Göksu Kapı Blog

Otomatik Panjur Sistemleri ev ve iş yerlerinin güvenlik, konfor ve estetik ihtiyaçlarına çözüm bulan modern ve pratik mekanizmalardır. Otomatik Panjurlar uzaktan kumanda, buton veya akıllı telefon gibi cihazlarla kolayca açılıp kapanabilen, alüminyum veya PVC malzemeden yapılmış lamellerden oluşan yapılardır.

Bu yazımızda kullanıldığı yapılara birçok avantajı bir arada sunan Otomatik Panjur Sistemleri ile ilgili en önemli özelliklerden birisi olan enerji verimliliğine katkı sunma sürecinden bahsedeceğiz.

Otomatik Panjurlar ısı, ışık ve ses izolasyonu sağlayarak enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Özellikle kış aylarında Panjur Sistemleri kapalıyken pencerelerden kaynaklanan ısı kaybını önemli ölçüde azaltır. Bu sayede ısınma maliyetleriniz düşer ve evinizin sıcaklığını daha kolay koruyabilirsiniz.

Yaz aylarında ise Otomatik Panjur Sistemleri açık olduğunda güneş ışığının fazla girmesini engelleyerek evinizin aşırı ısınmasını önler. Bu sayede serinleme maliyetleriniz düşer ve evinizin sıcaklığını daha kolay ayarlayabilirsiniz.

Otomatik Panjur modellerinin enerji verimliliğine katkısı sadece ısı ile sınırlı değildir. Panjur Sistemleri ışık izolasyonu sağlayarak da enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Gündüzleri otomatik panjurları istediğiniz seviyede ayarlayarak doğal ışıktan yararlanabilir ve yapay aydınlatma ihtiyacınızı azaltabilirsiniz. Geceleri ise Otomatik Panjur Sistemini kapatarak dışarıdan gelen ışıkları engelleyebilir ve uyku kalitenizi artırabilirsiniz.

Panjur Sistemlerinin enerji verimliliğine katkısı ısı ve ışığın yanında ses ile devam etmektedir. Ses izolasyonu evinizin içindeki ses seviyesini düşürerek daha rahat ve huzurlu bir ortam yaratır. Bu sayede stres seviyenizi azaltabilir ve sağlığınızı koruyabilirsiniz. Bununla birlikte ses izolasyonu evinizin dışındaki sesleri de engelleyerek mahremiyetinizi artırır.

Otomatik Panjur Sistemleri enerji verimliliği sağlamanın yanında güvenlik, konfor ve estetik gibi pek çok fayda da sunmaktadır. Bu sistemler hakkında daha fazla bilgi almak; üretimine devam ettiğimiz Otomatik Panjur Sistemlerinin teknik özelliklerine, broşürlerine ve ürün videolarına ulaşmak için goxu.com.tr/sarmal-sistemler bağlantısını tıklayabilirsiniz.

Otomatik Panjur Sistemleri ile ilgileniyorsanız Göksu Kapı tarafından GOXU markası altında kaliteli malzemelerden imal edilmiş ürünleri incelemenizi öneriyoruz. Ev veya iş yerinizde en uygun maliyetlerle Otomatik Panjur sahibi olmak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz…

Otomatik Panjur Antalya 

Antalya Türkiye'nin en güzel ve turistik şehirlerinden biridir. Antalya'nın iklimi, doğası, tarihi ve kültürel zenginlikleri, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Antalya'nın bu cazibesine katkıda bulunan bir diğer unsur da şehrin modern ve estetik yapılarıdır.

Antalya'da inşa edilen konut ve iş yerlerinde güvenlik, konfor ve tasarım açısından önemli bir rol oynayan Otomatik Panjur Sistemleri Göksu Kapı'nın GOXU markası altında üretilmektedir. GOXU Otomatik Panjur Sistemleri yüksek kaliteli malzeme ve teknoloji ile donatılmış olup, uzun ömürlü ve dayanıklıdır.

Bu sistemler Antalya'nın sıcak ve güneşli iklimine uygun olarak tasarlanmıştır. Otomatik Panjurlar ısı yalıtımı sağlayarak enerji tasarrufu yapmanızı, güneş ışığını istediğiniz ölçüde kontrol etmenizi, gürültü ve tozdan korunmanızı sağlar. Ayrıca hırsızlığa karşı da ekstra bir güvenlik önlemi sunar.

GOXU Otomatik Panjur Sistemleri Antalya'daki bayileri aracılığıyla sizlere ulaştırılmaktadır. Bu sistemlerin montajı ve bakımı da profesyonel ekipler tarafından yapılmaktadır. Panjur Sistemlerini uzaktan kumanda veya akıllı telefon uygulaması ile kolayca kontrol edebilirsiniz.

Antalya da Otomatik Panjur sistemleri arıyorsanız gönül rahatlığıyla GOXU markasını tercih edebilirsiniz. Göksu Kapı'nın 30 yılı aşkın tecrübesi ve kalitesi ile tanışıp Antalya'da sizlere yardımcı olacak bayilerimizle iletişime geçerek sizin için en uygun Panjur Sistemi için ücretsiz keşif ve fiyat teklifi yapacak ekibimize İletişim bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Otomatik Panjur Sistemlerinin Çeşitleri 

Otomatik Panjur Sistemleri ev ve iş yerlerinde güvenlik, konfor ve estetik sağlayan modern çözümlerdir. Bu sistemler montaj yapısı göz önüne alınarak farklı şekilde, üretiminde tercih edilen malzeme dikkate alınarak değişik biçimde sınıflandırılmaktadır. Panjur Sistemleri;

 • Uzaktan kumanda veya buton ile kolayca açılıp kapanabilen,
 • Isı, ses ve ışık yalıtımı sağlayan,
 • Hava koşullarına ve hırsızlığa karşı koruma sağlayan

ürünlerdir.

Otomatik Panjur Sistemleri farklı ihtiyaçlara ve mimari yapılara göre değişik modellerde üretilmektedir. Yazımızın devamında sizlere Otomatik Panjur Sistemlerinin montaj şekline veya üretilirken kullanılan malzeme çeşidine göre farklı sınıflandırılan modelleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Monoblok Kutulu Panjur Sistemleri 

Monoblok Kutulu Panjur pencere ile birlikte tek parça halinde monte edilen panjurlardır. Bu sistemler pencere ile uyumlu bir görünüm sağlaması ve montaj sırasında duvar veya cepheye zarar vermemesi gibi avantajları içerisinde barındırmaktadır.

Monoblok Kutulu Panjur sistemlerinin dezavantajı ise pencere değiştirildiğinde panjurun da değiştirilmek zorunda kalınmasıdır. Bu Panjur Sistemleri alüminyum veya PVC malzemeden üretilebilir ve farklı renk seçeneklerine sahiptir.

Dıştan Takma Panjur Sistemleri 

Dıştan Takma Panjur pencere ile ayrı olarak monte edilen bir sistemdir. Bu panjur modelinin avantajı pencere ile bağımsız olarak çalışması ve pencere değiştirildiğinde panjurun değişme ihtiyacı doğmamasıdır.

Dıştan Takma Panjur sistemlerinin dezavantajı ise montaj sırasında duvar veya cepheye müdahale edilmesi gerektiğidir. Bu Panjur Sistemleri alüminyum veya PVC malzemeden üretilebilir ve farklı renk seçeneklerine sahiptir.

Detay (Gizli Kutulu) Panjur Sistemleri 

Detay (Gizli Kutulu) Panjur pencerenin üzerine yerleştirilen ve dışarıdan görünmeyen bir panjur sistemidir. Bu panjur modelinin avantajı estetik bir görünüm sağlaması ve montaj sırasında duvar veya cepheye zarar vermemesidir.

Detay (Gizli Kutulu) Panjur sistemlerinin dezavantajı ise pencere ile uyumlu olması için özel olarak tasarlanması gerektiğidir. Bu Panjur Sistemleri alüminyum malzemeden üretilebilir ve farklı renk seçeneklerine sahiptir.

Alüminyum Panjur Sistemleri 

Alüminyum Panjur Sistemleri ev ve işyerlerinde güvenlik, ısı ve ses yalıtımı sağlayan; imalat sürecinde alüminyum malzeme kullanılan açılır kapanır kaplama sistemleridir. Otomatik Kepenk Sistemleri birçok avantajı sahiptir. Bu avantajlar arasında;

 • Güneşin zararlı ışınlarından, yağmur, kar, rüzgar gibi hava koşullarından ve dışarıdan gelebilecek kötü niyetli girişimlerden korur.
 • İçindeki poliüretan dolgu sayesinde ısı ve ses yalıtımı sağlar. Böylece enerji tasarrufu yapmanıza ve daha konforlu bir ortamda yaşamanıza yardımcı olur.
 • İstenilen renk ve boyutta üretilebilir. Bina cephesine uyum sağlar ve estetik bir görünüm katar.
 • Uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Paslanmaz, çürümez, solmaz ve bakım gerektirmez.
 • Manuel veya otomatik olarak açılıp kapanabilir. Uzaktan kumanda veya anahtarla kontrol edilebilir.

gösterilebilir.

Göksu Kapı GOXU markası altında Otomatik Panjur üretimi yapan bir firmadır. Alüminyum Panjur Sistemleri konusunda uzmanlaşmış, kaliteli malzeme, işçilik ve hizmet anlayışıyla müşterilerine en iyi çözümleri sunmakta olan firmamıza ulaşarak Alüminyum Panjur hakkında daha fazla bilgi almak için Hemen Bize Ulaşın

PVC Panjur Sistemleri 

PVC Panjur Sistemleri;

 • Pencere ve kapıların üzerine monte edilen,
 • Isı, ses ve güvenlik yalıtımı sağlayan,
 • PVC veya alüminyum lamellerden oluşan,

mekanizmalardır.

PVC Panjur Sistemleri farklı renk ve model seçenekleriyle bina dış cephesine estetik bir görünüm kazandırır. Bu sistemler manuel veya otomatik olarak çalıştırılabilir. Otomatik Panjur Sistemleri motorlu veya kumandalı olarak açılıp kapanabilir.

GOXU Otomatik Panjur Sistemleri kaliteli malzeme ve işçilikle üretilir. Bu sistemler sürme sistemlerine ve sineklik sistemlerine uyumlu olarak tasarlanmıştır. GOXU Otomatik Panjur Sistemleri enerji tasarrufu sağlar, gürültüyü azaltır ve hırsızlığa karşı ekstra koruma sunar.

Ahşap Panjur Sistemleri 

Ahşap Kepenk Sistemleri pencereler için hem estetik hem de işlevsel bir seçenektir. Bu sistem güneş ışığını istediğiniz şekilde ayarlayabilmenizi, evinizi hava koşullarından koruyabilmenizi ve dışarıdaki gürültüyü azaltabilmenizi sağlar. Bununla birlikte Ahşap Panjurlar doğal bir malzeme olduğu için evinize sıcak ve samimi bir hava katar.

Ahşap Panjur Sistemleri farklı ağaç türlerinden yapılabilir. En yaygın kullanılan ağaçlar çam, meşe, kestane ve sedirdir. Ahşap Panjurların renk ve desen seçenekleri de oldukça fazladır. Bu panjurlar doğal ahşap renginde bırakılabilir veya istenilen renge boyanabilir. Ayrıca Ahşap Panjurlara laminasyon kaplama da uygulanabilir.

Otomatik Panjur Sistemleri tüp motor ile çalışan ürünlerdir. Tüp motorun içerisinde yer alan otomasyon sistemi panjur sisteminin ne kadar kalkması - inmesi gerektiğini otomatik bir şekilde ayarlar. Düğmeye basıldığı andan itibaren panjur ayarlanan uzunlukta durur.

Otomatik Panjur Sistemleri uzaktan kumanda veya buton ile kontrol edilebilir. Bu sistemler istenmesi halinde akıllı ev sistemlerine entegre edilebilir.

Otomatik Panjur Sistemlerinin Fiyatları kullanılan malzemenin kalitesine, işçiliğine, sistemin açılış şekline, boyutuna, modeline göre değişir. Panjur Sistemleri hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için Bize Ulaşabilirsiniz

Otomatik Panjur Sistemleri montaj esnasında kullanılan teknik göz önüne alındığında Monoblok Kutulu, Dıştan Takma, Gizli Kutulu (Detay) Panjur Sistemleri şeklinde sınıflandırılır.

Otomatik Panjur Sistemleri üretim sürecinde kullanılan malzeme göz önüne alınarak Alüminyum, Ahşap ve PVC Panjur Sistemleri şeklinde gruplandırılır.