Göksu Kapı Blog

Mantar Bariyer yaya, bisiklet, motosiklet veya otomobil giriş - çıkışlarının kontrol edilebilmesini yani kullanım amacı fark etmeksizin her özellikteki binanın geçişlerinin düzenlenmesi için kullanılan Bariyer Sistemleri modelidir.

Göksu Kapı tarafından yüksek teknoloji kullanılarak üretilen Mantar Bariyer Sistemleri olumsuz hava koşullarına ve darbeye maksimum dayanıklılığa sahip olmaktadır. Avrupa ve Dünya standartlarına uygun olarak imal edilen Mantar Bariyer modellerinin yüksekliği ve çapı kullanılacağı yapının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak belirlenmektedir.

Göksu Kapı tarafından üretilen veya tedarik süreci sağlıklı şekilde gerçekleştirilebilen tüm Bariyer Sistemlerine goxu.com.tr/bariyer-yol-blokaj-sistemleri bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Mantar Bariyer sistemlerinin yükseltme - alçaltma işlemi uzaktan kumanda, kart okuyucu, parmak izi, biyometrik okuyucu, plaka tanıma sistemi, kontrol butonu gibi pek çok değişik kontrol ünitesi kullanılarak otomatik olarak yapılabildiği için Otomatik Mantar Bariyer olarak adlandırılabilir. Ayrıca bu sistemlere fotosel, dedektör, yanıp sönen ışıklar (kırmızı - yeşil trafik ışığı gibi) aksesuarlar da rahatça entegre edilebilir.

Mantar Bariyerler kendi içinde birçok farklı sınıfta üretilmektedir. Projelerin ihtiyaçları ve genel yapıları göz önüne alınarak en uygun Mantar Bariyer modeli belirlenerek bu çeşit binaya %100 uyumlu olacak şekilde entegre edilmektedir.

Bununla birlikte Mantar Bariyer Sistemleri kullanılan ekstra mekanizmalar sayesinde gece görüşü imkanı da sunmaktadır. Özellikle;

 • Askeri alanlar ve emniyet kurumlarının giriş - çıkış bölümlerinin güvenli olacak şekilde kontrol altında tutulması,
 • Havaalanları, petrol sahaları, cezaevleri gibi yerlerde kontrollü geçişlerin sağlanması,
 • Şirketlerin giriş - çıkışlarında iş güvenliğinin sağlanması,
 • Belediye, adliye, bakanlıklar gibi kamu kuruluşlarında yayalaştırma projelerinin başarılı bir şekilde yürütülmesi,

için Bariyer Sistemleri yaygın şekilde kullanılmaktadır. Mantar Bariyer sistemleri sadece güvenliği sağlamak ve hırsızlığı önlemekle kalmayıp uygulandığı projeye uyumlu olacak şekilde üretilerek ekstra bir estetik görünümü de yapıya sunmaktadır.

Sizde binanızda Bariyer Sistemlerine ihtiyaç duyuyorsanız ve en uygun Mantar Bariyer modeline Göksu Kapı güvencesiyle sahip olmak istiyorsanız İletişim e tıklayarak veya sol alt köşedeki Whatsapp butonuna dokunarak uzman personelimiz ile anlık görüşebilirsiniz.

Mantar Bariyer Sistemleri 

Günümüzde özellikle sokak ve caddelerde kullanımı her geçen gün artmaya devam eden Mantar Bariyer Sistemleri entegre edildiği projelere estetiği ve güvenliği bir arada sunan mekanizmalardır. Birbirinden farklı amaçlarla üretilmiş ve kullanılmaya devam edilen kamu - özel fark etmeksizin binalarda geçişlerin güvenliği Bariyer Sistemleri sayesinde kolayca sağlanmaktadır.

Kurumsal veya kamu fark etmeksizin birçok yapıda Mantar Bariyer Sistemleri tercih edilir hale gelmiştir. Bunun en büyük nedeni olarak güvenli geçişi sağlarken binaya estetik anlamda da katkı sağlaması gösterilebilir. Uzun ömürlü ürünler olan ve darbelere karşı son derece dayanıklı yapıda üretilen Mantar Bariyer modelleri entegre edildiği projelerde yıllarca sorunsuz şekilde kullanılabilir.

Otomatik olarak açılıp - kapanabilen Mantar Bariyerler bu sayede yüksek güvenliği maksimum konfor anlayışıyla kullanıcılara sunmaktadır. Özellikle yaya veya araç trafiğinin yoğun olduğu alanlarda Bariyer Sistemleri en ideal çözüm olarak bilinmektedir.

Projelerde en sık tercih edilen Mantar Bariyer Sistemleri arasında;

 • Hidrolik Mantar Bariyer
 • Manuel Mantar Bariyer
 • Pnömatik Mantar Bariyer
 • Sabit Mantar Bariyer
 • Elektrikli Mantar Bariyer

gösterilebilir.

Kullanım alanı, proje amacı ve ürün yapısı göz önünde bulundurularak en uygun Mantar Bariyer Modelinin belirlenmesi Bariyer Sisteminin binaya estetiksel ve fonksiyonel açıdan %100 uyum sağlaması için çok önemlidir.

2024 Mantar Bariyer Fiyatları 

Araç, yük veya insan fark etmeksizin binaların giriş - çıkış alanlarında geçişlerinin kontrol altına alınması istendiğinde akla gelen en sağlıklı ve ekonomik çözüm Bariyer Sistemleri olarak bilinmektedir. Özellikle Mantar Bariyer Fiyatları uygun ve etkili bir sistem oldukları için en sık tercih edilen Bariyer sistemi olarak bilinmektedir.

Mantar Bariyer Fiyatları projenin yapısına, boyutuna, kullanıcı isteklerine ve fonksiyonel çalışma için ihtiyaç duyacağı opsiyonel seçeneklere bağlı olarak farklılıklar göstermektedir.

Mantar Bariyer Fiyatlarında değişiklik oluşmasına neden olan durumlar arasında; 

 • Bariyer sisteminin entegre edileceği alanın boyutu,
 • Sistemin kullanılacağı mekanın yapılış amacı,
 • Mekandaki geçiş yoğunluğu,
 • Bariyer sisteminin manuel veya otomatik çalışması,
 • Otomatik çalışan sistemlerde kullanılacak kontrol ünitesi çeşidi,

bulunmaktadır.

Sizde Göksu Kapı kalitesiyle yapınıza üretilecek Mantar Bariyerler sayesinde binanızı güvenlik altına almak, şık bir görünüme sahip olmak ve tüm bunlara en uygun Mantar Bariyer Fiyatları ile ulaşmak için Hemen Bizi Arayınız...

Hidrolik Mantar Bariyer 

Hidrolik Mantar Bariyer sistemleri özellikle yayalaştırma amacıyla planlanan projelerde çok sık tercih edilen mekanizmalardır. Entegre edildiği alanlara güvenliği ve estetiği bir arada sunan bu sistemler kullanımı çok kolay olduğu için günümüzde oldukça yaygın hale gelmiştir.

Hidrolik Mantar Bariyer sistemleri öncelikle araç trafiğine kapatılması istenilen caddeler ve sokaklar başta olmak üzere;

 • Bina ve tesislerin ana giriş kapılarında,
 • Alışveriş merkezlerinin girişinde ve otoparkında,
 • Elçilik ve konsoloslukların geçiş bölgelerinde,
 • Banka, liman, rafineri gibi kurumların müdürlüklerinde, 
 • Askeri alan, emniyet ve cezaevlerinin geçiş bölgelerinde,

monte edilerek yerden çıkan hidrolik silindir sistemlerdir.

Uzun ömürlü ürünler olan Hidrolik Mantar Bariyerler içerisine eklenen kontrol ünitesi (uzaktan kumanda, buton, kartlı geçiş, plaka okuma gibi) sayesinde otomatik olarak açılıp kapatılabildiği gibi istenmesi halinde manuel olarak da kontrol edilebilmektedir.

Hidrolik Mantar Bariyer Fiyatları 

Göksu Kapı tarafından projelerin yapısına uygun olacak özelliklerde, çapta ve yükseklikte üretilebilen Hidrolik Mantar Bariyer sistemleri için net bir fiyat belirtmek mümkün değildir. Hidrolik Mantar Bariyer Fiyatları doğru şekilde belirtilebilmesi için kullanılacağı alanda keşif yapılması ve istenilen opsiyonel özelliklerin bilinmesi gerekmektedir.

Hidrolik Mantar Bariyer Sistemlerine ihtiyacınız varsa İletişim kanallarımızı kullanarak bize ulaşıp uzman personelimizden yardım alabilirsiniz.

Manuel Mantar Bariyer 

Manuel Mantar Bariyer sistemleri estetik tasarımı ve pratik kullanımı sayesinde kişisel parklar başta olmak üzere birçok projeye konforlu çözümler üreten mekanizmalardır. Bu sistemler genellikle içerisinde gazlı piston bulunan ve ürüne özel anahtarlar ile çalıştırılan Bariyer Sistemleridir.

Manuel Mantar Bariyer sistemlerinde bariyer aşağıda bulunurken özel bir anahtar ile açılarak yukarıya doğru çıkması sağlanır ve yine bu anahtar ile kilitlenerek tekrar aşağıya inmesi engellenir. Bariyerin kapanması istendiğinde ise yine anahtar kullanılarak aşağıya doğru itilip ayak ile üstüne basılarak zemin ile eşit mesafeye getirilir. Bu pozisyonda anahtarla kilitlenen Manuel Mantar Bariyer o şekilde kalarak açılmaz.

Manuel Mantar Bariyerlerin kolay monte edilmesi ve rahat kullanılması birçok farklı alanda sık tercih edilir hale gelmesine yol açmıştır. Özellikle kaldırımlar başta olmak üzere trafiğin kontrol edinmek istendiği ticari alanlar ve alışveriş merkezlerinde alternatif bir ürün olarak bu sistemler kullanılmaktadır.

Manuel Mantar Bariyer Fiyatları 

Göksu Kapı tarafından projelerin yapısına uygun olacak özelliklerde, çapta ve yükseklikte üretilebilen Manuel Mantar Bariyer sistemleri için net bir fiyat belirtmek mümkün değildir. Manuel Mantar Bariyer Fiyatları doğru şekilde belirtilebilmesi için kullanılacağı alanda keşif yapılması ve istenilen opsiyonel özelliklerin bilinmesi gerekmektedir.

Manuel Mantar Bariyer Sistemlerine ihtiyacınız varsa İletişim kanallarımızı kullanarak bize ulaşıp uzman personelimizden yardım alabilirsiniz.

Pnömatik Mantar Bariyer 

Pnömatik Mantar Bariyer sistemleri Hidrolik Mantar Bariyer sistemleri ile benzeri mekanik tasarıma sahip olmasına rağmen tamamen kompresör yardımı ile çalışan Bariyer Sistemleridir. Avrupa standartlarında kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen bu sistemler uzun yıllar kullanılabilecek dayanıklılığa sahiptir.

Pnömatik Mantar Bariyer sistemleri ile Hidrolik Mantar Bariyer sistemlerini ayıran en belirgin farklılık çalışma prensipleridir. Tamamen hava prensibine dayanarak çalışan Pnömatik Mantar Bariyerler Hidrolik Mantar Bariyerlere kıyasla çalışma anında daha fazla ses çıkarırlar ve bakım süreçleri daha zorlu olur. (Kollu Bariyer)

Pnömatik Mantar Bariyer sistemleri de tıpkı Hidrolik Mantar Bariyer sistemlerinde olduğu gibi kontrol ünitesi entegre edilerek otomatik olarak açılıp kapatılabilen Bariyer Sistemlerine haline getirilebilir.

Pnömatik Mantar Bariyer Fiyatları 

Göksu Kapı tarafından projelerin yapısına uygun olacak özelliklerde, çapta ve yükseklikte üretilebilen Pnömatik Mantar Bariyer sistemleri için net bir fiyat belirtmek mümkün değildir. Pnömatik Mantar Bariyer Fiyatları doğru şekilde belirtilebilmesi için kullanılacağı alanda keşif yapılması ve istenilen opsiyonel özelliklerin bilinmesi gerekmektedir.

Pnömatik Mantar Bariyer Sistemlerine ihtiyacınız varsa İletişim kanallarımızı kullanarak bize ulaşıp uzman personelimizden yardım alabilirsiniz.

Elektrikli Mantar Bariyer 

Elektrikli Mantar Bariyer sistemleri veya bir diğer ifade şekliyle Elektromekanik Mantar Bariyer hidrolik yağ basıncı ve şebeke voltajı (220 V.) ile çalışan, kontrol ünitesi entegre edilmesi halinde uzaktan kumanda ile açılıp - kapanan elektromekanik aksamlı mekanizmalardır. (Otomatik Bariyer)

Elektromekanik Mantar Bariyer sistemlerin toprak altına yerleştirilen bir muhafaza haznesi ve paslanmaz çelik - elektrostatik boyalı gövdesi bulunmaktadır. Sadece elektrik bağlantısı ile çalıştırılabilen bu Bariyer Sistemleri kamu veya özel fark etmeksizin özel güvenlik gerektiren binaların geçiş bölgelerinde kullanılmaktadır.

Sabit Mantar Bariyer 

Sabit Mantar Bariyer sistemleri belirlenen bölgeye araç giriş - çıkışının sürekli olarak engellenmesi istendiğinde en sık başvurulan mekanizmalardır. Kalıcı olarak araç trafiğine kapatılan yaya trafiğinin yoğun olduğu caddelerde veya özel güvenlikli alanlarda en sağlıklı çözüm olarak Sabit Mantar Bariyerler gösterilebilir.

Sabit Mantar Bariyer sistemleri kullanıldığı alanda acil bir durum söz konusu olduğunda taban plakası kolayca yerinden sökülerek hızla kaldırılabilir. Bu Bariyer Sistemleri standart güvenlik modu ve yüksek güvenlik modu olmak üzere 2 farklı yapıda zemine entegre edilmektedir.

Araç ve insan geçişini kontrol altına almak için kullanılan Bariyer Sistemleri arasında Kollu Bariyer sistemlerinden sonra en çok tercih edilen Bariyer modeli olarak Mantar Bariyer Sistemleri belirtilebilir.

Otomatik Bariyer Sistemlerinin geçiş sırasında hareketleri algılayabilmesi için üzerinde farklı sensörler bulundurmaktadır. Sensörden gelen verinin elektronik kartta işlenmesi ile Otomatik Bariyer nasıl aksiyon alması gerektiğine karar verir. Günümüz teknolojisi ile geliştirilen mikroişlemciler ve yazılımlar sayesinde Otomatik Bariyer modelleri sıfır hata ile çalışmaktadır.

Araç ve insan geçişini kontrol altına almak için kullanılan Bariyer Sistemleri arasında Kollu Bariyer sistemlerinden sonra en çok tercih edilen Bariyer modeli olarak Mantar Bariyer Sistemleri belirtilebilir.

Mantar Bariyer Sistemleri herhangi bir kol barındırmayan, silindir şeklindeki blokların geçişin kontrol edileceği alanda yerden çıkıp tekrar geri girdiği bir yapıda çalışan mekanizmalardır. Üst düzey güvenlik gerektiren mekanlarda birebir çözüm sunmaktadır.

Bariyer Metre Fiyatları bariyerin özelliklerine, markasına, modeline ve kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Kullanılacağı bölgeyi incelemeden net bir fiyat belirtmek çok zordur.