Göksu Kapı Blog

Seksiyonel Kapılar yatay veya dikey olarak açılan ve birbirine bağlı panellerden oluşan kapılardır. Bu kapılar endüstriyel veya ticari alanlarda, garajlarda veya depolarda sıklıkla kullanılır. Seksiyonel Kapıların açılması ve kapanması için motorlu sistemler kullanılır. Bu sistemler Seksiyonel Kapı Motorları olarak adlandırılır.

Seksiyonel Kapıların işlevini ve fiyatını direkt olarak etkileyen en önemli parçalarından birisi Seksiyonel Kapı Motorlarıdır. Seksiyonel Kapı Motoru kapının sağlıklı çalışabilmesi için en önemli parça olmakla birlikte projeye göre birçok farklı çeşidi bulunmaktadır.

Seksiyonel Kapı Motorları kapının ağırlığına, boyutuna ve kullanım sıklığına göre farklı tiplerde olabilir. En sık kullanılan Seksiyonel Kapı motor türleri arasında;

 • Zincirli Motorlar : Bu motorlar kapının hareketini sağlamak için zincir kullanır. Zincirli motorlar güçlü ve dayanıklıdır. Ağır ve büyük kapılar için uygundur. Ancak sesli çalışabilirler ve bakım gerektirebilirler.
 • Kayışlı Motorlar : Bu motorlar kapının hareketini sağlamak için kayış kullanır. Kayışlı motorlar sessiz ve hızlıdır. Hafif ve orta boyutlu kapılar için uygundur. Ancak kayışın kopma veya yıpranma riski vardır.
 • Vidalı Motorlar : Bu motorlar kapının hareketini sağlamak için vida kullanır. Vidalı motorlar sessiz ve güvenilirdir. Orta ve büyük boyutlu kapılar için uygundur. Ancak yavaş çalışabilirler ve yağlama gerektirebilirler.

gösterilebilir.

Seksiyonel Kapı Motorları ve Teknik Özellikleri ile ilgili tüm detaylara, broşür ve videolara goxu.com.tr/seksiyonel-sanayi-kapilari bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sizde projelerinizde ihtiyaç duyduğunuz Seksiyonel Kapıları tecrübeli ekip arkadaşlarımız ile birlikte seçmek ve en doğru Seksiyonel Kapı Motorlarını tercih edebilmek için kaleme alınan bu yazımızı okuyabilir, İletişim kanallarımızı kullanarak veya sol alttaki Whatsapp ikonuna tıklayarak personelimizle anlık mesajlaşabilirsiniz.

Seksiyonel Kapı Ankara 

Göksu Kapı olarak Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye ve Dünyadaki müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak ölçüde, ebatta, estetik özellikte Seksiyonel Kapıları projeye en uygun olacak şekilde imal edebilme kabiliyetini bünyemizde var olan tecrübeli ekibimiz sayesinde barındırıyoruz.

Ankara Seksiyonel Kapı dendiğinde akla ilk gelen firma olan Göksu Kapı olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz Seksiyonel Kapı sistemlerinde kullandığımız Seksiyonel Kapı Motoru Çeşitleri arasında;

 • FORCE Seksiyonel Kapı Motorları
 • NICE Seksiyonel Kapı Motorları
 • MFZ Seksiyonel Kapı Motorları
 • BFT Seksiyonel Kapı Motorları

belirtebiliriz.

Uzun yıllardır Seksiyonel Kapı Sistemleri üzerine yaptığımız çalışmaların getirdiği bilgi ve birikimi, gelişmiş teknolojik imkanlarla birleştirerek sağlıklı, estetik ve uzun ömürlü Seksiyonel Kapı Motorları üretmeye devam ediyoruz. Sizde Seksiyonel Kapı veya kapılarınız için ihtiyaç duyduğunuz motor ihtiyaçlarınız için Hemen Bize Ulaşın

Force Seksiyonel Kapı Motoru 

Force Seksiyonel Kapı Motoru Endüstriyel Kapılar için tasarlanmış bir otomasyon sistemidir. Bu motorları yüksek başlangıç torku ve hafif tasarımı ile ağır ve sıkı contalı kapıları kolayca kaldırabilir. Force Seksiyonel Kapı Motorları kapının açılış ve kapanış hızını ayarlayabilen, engel algılama ve acil durum durdurma gibi güvenlik özellikleri sunan ve uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen akıllı bir sistemdir.

Force Seksiyonel Kapı Motorları farklı özelliklere ve güçlere sahip modellerden oluşmaktadır. Bazı modeller kilitli, bazıları kilitli olmayan çalışma prensibine sahiptir. Bazı modeller standart limit switch donanımına, bazıları ise enkoder sistemi ile kapı sonlandırma ayarına sahiptir. Bazı modeller tek fazlı, bazıları ise üç fazlı elektrikle çalışmaktadır.

Force Seksiyonel Kapı Motorlarının ortak özellikleri arasında;

 • Gelişmiş kontrol üniteleri ile çalışma,
 • Özel sistemler sayesinde çarpma emniyeti sağlama,
 • Dahili ipli serbest bırakma ünitesi ile elektrik kesintilerinde manuel moda geçme,
 • Yoğun kullanıma uygun olma,
 • Kolay montaj ve bakım imkanı sunma,

gösterilebilir.

Göksu Otomatik Kapı Sistemleri tarafından üretilen Force Seksiyonel Kapı Motorları GOXU markası altında imal edilen Seksiyonel Kapılarda kullanılmaktadır. Bu motorlar ile ilgili detaylı bilgileri goxu.com.tr/force-sanayi-kapisi-motorlari bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Nice Seksiyonel Kapı Motoru 

Nice Seksiyonel Kapı Motoru ortam havasını koruyan, boş kullanım alanı bırakan, güvenli ve dayanıklı bir Otomatik Kapı Motoru çeşididir. Seksiyonel Kapılar yapının tavan ve duvar özelliklerine göre ayarlanabilen, farklı boyutlarda üretilebilen ve kullanım kolaylığı sağlayan kapılardır.

Nice Seksiyonel Kapı Motoru bu kapıları akıllı ve kullanıcı dostu bir şekilde yönetmek için tasarlanmıştır. Nice Seksiyonel Kapı Motoru 24 VDC elektromekanik motor ve enkoderli olup, 20 m2'ye kadar olan Seksiyonel Kapılar için uygundur. Kurulumu basit ve hızlıdır. Blue BUS sistemi sayesinde motorun ayarları ve kontrolü kolayca yapılabilir.

GOXU markası altında üretilen Seksiyonel Kapılarda gerekli görülmesi halinde Nice Seksiyonel Kapı Motorları kullanılarak İtalyan kalitesi ve Türk bilgi ve üretim kabiliyeti birleştirilmektedir.  goxu.com.tr/nice-sanayi-kapisi-otomasyonu bağlantısına tıklayarak Nice Seksiyonel Kapı Motorları ile ilgili detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

BFT Seksiyonel Kapı Motoru 

Seksiyonel Kapılar garaj, depo, fabrika gibi alanlarda kullanılan yatay veya dikey olarak açılıp kapanan kapılardır. Bu kapıların otomatik olarak çalışması için bir motor sistemi gereklidir. BFT Seksiyonel Kapı Motoru üreten ve Türkiye'de GOXU Kapı ile çözüm ortaklığı yapan Otomatik Kapı Motoru üreticisi firmalardan birisidir.

BFT Seksiyonel Kapı Motorları kaliteli ve güvenilir bir şekilde seksiyonel kapıların otomatik olarak çalışmasını sağlamaktadır. BFT Otomatik Kapı Motorları hakkında bilgilere Göksu Kapı İletişim kanallarını kullanarak ulaşabilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

MFZ Seksiyonel Kapı Motoru 

MFZ Seksiyonel Kapı Motoru endüstriyel ve ticari binalar için tasarlanmış otomatik bir kapı açma sistemidir. Bu motorlar kapının ağırlığını ve boyutunu algılayarak otomatik olarak ayarlanır. MFZ Seksiyonel Kapı Motoru sessiz çalışma, düşük enerji tüketimi ve uzun ömür gibi avantajlara sahiptir. Ayrıca uzaktan kumanda veya akıllı telefon ile kontrol edilebilir.

GOXU markası altında üretilen Seksiyonel Kapılarda gerekli görülmesi halinde MFZ Seksiyonel Kapı Motorları kullanılarak proje için en uygun çalışma yapısına sahip Otomatik Kapı Sistemi elde edilmektedir.

Seksiyonel Kapı Motoru Fiyatları 

Seksiyonel Kapı Motorları endüstriyel kapıların otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlayan mekanizmalardır. Seksiyonel Kapı Motoru Fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu faktörler arasında;

 • Seksiyonel Kapı Motorunun Markası ve Kalitesi : Farklı markaların farklı özellikler ve garantiler sunan Seksiyonel Kapı Motorları bulunmaktadır. Kaliteli ve güvenilir bir marka tercih etmek uzun vadede daha ekonomik olabilir.
 • Seksiyonel Kapı Motorunun Gücü ve Taşıma Kapasitesi : Seksiyonel Kapı motorunun gücü kapının ağırlığına ve boyutuna göre seçilmelidir. Taşıma kapasitesi kapının maksimum ağırlığını ifade eder. Gücü ve taşıma kapasitesi yüksek olan Seksiyonel Kapı Motorları daha yüksek fiyatlara sahiptir.
 • Seksiyonel Kapı Motorunun Çalışma Sürekliliği ve Hızı : Çalışma sürekliliği Seksiyonel Kapı motorunun belirli bir süre içinde ne kadar süre çalışabileceğini gösterir. Hız ise kapının açılıp kapanma süresini belirler. Çalışma sürekliliği ve hızı yüksek olan Seksiyonel Kapı Motorları daha verimli ve pratiktir ancak daha pahalıdır.
 • Seksiyonel Kapı Motorunun Enerji Tüketimi ve Girişi : Seksiyonel Kapı Motorları elektrik enerjisi ile çalışır. Enerji tüketimi Seksiyonel Kapı motorunun ne kadar elektrik harcadığını gösterir. Enerji girişi ise Seksiyonel Kapı motorunun çalışması için gereken elektrik gerilimini ifade eder. Enerji tüketimi düşük ve enerji girişi uygun olan Seksiyonel Kapı Motorları daha ekonomik ve uyumludur.
 • Seksiyonel Kapı Motorunun Aksesuarları ve Fonksiyonları : Seksiyonel Kapı Motorları uzaktan kumanda, fotosel, flaşör, kilidi gibi aksesuarlar ile donatılabilir. Ayrıca farklı fonksiyonlar sunan Seksiyonel Kapı Motorları da mevcuttur. Örneğin; engel algılama, hız ayarlama, otomatik kapanma gibi özellikler bulunabilir. Aksesuarları ve işlevsel yetenekleri fazla olan Seksiyonel Kapı Motorları daha konforlu ve güvenli olmakla birlikte daha yüksek fiyatlara sahiptir.

Seksiyonel Kapı Fiyatları etkileyen faktörler bunlarla sınırlı değildir. Ayrıca montaj maliyeti, bakım masrafı, servis hizmeti gibi unsurlar da fiyatları belirlemede rol oynar. Bu nedenle Seksiyonel Kapı Motoru alırken hem bütçenize hem de ihtiyaçlarınıza uygun bir seçim yapmak önemlidir.

Seksiyonel Kapı Motoru Fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için sol alttaki whatsapp ikonuna tıklayıp bizimle irtibata geçip aklınıza takılan sorulara yanıt alabilir, Hemen Bize Ulaşın metnine tıklayarak tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Doğru Seksiyonel Kapı Motoru Seçiminin Sunduğu Avantajlar 

Seksiyonel Kapı Motorları kapının güvenli ve rahat bir şekilde açılmasını ve kapanmasını sağlar. Projeye en uygun Seksiyonel Kapı modeli belirlendikten sonra bu kapı için sağlıklı çalışma imkanı sağlayacak Seksiyonel Kapı Motoru seçimi yapılmaktadır. Bununla birlikte Seksiyonel Kapı Motorlarının doğru tespiti projeye birçok fayda sağlamaktadır.

Doğru Seksiyonel Kapı Motoru Seçimi sonucunda Otomatik Kapı sisteminde ortaya çıkan avantajlar arasında;

 • Enerji Tasarrufu : Seksiyonel Kapı Motorları kapının izolasyonunu artırarak ısı kaybını önler. Böylece enerji faturasından tasarruf edilir.
 • Güvenlik : Seksiyonel Kapı Motorları kapının otomatik olarak durmasını sağlayan sensörlerle donatılabilir. Böylece insan veya hayvanların sıkışmasını veya yaralanmasını önler.
 • Konfor : Seksiyonel Kapı Motorları uzaktan kumanda veya akıllı telefon ile kontrol edilebilir. Böylece kapının açılması ve kapanması için araçtan inmeye gerek kalmaz.

gösterilebilir.

Seksiyonel Kapı Motorları Seksiyonel Kapıların işlevselliğini ve verimliliğini artırır. Bu nedenle Seksiyonel Kapı seçerken motorun tipine, kalitesine ve uyumluluğuna dikkat etmek gerekir. Seksiyonel Kapı Motorları hakkında yazımızda aktardığımız bilgiler dışında aklınıza takılan soruların yanıtlarını almak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz...

Seksiyonel Kapı modeline, kullanım yerine ve amacına bağlı olarak tercih edilecek Seksiyonel Kapı Motoru değişiklik göstermektedir. Proje için seçilen Seksiyonel Kapının fonksiyonel, estetiksel ve teknik özellikleri göz önünde bulundurularak en uygun güce sahip motor seçilmektedir.

Seksiyonel Kapı modeline, kullanım yerine ve amacına bağlı olarak tercih edilecek Seksiyonel Kapı Motoru değişiklik göstermektedir. Proje için seçilen Seksiyonel Kapının fonksiyonel, estetiksel ve teknik özellikleri göz önünde bulundurularak en uygun güce sahip motor seçilmektedir.

Seksiyonel Kapıların enerji tüketimi motorunun gücüne ve kullanım sıklığına göre değişebilir. GOXU Seksiyonel Kapı Motorunun standart gücü 250 Watt ve çalışma sürekliliği 15 saattir. Bununla birlikte projenin ihtiyaçlarına göre bu sayılar değişebilir.

Seksiyonel Kapı yani Sectional Door bölümlü, ayrılabilir parçalardan meydana gelen kapı kelimesinin Türkiye'de Otomatik Kapı Sistemleri sektöründe ifade edilme biçimidir.

Seksiyonel Kapı birçok farklı amaçla ve birbirinden değişik alanlara kurulabilen estetik, dayanıklı ve fonksiyonel bir kapı türüdür. Seksiyonel Kapılar otomatik ve manuel olmak üzere 2 yapıda çalışabilmektedir.