Göksu Kapı Blog

Fotoselli Kapı Sistemleri genellikle ticari ve kamu binalarında yaygın olarak kullanılan otomatik kapı açma ve kapama mekanizmalarıdır. Bu sistemler hareket ve yakınlığı algılayarak kapıların otomatik olarak açılmasını ve kapanmasını sağlar.

Fotoselli Kapı Sistemleri enerji tasarrufu, güvenlik ve erişilebilirlik gibi avantajlar sunar. Bu kapılar bir dizi bileşenden oluşur. Bunlar arasında hareket ve yakınlık sensörleri, radarlar, kontrol kartları ve kumandalar bulunur. Bu bileşenler kapının düzgün ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için birlikte çalışır.

Fotoselli Kapı mekanizmalarından birisi olan hareket ve yakınlık sensörleri yaklaşan veya uzaklaşan nesneleri ya da kişileri tespit eder. Bu sensörler kapının insanların ve nesnelerin hareketine göre otomatik olarak açılmasını ve kapanmasını sağlar. Bu özellik enerji tasarrufu sağlar ve engelli kullanıcılar için erişimi kolaylaştırır.

Fotoselli Kapı Sistemleri içerisinde kullanılan radar kapıya yaklaşan veya uzaklaşan nesneleri ve kişileri tespit eden bir mekanizmadır. Bu sayede kapılar insanların ve nesnelerin hareketine göre otomatik olarak açılıp - kapanır. Radarlar aynı zamanda güvenlik amaçlı da kullanılabilir. Bu sayede alana olabilecek yetkisiz girişlerin önüne geçilir.

Kontrol kartları ve kumandalar Otomatik Kapı Sistemleri içerisindeki elektronik ve mekanik bileşenlerini yöneterek denetler. Kontrol kartları, sensörler, radarlar ve diğer bileşenlerle iletişim kurarak kapının doğru çalışmasını sağlar. Kumandalar ise kullanıcının kapıyı uzaktan açma ve kapama işlemlerini gerçekleştirmesine olanak tanır.

Sonuç olarak Fotoselli Kapı Sistemleri enerji tasarrufu, güvenlik ve erişilebilirlik sunan modern ve kullanışlı mekanizmalardır. Bu sistemler ticari ve kamu binalarında yaygın olarak kullanılarak kullanıcıların yaşamını kolaylaştırır ve işletmelerin güvenliğini artırır.

Türkiye’nin en eski ve köklü kapı üreticisi olan Göksu Kapı tarafından GOXU markası altında dünyanın her yerinde farklı amaçlarla inşa edilen yapıların Fotoselli Kapı ihtiyacını karşılayan Fotoselli Kapı Üreticisi firmamız maksimum kalite ve sürdürülebilir fiyat politikasını benimsemektedir.

Uzman ekip arkadaşımız tarafından oluşturulan bu içeriğimizde Fotoselli Kapı Sistemleri ile ilgili bilinmesi gereken durumlara değinmeye, Fotoselli Kapı modelleri ve mekanizmaları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Fotoselli Kapılarla ilgili merak ettiğiniz her şeyi +90 530 505 53 87 numarasını arayarak veya İletişim bağlantısını tıklayarak öğrenebilirsiniz…

Fotoselli Kapı Ankara 

Göksu Kapının merkezlerinden birisi Ankara’da olmakla birlikte Ankara bölgesinde firmaların Otomatik Kapı ihtiyaçlarını karşılayan en büyük kapı üreticilerinden birisidir. Ankara'daki kamu kurumları, alışveriş merkezleri, hastaneler, ofisler, siteler ve diğer ticari alanlar başta olmak üzere pek çok yapının Fotoselli Kapı ihtiyacı firmamız tarafından karşılanmaktadır.

Göksu Kapı Mekatronik Yapı Teknolojileri San. ve Tic. A. Ş. GOXU markası altında Fotoselli Kapı Sistemleri üreterek yurt içi ve yurt dışı birçok yapının ihtiyaçlarını gidermektedir. Enerji verimliliği ve güvenlik açısından önemli olan Otomatik Kapı çözümleri sunarak Ankara’daki işletmelerin ve kurumların modern ve kullanışlı girişler sağlamasına yardımcı olmaktadır.

Sizde Ankara Fotoselli Kapı ihtiyacı olan bir yapıya sahipseniz Hemen Bize Ulaşarak projenize en uygun Fotoselli Kapı Sistemini tecrübeli ekip arkadaşımız ile birlikte belirleyebilir, Fotoselli Kapılar ile ilgili görsellere, broşürlere, teknik ve fiyat bilgilerine sahip olabilirsiniz.

Fotoselli Kapı Modelleri 

Fotoselli Kapılar projelerin gereksinimleri göz önüne alınarak farklı modellerde üretilir. Kapı modelleri tasarlanırken yapının fonksiyonel ihtiyaçlarının %100 e karşılanması istenirken diğer taraftan estetik açıdan da uyum içerisinde olması amaçlanır.

Fotoselli Kapı Modelleri farklı kullanım alanları ve ihtiyaçlara göre tasarlanmış Otomatik Kapı çeşitlerini ifade etmektedir. Günümüzde en sık kullanılan Fotoselli Kapı Modelleri arasında;

 • Döner Fotoselli Kapılar : Genelde alışveriş merkezleri, oteller, plazalar ve büyük ofis binalarında kullanılır. Bu kapılar merkezi bir eksen etrafında dönen kanatlarla çalışır ve sürekli bir akış sağlar.
 • Kayar Fotoselli Kapılar : Bu kapılar raylar üzerinde hareket eden kanatlarla çalışır. Mağazalar, hastaneler ve ofislerde kullanılır. Hem tek kanatlı hem de çift kanatlı modelleri bulunmaktadır.
 • Teleskopik Fotoselli Kapılar : Kayar Kapı Sistemleri benzer şekilde çalışır. Ancak daha fazla açıklık sağlayan çoklu kanatlarla donatılmıştır. Geniş girişlere sahip binalarda tercih edilir.
 • Yana Açılır Fotoselli Kapılar : Bu kapılar menteşeli kanatlarla çalışır ve daha dar alanlarda kullanılır. Özellikle evlerde ve küçük işletmelerde tercih edilir.
 • Katlanır Fotoselli Kapılar : Bu kapılar iki veya daha fazla kanadın birbirine bağlı olduğu ve katlanarak açılıp kapanan bir sistemle çalışır. Dar alanlar için uygundur. Garajlarda kullanılır.
 • Yürüyen Merdiven Fotoselli Kapılar : Yürüyen merdivenlerin başında ve sonunda bulunan bu kapılar kullanıcıların güvenliği için tasarlanmıştır. Yürüyen merdiven hareket halindeyken açılır ve durduğunda kapanır.

gösterilebilir.

Yukarıda belirttiğimiz Fotoselli Kapı Modelleri dışında özel ihtiyaçlara ve kullanım alanlarına göre farklı Fotoselli Kapı çözümleri de bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza ve mekanınıza en uygun Fotoselli Kapı Fiyatları modelini ekip arkadaşlarımız ile iletişim halinde kalarak belirleyip enerji tasarrufu, güvenlik ve erişilebilirlik avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Fotoselli Kapı Mekanizmaları 

Fotoselli Kapıların farklı modellerde üretilebilmesi için pek çok mekanizma kullanılmaktadır. Bu mekanizmalar sayesinde Fotoselli Kapı Sistemleri kullanıcıların talep ettiği opsiyonel özellikleri karşılayabilmektedir.

Fotoselli Kapı üretim sürecinde en fazla kullanılan Fotoselli Kapı Mekanizmaları arasında;

 • Fotoselli Kapı Sensörü : Fotoselli Kapı Sensörü hareketi algılayarak kapının otomatik olarak açılmasını ve kapanmasını sağlar. Mağazalar, hastaneler ve ofislerde kullanılır.
 • Fotoselli Kapı Kartı : Fotoselli Kapı Kartı kapının elektronik bileşenlerini yöneten ve işleyen bir devre kartıdır. Kapının hareketini ve güvenlik özelliklerini kontrol etmek için kullanılır.
 • Fotoselli Kapı Radarı : Fotoselli Kapı Radarı kapıya yaklaşan veya uzaklaşan nesneleri ve kişileri tespit eden bir sensördür. Bu sayede kapılar insanların ve nesnelerin hareketine göre otomatik olarak açılır ve kapanır.
 • Fotoselli Kapı Kontrol Kartı : Fotoselli Kapı Kontrol Kartı kapının tüm elektronik ve mekanik bileşenlerini yöneten ve denetleyen bir karttır. Bu kart kapının doğru çalışmasını sağlamak için sensörler, radarlar ve diğer bileşenlerle iletişim kurar.
 • Fotoselli Kapı Kumandası : Garaj Kapısı Kumandası kullanıcının kapıyı uzaktan açma ve kapama işlemlerini gerçekleştirmesine olanak tanıyan bir cihazdır. Bu kumanda, özellikle engelli kullanıcılar ve güvenlik amaçlı kullanımlar için büyük kolaylık sağlar.

belirtilebilir.

Fotoselli Kapılar başta olmak üzere Göksu Kapı tarafından üretilen tüm Otomatik Kapıların teknik özelliklerine ve mekanizma detaylarını goxu.com.tr/urunler bağlantısına tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Fotoselli Kapılar bina girişleri, site girişleri, mağazalar, otoparklar, havaalanları, okullar, fabrikalar, hastaneler, oteller gibi sirkülasyonun fazla olduğu anlarda sıkça kullanılır.

Fotoselli Kapı Modelleri uzman ekip tarafından yapılan montaj sonrasında projeye ve kullanıma en uygun olacak şekilde yapılmaktadır. Fotoselli Kapı çalışır hale geldikten sonra size kurulumu yapan ekip tarafından gerekli bilgiler verilecek, Fotoselli Kapı Kullanım Kılavuzu bırakılacaktır.

Fotoselli Kapı ile ilgili aklınıza takılan tüm sorulara uzman ekibimiz tarafından yazılan bu makalemizde yanıt bulabilirsiniz. Eğer sormak istediğiniz bir konu oluşursa web sitemizdeki iletişim kanallarından bize ulaşabilir, whatsapp ikonuna tıklayarak canlı mesajlaşabilirsiniz.

Fotoselli kapılarda iki kanat bulunur. Giriş veya çıkış yapacak kişi kapıya yaklaşarak kapının üstünde bulunan fotosel tarafından algılanır. Otomatik olarak açılan kapı kişi geçiş yaptıktan sonra otomatik olarak kapanır.

Fotoselli Kapı geçiş yapacak insanları algılayabilme özelliğine sahip olan ve özellikle gün içinde giriş - çıkış miktarının yoğun olduğu binalarda kullanılan, kendiliğinden açılıp kapanabilen kapı türüdür.

Fotoselli Kapılar bina girişleri, site girişleri, mağazalar, otoparklar, havaalanları, okullar, fabrikalar, hastaneler, oteller gibi sirkülasyonun fazla olduğu anlarda sıkça kullanılır.