca yapılan sistemlerdir. Özellikle çeşitli depolarda, fabrikalarda, antrepo ve lojistik depolama alanlarında düşük maliyetle yüksek emniyet ve çalışma konforu sundukları için çok sık tercih edilirler.

Şişme Yükleme Körüğü kullanılan depolama alanlarında yaşanan olumlu etkiler arasında;

 • Sabit ya da hareketli zeminlere kolay monte edilmesi,
 • Esnek ve yaylı katlanma sistemi sayesinde nakliye araçları üzerinde hiçbir baskı oluşturmaması,
 • Kalkan plakaların sabitlik ve dayanıklılık açısından kullanıcı ihtiyaçlarına en uygun olacak şekilde ayarlanabilmesi,
 • Firmanın ihtiyaçlarına en uygun çözümlerin elde edilmesi için farklı Branda ve PVC kalınlıkları ile sisteme entegre edilmesi,

gösterilebilir.

Mekanik Yükleme Körüğü 

Mekanik Yükleme Körüğü farklı kasa açıklıklarına sahip nakliye araçlarının depolama alanına kolayca yanaşmasını ve sorunsuz bir şekilde yükleme - boşaltma işlemini gerçekleştirmesini sağlayan mekanizmalardır.

Göksu Kapı tarafından üretilen Mekanik Yükleme Körükleri personelleri ve ürünleri yağmur, rüzgar, güneş ışını gibi hava koşullarından (dış etkilerden) korur. Özellikle yağmur suları Yükleme Körüklerine monte edilen bir oluk sayesinde birikmeden dışarı akıtılmaktadır.

Mekanik Yükleme Körüğü montaj kolaylığı ve enerji tasarrufunu bir araya sunan sistemlerdir. 3 ana parçadan oluşan ve bakımı kolayca yapılan bu sistemler çeşitli depolarda, fabrikalarda, antrepo ve lojistik depolama alanlarında düşük maliyetle yüksek emniyet ve çalışma konforu sundukları için çok sık tercih edilirler.

Branda Yükleme Körüğü 

Branda Yükleme Körüğü depolama alanlarının dış duvarının içine monte edilen, bu sayede aralıksız bir bina cephesi oluşumunu sağlayarak mekanizmanın optik görüntüsünü belirgin hale getiren sistemlerdir. Branda Yükleme Körükleri iki yana ve nişin üst kenarına monte edilen alüminyum profillerden oluşmaktadır.

Betona, çeliğe ya da metale monte edilebilen Branda Yükleme Körükleri 3 mm kalınlığındaki mukavemetli brandalar ve PVC kaplamalı çift dokudan oluşmaktadır. Sistemin yanaşmasını kolaylaştıracak fosforlu şeritler kapı izolasyonunun dış kısmına eklenir. Brandalı Yükleme Körükleri enerji tasarrufu ve montaj kolaylığını bir arada sunan mekanizmalardır.

Sibolas Yükleme Körüğü 

Sibolas Yükleme Körükleri nakliye araçlarının yanaştırıldığı depolama alanları ile aracın arasında bağlantı sağlamayı kolaylaştıran standart Yükleme Rampası modellerinden çok daha farklı yapıda ve çalışma şeklinde olan mekanizmalardır.

Sibolas Yükleme Körükleri bunker ve silolarda muhafaza edilen kuru, toz ve granül yapıdaki malzemelerin Sibolas araçlarına tozlanmadan ve verimli bir şekilde doldurulmasını sağlayan Teleskopik Yükleme Körükleri arasında yer alır.

Yükleme Körüğü Avantajları 

Yükleme Körükleri Endüstriyel Kapı ve Yükleme Rampası sistemlerinin de kullanıldığı, nakliye araçları ile depolama alanı arasında kusursuz bağlantının kurulmasının amaçlandığı yapıların vazgeçilmez bir parçasıdır. Temel olarak yükleme - boşaltma sırasında personellerin ve ürünlerin emniyetinin sağlanması ve işlemlerin konforlu bir süreç içerisinde tamamlanması için kullanılmaktadır.

Yükleme Körükleri kullanılarak sağlanan faydalar arasında;

 • Hava ve ısı geçişinin engellenmesi,
 • Personellerin ve ürünlerin güvenliğinin sağlanması,
 • Yükleme ve boşaltma sürecinin kolaylaştırılması,
 • Dış ortamın olumsuz etkilerinin minimuma indirilmesi,

gösterilebilir.

Yükleme Körüğü Nerelerde Kullanılır 

İzotermik Körük olarak da ifade edilen Yükleme Körükleri yükleme - boşaltma işlemlerinin yapıldığı alanları dış etkilerden korumaya ve süreci konforlu hale getirmeye yarayan mekanizmaların genel adıdır.

Nakliye aracı ve depo arasında var olan açıklıklar ürünleri ve personeli tehlikeye atar. Bu durumu ortadan kaldıran Yükleme Körükleri ayrıca olumsuz hava koşullarının etkilerini de yok ederler. Firmalara 3 parça halinde teslim edilen Yükleme Körüğü bu sayede montaj kolaylığı ve uygun fiyatı bir arada sunar.

Yükleme Körükleri tekstil, ilaç, gıda gibi ısı dengesizliklerinden ciddi oranda etkilenebilecek ürünlerin depolandığı sektörlerde çok sık tercih edilmektedir. Ürünlerde dönüşü olmayacak hasarların oluşmasına engel olan Yükleme Körükleri temizlik, ısı derecesi ve rutubet oranının hassas olduğu iç ortamlarının korunmasında büyük rol oynar.

Yükleme Körüğü depo ve antrepo gibi alanlarda yükleme ve boşaltma işlemleri için kullanılan, araç ve bina arasında sızdırmaz bir bağlantı sağlayan yükleme sistemidir.

Yükleme Körüğü depo ve antrepo gibi alanlarda yükleme ve boşaltma işlemleri için kullanılan, araç ve bina arasında sızdırmaz bir bağlantı sağlayan yükleme sistemidir.

Yükleme Körüğü kullanıldığı alanlara pek çok avantaj sağlar. Bu avantajlar arasında;

 • Maksimum izolasyon sağlar,
 • Güvenli çalışma ortamı oluşturur,
 • Uzun ömürlü kullanım sunar,
 • İş verimliliğini artırır,

gösterilebilir.

Yükleme Körükleri lojistik operasyonların olduğu her alanda kullanılabilir. Gıda, kimya, sağlık sektörü başta olmak üzere pek çok alanda bu körükler tercih edilir.