Göksu Kapı Blog

Hermetik Kapılar özellikle sağlık sektörü, laboratuvarlar ve hassas ortamlarda kullanılan özel bir kapı türüdür. Bu kapılar dış etkenlere karşı yüksek derecede koruma sağlayarak iç mekan hava kalitesini korumaktadır.

Hermetik Kapı Sistemleri sıkıştırma contaları ve mükemmel izolasyon özellikleri sayesinde hava sirkülasyonunu ve partikül girişini minimuma indirir. Toplum içerisinde Hastane Kapısı olarak da bilinen bu kapılar üst düzey hijyen gerektiren alanlarda ilk akla gelen Otomatik Kapı sistemi olmaktadır.

Hermetik Otomatik Kapı sistemlerini diğer tüm Otomatik Fotoselli Kapı çeşitlerinden ayıran en büyük iki özelliği maksimum sızdırmazlık sağlaması ve 3 eksende çalışabilmesidir. Fotoselli Kapılarda var olan yatay hareket kabiliyeti kapanmanın son anında düşeye ve duvara doğru hareket ederek 3 eksende uygulama tamamlanmaktadır.

Uzman ekip arkadaşımız tarafından kaleme alınan bu yazımızda Hermetik Kapıların özellikleri, kullanım alanları, avantajları ve yurt içi & yurt dışı Hermetik Kapı ihtiyacı olan projeler için sunduğumuz imkanları öğrenebileceğiniz bir rehber sunuyoruz. Bununla birlikte İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşıp Hermetik Kapılar ile ilgili merak ettiğiniz tüm konularda bilgi alabilirsiniz.

Hermetik Kapı Teknik Şartnamesi 

Hermetik Kapılar hava geçirmeyen ve tam yalıtım sağlayan Otomatik Kapı Sistemleridir. Bu kapılar özellikle steril ortamların gerektiği ameliyathane, laboratuvar, ses yalıtımı gerektiren odalar, X-ray odaları, gemi ve tekneler gibi mekanlarda tercih edilmektedir.

Hermetik Kapılar toz tutmayan ve bakteri barındırmayan malzemelerden üretilir ve entegre edildikleri ortama pürüzsüz ve estetik bir görünüm sunar. Hermetik Kapıların kompakt lamine, paslanmaz çelik, alüminyum ve cam panel alternatifleri de mevcuttur.

Hermetik Kapıların Teknik Şartnamesi ise bu kapıların performansını, dayanıklılığını ve güvenliğini belirleyen önemli bir belgedir. Hermetik Kapıların Teknik Şartnamesinde yer alan başlıca hususları;

 • Hermetik Kapının Motoru : Hermetik Kapı motoru yüksek performanslı ve ağır iş tipi entegre encoder ve redüktörlü DC motor olmalıdır. Motorun enerji tüketimi 50 ila 180 W arasında olmalıdır.
 • Hermetik Kapının Taşıma Kapasitesi : Hermetik Kapının taşıma kapasitesi tek kanat için 200 kg ve çift kanat için 360 kg olarak belirlenmelidir. Kapının genişliği ise 900 mm ila 2000 mm arasında olmalıdır.
 • Hermetik Kapının Taşıyıcı Üniteleri : Hermetik Kapının her kanadı için 3 adet taşıyıcı ünite bulunmalıdır. Taşıyıcı ünitelerin triger kayışları maksimum güvenlik, dayanım ve sessiz çalışma imkanı sunan özel bir tasarıma sahip olmalıdır.
 • Hermetik Kapının Çalışma Sıcaklığı : Hermetik Kapının çalışma sıcaklığı -20 ila +60 derece arasında olmalıdır.
 • Hermetik Kapının Konum Selektörü : Hermetik Kapının konum selektörü dijital ve dokunmatik olmalıdır. Konum selektöründe otomatik, açık, giriş, çıkış, kilitli ya da kış modu gibi farklı kullanıcı konumları bulunmalıdır. Ayrıca uygulama ayarları sayesinde açma hızı, kapama hızı, yarım açılma mesafesi, açık kalma süresi, açılma yönü, uygulamacı şifresi ve kullanıcı şifresi gibi farklı özellikler üzerinde kişiselleştirmeler yapılabilmelidir.
 • Hermetik Kapının Engel Tanıma Özelliği : Hermetik Kapının açma ve kapama işlemleri boyunca engel tanıma özelliği her zaman aktif olmalıdır. Bu sayede herhangi bir çarpışma ya da sıkışma durumunda kapının durması sağlanmalıdır.
 • Hermetik Kapının Test Butonu : Hermetik Kapının herhangi bir montaj ardından ya da ayar değiştirdikten sonra kullanılması için özel test butonu bulunmalıdır. Test butonu ile kapının çalışması kontrol edilmelidir.

şeklinde belirtebiliriz.

Hermetik Kapı Özellikleri 

Hermetik Kapı Sistemleri diğer kapılardan farklı olarak özel tasarım ve malzemelerle imal edilmektedir. Bu durum Hermetik Kapıların diğer Otomatik Kapı Sistemleri ile kıyasla farklı yeteneklere sahip olmasına imkan tanımaktadır.

Hermetik Kapı temel özellikleri arasında;

 • Yüksek Hava ve Toz Sızdırmazlık : Hermetik Kapılar dışarıdan gelecek hava, nem ve toz partiküllerine karşı yüksek derecede koruma sağlar.
 • Ses Yalıtımı : Bu kapılar ses yalıtımı sağlayarak çalışma ortamının sessiz ve rahat olmasına katkıda bulunur.
 • Hijyenik : Hermetik Kapılar kolay temizlenebilir ve sterilize edilebilir malzemelerden yapılmıştır, bu nedenle hijyen standartlarını karşılar.
 • Otomatik veya Manuel Kullanım : Hermetik kapılar otomatik veya manuel olarak kullanılabilir. Otomatik Kapılar hareket sensörleri veya düğmelere entegre edilebilir.

gösterilebilir.

Hermetik Kapı Ankara 

Göksu Kapı Ankara'da Hermetik Kapılara ihtiyaç duyan kurumlar için projeleri ile %100 uyumlu Hermetik Kapı Sistemleri üretmektedir. Sunduğumuz kaliteli ve uygun fiyatlı Hermetik Kapılar Ankara'daki hastaneler, laboratuvarlar ve diğer tesislerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Ankara Hermetik Kapı dendiğinde akla ilk gelen Otomatik Kapı İmalatçısı olan Göksu Kapı Sistemleri tarafından ihtiyaç duyduğunuz Hermetik Kapıların üretilmesi için  numaralı telefonu arayarak uzman personellerimiz ile görüşebilirsiniz.

Hermetik Kapıların Avantajları 

Hermetik Kapılar kullanıldıkları projelere birçok farklı avantajı beraberinde getirmektedir. Hermetik Kapı Sistemlerinin yapılara sağladığı faydalar arasında;  

 • Hava Kalitesinin Korunması : Hermetik Kapılar dış ortamdan gelen partiküllerin ve hava sirkülasyonunun kontrol edilmesine yardımcı olur.
 • Hijyenik ve Steril Ortam : Kapıların malzemeleri ve tasarımı, temiz ve steril bir çalışma ortamı sağlar.
 • Enerji Tasarrufu : İyi izolasyon özellikleri sayesinde Hermetik Kapılar enerji tasarrufu sağlar.
 • Azaltılmış Ses Seviyeleri : Ses yalıtımı çalışanların rahat ve verimli bir ortamda çalışmalarına olanak tanır.

belirtilebilir.

Hermetik Kapıların Kullanım Alanları 

Günümüzde mekanların hijyeni ve hava kalitesi oldukça önemli hale gelmiştir. Hermetik Kapılar özellikle bu konuda hassas projelere ciddi katkı sağlamaktadır. Hermetik Kapıların en fazla tercih edildiği alanlar arasında;

 • Hastaneler : Ameliyathaneler, yoğun bakım üniteleri ve laboratuvarlarda hava kalitesi ve sterilizasyon önemlidir.
 • Laboratuvarlar : Biyolojik ve kimyasal laboratuvarlar, hava kalitesini ve partikül kontaminasyonunu kontrol etmek için Hermetik Kapılara ihtiyaç duyar.
 • Gıda Üretim Tesisleri : Gıda hijyeninin sağlanması ve kontaminasyonun önlenmesi için Hermetik Kapılar kullanılır.
 • Elektronik Üretim Tesisleri : Elektronik bileşenlerin üretimi sırasında toz ve nemden koruma sağlamak için Hermetik Kapılara ihtiyaç duyulur.

gösterilebilir.

Sizde projelerinizde Göksu Otomatik Kapı Sistemleri tarafından imal edilen yüksek kalite ve dayanıklılığa sahip Hermetik Kapıları kullanmak ve yapınıza özel Hermetik Kapı Fiyatları almak için Hemen Bize Ulaşınız

Hermetik kelime anlamı sızdırmazdır. Yalıtım özelliği çok yüksek olan otomatik kapı sistemleri Hermetik Kapı olarak ifade edilmektedir.

Hermetik Kapı isminden de anlaşılacağı gibi bulunduğu ortama yüksek sızdırmazlık ve yalıtım sağlayan, otomatik olarak açılıp - kapanabilen kapı sistemidir.

Hermetik Menteşeli Kapılar yüksek sızdırmazlık özelliği ile bilinen ve bulunduğu ortamdaki hava özelliklerinin (sıcaklık, nem, partikül miktarı gibi) sabit kalmasını sağlayan kapı modelleridir. Bu kapılar özellikle sızdırmazlık ihtiyacı ön planda olan alanlarda tercih edilirler. Örneğin; hastaneler, laboratuvarlar gibi alanlarda kullanılırlar.

Hermetik Kayar Kapılar hava sızdırmazlığı, ses sızdırmazlığı gibi durumların gerekli olduğu alanlarda tercih edilen otomatik kapı sistemleridir. Fotoselli Kapı Sistemleri arasında yer alan Hermetik Kapı kayar kapı modelleri arasındadır.