Göksu Kapı Blog

Seksiyonel Kapılar endüstriyel, ticari ve garaj alanlarında kullanılan, yatay veya dikey yönde açılıp kapanabilen panellerden oluşan kapılardır. Seksiyonel Kapılar yalıtım, güvenlik, estetik ve sızdırmazlık açısından birçok avantaj sunarlar. Ancak Seksiyonel Kapıların periyodik olarak kontrol edilmesi ve bakım yapılması gerekir.

Uzman ekip arkadaşımız tarafından kaleme alınan bu yazımızda Seksiyonel Kapı Periyodik Kontrol Formu nedir, nasıl doldurulur ve neden önemlidir konularına değineceğiz. Seksiyonel Kapı Periyodik Kontrol Formu seksiyonel kapının işletim sırasında sağlık ve güvenlik şartlarına uygun olup olmadığını belirlemek için yapılan kontrollerin kaydedildiği bir belgedir.

Seksiyonel Kapı Periyodik Kontrol Formu 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği kapsamında düzenlenir. Seksiyonel Kapı Periyodik Kontrol Formu TS EN 13241+A2, TS EN 12453, TS EN 12604+A1 gibi ulusal ve uluslararası standartlara göre hazırlanır.

Seksiyonel Kapı Periyodik Kontrol Formu Seksiyonel Kapının teknik bilgilerini, kontrol tarihini, kontrolü yapan kişinin bilgilerini, kontrol sonucunu ve varsa eksiklikleri veya önerileri içerir. Bu form Seksiyonel Kapı sisteminin fiziksel, mekanik ve görsel testlerini de kapsar.

Seksiyonel Kapının çalışma performansını, emniyet sistemlerini, yay dengeleme sistemini, halat kopma ve yay kırılma emniyet sistemini, pnomatik kenar emniyet sistemini, parmak sıkışmasını önleyen gövde yapısını ve kauçuk fitil sistemini kontrol eder.

Seksiyonel Kapı Periyodik Kontrol Formu seksiyonel kapının işletim sırasında sağlık ve güvenlik şartlarına uygun olup olmadığını belirlemek için önemlidir. Seksiyonel Kapının düzenli olarak kontrol edilmesi ve bakım yapılması, hem işveren hem de çalışanlar için pek çok fayda sağlar.

Uzman ekip arkadaşımızla birlikte Seksiyonel Kapı Periyodik Kontrol Formu hazırlamak ve GOXU markası altında üretilmiş Seksiyonel Kapı Modelleri hakkında bilgi almak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilir, +90 530 505 53 87 numarasını arayarak yetkili personelimizle görüşebilirsiniz…

Seksiyonel Kapı Bursa 

Bursa başta olmak üzere tüm Türkiye ve Dünyada Seksiyonel Kapı ihtiyacı olan projelerin Otomatik Kapı gereksinimini GOXU markası altında ürettiğimiz Seksiyonel Kapılar ile gidermekteyiz. Seksiyonel Kapılar, yatay veya dikey olarak açılan, birbirine bağlı panellerden oluşan kapılardır.

Göksu Kapı tarafından üretilen Seksiyonel Kapılar hem estetik hem de fonksiyonel açıdan birçok avantaja sahiptir. Seksiyonel Kapıların kullanıldığı yapılara sağladığı faydalar arasında;

  • Seksiyonel Kapılar yerden tasarruf sağlar. Açılırken tavana veya duvara doğru hareket ederler. Böylece kapının önünde veya arkasında boş alan bırakırlar. Bu sayede araç park etmek veya depolamak için daha fazla alan kazanabilirsiniz.
  • Seksiyonel Kapılar ısı yalıtımı sağlar. Panellerin arasında poliüretan dolgu malzemesi bulunur. Bu durum kapının ısı kaybını önler. Ayrıca kapının kenarlarında contalar bulunur. Bu durum hava sızdırmazlığını artırır. Bu sayede enerji tasarrufu yapabilir ve ısıtma veya soğutma masraflarını azaltabilirsiniz.
  • Seksiyonel Kapılar güvenliktir. Kapının altında bulunan emniyet fotoseli sayesinde kapının açılması veya kapanması sırasında engel algılanması durumunda kapı durur veya ters yöne hareket eder. Bu sayede araç veya insan hasarını önleyebilirsiniz. Ayrıca kapının kilit sistemi sayesinde kapının dışarıdan zorlanması durumunda direnç gösterir ve hırsızlık girişimlerine karşı koruma sağlar.
  • Seksiyonel Kapılar estetiktir. Kapının rengini, desenini ve malzemesini isteğinize göre seçebilirsiniz. Ayrıca kapının üzerine pencere veya havalandırma ızgarası ekleyebilirsiniz. Bu sayede kapınız hem işletmenizin görünümüne uyum sağlar hem de iç mekana doğal ışık ve hava girişi sağlar.

gösterilebilir.

Bursa da Seksiyonel Kapı ihtiyacı olan işletmeler için GOXU markasını altında sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktayız. Seksiyonel Kapı siparişi vermek veya daha fazla bilgi almak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz

Seksiyonel Kapı Periyodik Kontrol Formu Nasıl Doldurulur 

Seksiyonel Kapı Periyodik Kontrol Formu TÜRKAK tarafından akredite edilmiş A Tipi Muayene Kuruluşları tarafından yetki verilmiş uzman mühendisler veya teknikerler tarafından doldurulan resmi evraklardır.

Seksiyonel Kapı sistemlerinin bulunduğu iş yerinde veya montaj yerinde yapılacak olan kontroller sonucunda form doldurulur. Formda yer alan tüm bilgiler eksiksiz ve doğru olarak girilir. Formda belirtilen test ve deneyler uygulanır ve sonuçları kaydedilir. Formda varsa eksiklikler veya öneriler belirtilir.

Seksiyonel Kapı Periyodik Kontrol Formu Neden Önemlidir 

Seksiyonel Kapı Periyodik Kontrol Formu kapının durumunu, işlevselliğini ve güvenliğini değerlendirmek için kullanılan bir belgedir. Bu form kapının montajı, kullanımı ve bakımı sırasında ortaya çıkabilecek sorunları tespit etmek ve önlemek için yardımcı olur. Bu form kapının uygun şekilde çalıştığı ve yasal standartlara uyduğundan emin olmak için gereklidir.

Seksiyonel Kapı Periyodik Kontrol Formu kapının her bir parçasını ve mekanizmasını ayrıntılı olarak inceleyen bir uzman tarafından doldurulmalıdır. Bu formda kapının açılıp kapanması, rayların ve yayların durumu, sensörlerin ve güvenlik sistemlerinin çalışması gibi konular değerlendirilir. Formda bulunan her bir kontrol maddesi için sonuçlar ve öneriler belirtilir.

Seksiyonel Kapı Periyodik Kontrol Formu;

  • Kapının ömrünü uzatmak,
  • İş verimliliğini artırmak,
  • Olası kazaları önlemek,

için çok önemlidir.

Seksiyonel Kapı Periyodik Kontrol Formunun düzenli aralıklarla doldurulması ve kaydedilmesi gerekmektedir. Bu sayede seksiyonel kapınızın her zaman en iyi durumda olduğundan emin olabilirsiniz.

Seksiyonel Kapı Periyodik Kontrol Formu hakkında yazımızda aktardığımız bilgiler dışında aklınıza takılan soruların yanıtlarını almak ve form doldurma sürecinde destek talep etmek için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz...

Seksiyonel Kapılar endüstriyel, ticari ve garaj alanlarında kullanılan, yatay veya dikey yönde açılıp kapanabilen panellerden oluşan kapılardır. Seksiyonel Kapılar yalıtım, güvenlik, sızdırmazlık ve estetik açısından birçok avantaj sunarlar. Ancak Seksiyonel Kapıların periyodik olarak kontrol edilmesi ve bakım yapılması gerekir.

Seksiyonel Kapı ülkemizde ayrılabilen, bölümlenebilen parçalardan oluşan kapılara verilen isimdir. İngilizce karşılığı Sectional Door olan bu kapılar bölüm bölüm yapısı sayesinde birçok konuda kullanıcılara kolaylık sunmaktadır.

Seksiyonel kelimesi dilimize ingilizce den girmiş bir kelime olup bölümlü, parçalı, ayrılabilir anlamını taşımaktadır. Bu sebeple parçalı ve ayrılabilen panellere sahip kapılar Seksiyonel Kapı olarak ifade edilir.