Göksu Kapı Blog

Garaj Kapısı araçların güvenli bir şekilde park edilmesini sağlayan; yalıtım, estetik ve konfor sunan bir kapı türüdür. Bu kapılar farklı modeller, renkler, malzemeler ve çalışma sistemleri ile her türlü garaj açıklığına uyum sağlayabilir.

Garaj Kapısı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi yapıya sunduğu güvenlik seviyesidir. Garaj Kapıları kullanıldıkları alanlara ihtiyaca bağlı olarak farklı güvenlik seçenekleri sunmaktadır. Bu makalemizde Garaj Kapılarının Çeşitleri, Güvenlik Seçenekleri gibi mekanlara sunduğu avantajlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Garaj Kapısı Çeşitleri kapıların çalışma şekli, malzemesi, renk ve tasarım özellikleri göz önüne alınarak farklılık göstermektedir. Garaj Kapıları özelikler açılış şekillerine göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Bu çeşitler arasında;

 • Seksiyonel Garaj Kapıları : Dikey olarak açılıp tavanın altında askıda kalan parçalardan oluşan Garaj Kapılarıdır. Yer tasarrufu sağlarlar ve her garaj açıklığına takılabilirler. Yüksek yalıtım ve güvenlik sunarlar. Farklı renk, desen ve yüzey seçenekleri vardır.
 • Sarmal Garaj Kapıları : Yatay olarak açılıp tavanın üzerinde sarılan Garaj Kapılarıdır. Garaj içinde ve önünde maksimum hacim sağlarlar. Hızlı ve sessiz çalışırlar. Darbelere karşı dayanıklıdırlar. Farklı renk ve malzeme seçenekleri vardır.
 • Yekpare Garaj Kapıları : Tek parça halinde açılıp kapanan Garaj Kapılarıdır. Basit ve ekonomiktirler. Farklı renk, desen ve yüzey seçenekleri vardır. Ahşap görünümlü modelleri de mevcuttur.
 • Yana Açılır Garaj Kapıları : Yana doğru açılıp kapanan parçalardan oluşan Garaj Kapılarıdır. Garajın tavanını depolama amaçlı kullanmak isteyenler veya yapısal nedenlerle dikey açılır kapı takamayanlar için idealdir. Yüksek yalıtım ve güvenlik sunarlar. Farklı renk, desen ve yüzey seçenekleri vardır.
 • Alüminyum Çerçeveli Garaj Kapıları : Cam veya plastik panellerden oluşan alüminyum çerçeveli Garaj Kapılarıdır. Garaja daha fazla ışık ve havalandırma sağlarlar. Şık ve modern bir görünüm sunarlar. Farklı renk ve panel seçenekleri vardır.
 • Dairesel Hareket Eden Garaj Kapıları : Çift kanatlı olarak açılıp kapanabilen Garaj Kapılarıdır. Her iki kanat veya sadece bir kanat açılabilir. Pratik ve konforlu bir kullanım sunarlar. Zamandan tasarruf sağlarlar. Farklı renk, desen ve yüzey seçenekleri vardır.

gösterilebilir.

Garaj Kapısı Modelleri kullanıldıkları yapılara birçok avantajı beraberinde sunmaktadır. Bu avantajlar arasında en büyük farkı yaratan özellikler Güvenlik, Estetik ve Konfor olarak gösterilebilir. Bir Garaj Kapısının entegre edildiği mekana yüksek güvenlik sunması her kullanıcının talep ettiği bir özellik olmaktadır.

Göksu Kapı olarak 30 yılı aşkın süredir işletmelerin istedikleri özelliklerde Garaj Kapısı üretimi yapmayı sürdürüyoruz. GOXU markası altında kaliteli ve uygun fiyatlı Otomatik Garaj Kapısı modellerini müşterilerimize sunuyoruz. Müstakil evden apartmana, işyerinden fabrikalara kadar her türlü alanda kullanılabilen Garaj Kapıları üretiyoruz.

Garaj Kapıları hakkında tüm detayları +90 530 505 53 87 numarasını arayarak veya İletişim bağlantısına tıklayıp uzman ekip arkadaşımız ile mesajlaşarak öğrenebilirsiniz. Makalemizin devamında Garaj Kapı Güvenlik Seçenekleri ile ilgili size yol gösterecek bilgiler alabilir veya goxu.com.tr/garaj-kapilari içeriğimizi ziyaret ederek Garaj Kapısı teknik detayları, broşürleri ve görsellerine ulaşabilirsiniz.

Garaj Kapısı Güvenlik Özellikleri 

Garaj Kapıları araçların giriş ve çıkış yaptığı alanlarda kullanılan, otomatik veya manuel olarak açılıp kapanabilen, ısı ve ses yalıtımı sağlayan, hırsızlara karşı koruma sunan bir kapı türüdür. Bu kapılar genellikle site, villa, kamu kurumları ve alışveriş merkezleri gibi kapalı garaj tercih edilen yapılarda kullanılmaktadır.

Garaj Kapıları ürünün çalışma şekli, malzemesi, rengi, tasarımı gibi güvenlik seçenekleri de göz önüne alınarak farklı modellerde üretilmektedir. Garaj Kapılarının güvenliğinde etkin rol oynayan bazı mekanizmalar bulunmaktadır. Bu mekanizmalar arasında;

 • Garaj Kapısı Kilit Seçenekleri
 • Garaj Kapısı Sensör Seçenekleri
 • Garaj Kapısı Kumanda Seçenekleri

belirtilebilir.

Göksu Kapı olarak ürettiğimiz Otomatik Garaj Kapılarının kullanılacağı alanları ve kişilerin isteklerini dikkate alarak farklı kilit ve sensör sistemleri tercih edip ihtiyaç duyulan güvenlik seviyesinde kapılar üretmeye özen göstermekteyiz. Garaj Kapısı Fiyatları ile ilgili detaylı bilgileri İletişim kanallarımızı kullanıp Bize Ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Garaj Kapısı Kilitleri 

Garaj Kapısı Kilitleri araçlarınızı ve garajınızı hırsızlara ve yabancılara karşı korumak için en önemli aksesuarlardan birisidir. Bu kilitler otomatik veya manuel olarak çalışabilir. Otomatik Garaj Kapısı Kilitleri kumanda ile açılıp kapanan ve motorlu mekanizmalardır. Manuel Garaj Kapısı Kilitleri ise elle açılıp kapanan ve asma kilit gibi basit mekanizmalardır.

Garaj Kapısı Kilitleri kullanıldıkları yerlere göre farklı modellerde olabilir. Örneğin; müstakil ev, villa, apartman, site, otopark, alışveriş merkezi, hastane, iş merkezi, belediye veya itfaiye gibi yerlerde farklı tipte Otomatik Garaj Kapısı Kilitleri kullanılabilir.

Garaj Kapısı Kilidi seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar arasında;

 • Kilidin kalitesi ve dayanıklılığı,
 • Garaj Kapısı kilidinin güvenlik seviyesi ve hırsızlığa karşı koruma özelliği,
 • Kilidin montaj kolaylığı ve servis hizmeti,
 • Garaj kapısı kilidinin estetik görünümü ve uyumu,
 • Kilidin fiyatı ve performansı,

gösterilebilir.

Garaj Kapısı Sensörleri 

Garaj Kapısı Sensörleri Garaj Kapılarının açılıp kapanmasını sağlayan ve güvenliğini artıran elektronik cihazlardır. Bu sensörler genellikle Garaj Kapısının alt kısmında yer alan iki küçük kutudan oluşur. Bu kutuların birisi verici diğeri ise alıcı olarak görev yapar.

Verici kutu kızılötesi ışınlar yayar. Alıcı kutu ise bu ışınları algılar. Eğer Garaj Kapısı açıkken verici ve alıcı arasındaki ışın kesilirse Garaj Kapısı otomatik olarak durur veya kapanmaz. Bu sayede Garaj Kapısının altında kalan bir kişi, hayvan veya eşya zarar görmez.

Garaj Kapısı Sensörleri garaj kapısının çalışmasını kolaylaştıran ve güvenliğini sağlayan önemli bir aksesuardır. Bu sensörlerin düzenli olarak temizlenerek bakımının yapılması gerekir. Aksi takdirde sensörlerin hassasiyeti azalabilir veya arızalanabilir. Garaj Kapısı Sensörleri kurulum ve onarımı için profesyonel bir yardım almak en iyisidir.

Garaj Kapısı Kumandaları

Garaj Kapısı Kumandası Garaj Kapısını uzaktan açıp kapamak için kullanılan bir cihazdır. Garaj Kapısı Kumandası Garaj Kapısı Motoru sistemine bağlı bir alıcı ile iletişim kurar. Alıcı kumanda tarafından gönderilen radyo sinyallerini algılar ve motoru harekete geçirir. Böylece Otomatik Garaj Kapıları açılır veya kapanır.

Otomatik Garaj Kapısı Kumandası çalışması için kumanda ve alıcının aynı frekansta olması gerekir. Ayrıca kumanda ve alıcı arasında engel olmaması gerekir. Garaj Kapısı Kumandasının pilinin bitmemesi veya bozulmaması da önemlidir.

Garaj Kapısı Kumandası güvenlik ve kolaylık sağlar. Garaj Kapısını açmak veya kapatmak için arabadan inmeye gerek kalmaz. Ayrıca garaj kapısını kilitlemek için anahtar kullanmaya gerek yoktur. Garaj Kapısı Kumandası ile Garaj Kapısını uzaktan kontrol edebilirsiniz.

Garaj Kapısı Eskişehir 

Göksu Kapı GOXU markası altında yüksek kaliteli ve güvenli Garaj Kapıları Yapımı süreçleri yürüten bir firmadır. GOXU Garaj Kapıları hem estetik hem de fonksiyonel açıdan kişilerin beklentilerini karşılamaktadır. Göksu Kapı Eskişehir dahil tüm Türkiye ve Dünyaya Otomatik Garaj Kapıları sunmaktadır.

Eskişehir'de yaşayan veya iş yeri bulunan kişiler GOXU Garaj Kapıları ile garajlarını daha güzel ve korunaklı hale getirebilirler. Göksu Garaj Kapıları Eskişehir de farklı modeller, renkler ve ölçülerde sunulmaktadır. Müşteriler ihtiyaçlarına ve zevklerine uygun Otomatik Garaj Kapısı seçebilirler.

Bununla birlikte Göksu Kapı geniş bayi ağı sayesinde Eskişehir de Garaj Kapısı ihtiyacı olan kişilere ve kurumlara montaj & bakım desteği de sunmaktadır. Profesyonel ekip tarafından yapılan montaj ve bakım işlemleri Otomatik Garaj Kapılarının uzun ömürlü ve sorunsuz çalışmasını sağlamaktadır.

GOXU Garaj Kapıları Eskişehir'de kalite ve güvenin adresidir. Siz de garajınız için en iyi seçimi yapmak istiyorsanız Göksu Kapı ile İletişime geçin...

Garaj Kapısı araçların güvenli bir şekilde park edilmesini sağlayan; yalıtım, estetik ve konfor sunan bir kapı türüdür. Bu kapılar farklı modeller, renkler, malzemeler ve çalışma sistemleri ile her türlü garaj açıklığına uyum sağlayabilir.

Garaj Kapısı Güvenliği dendiğinde akla ilk gelen mekanizma Garaj Kapısı Kilitleri olur. Ayrıca Garaj Kapısı Sensörleri de güvenlik sürecine katkı sağlar.

Garaj Kapısı Kilitleri araçlarınızı ve garajınızı hırsızlara ve yabancılara karşı korumak için en önemli aksesuarlardan birisidir.

Garaj Kapısı Sensörleri Garaj Kapılarının açılıp kapanmasını sağlayan ve güvenliğini artıran elektronik cihazlardır.

Garaj Kapısı Kumandası Garaj Kapısını uzaktan açıp kapamak için kullanılan bir cihazdır.