Göksu Kapı Blog

Döner Kapı özellikle otel, alışveriş merkezi, banka, hastane, plaza, rezidans gibi yapılarda kullanılan, entegre edildiği binaya prestij katan, insanların içine girdiğinde geniş ve ferah bir ortamla karşılaştığı otomatik kapı sistemleridir. Projelere konfor ve estetiklik katan Otomatik Döner Kapı sistemleri ayrıca dünyada enerjinin bu kadar değerli hale geldiği bu dönemde işletmelerin zamandan ve enerjiden tasarruf etmelerine imkan tanımaktadır.

Döner Kapı tasarlanırken binalarda enerji tasarrufu sağlanması ve basıncı dengelenmesi hedeflenir. Çünkü Döner Kapıların kullanıldığı büyük yapılarda içerisi sürekli ısıtılırken ısınan hava yukarıya doğru yükselmektedir. Dış ortamda bulunan soğuk hava kapının açılmasını ve içeriye girmeyi bekler. Standart kapı modellerinde açılıp - kapanma sürecinde içeriye soğuk hava girmekte ve enerji kaybı oluşmaktadır. Döner Kapı kullanılan projelerde bu durum yaşanmaz.

Yoğun giriş - çıkış gerçekleşen binalarda kullanılan 2, 3 veya 4 Kanatlı Döner Kapı Sistemleri binadaki ısı kaybını en aza indirir. Kişilerin içeriye girişi veya dışarıya çıkışı esnasında soğuk havanın girişine engel olarak enerji tasarrufunu maksimum seviyeye çıkartır.

Göksu Kapı kalitesiyle üretilen Döner Kapı Sistemleri 3 veya 4 kanattan oluşan, merkezi bir şaft üzerinde asılı, silindirik bir muhafaza içerisinde dikey bir eksende kendi etrafında dönen yapıdadır. Kullanıldığı binanın ısınmasını - soğutulmasını kolaylaştırırken, çok sayıda kişinin konforlu bir şekilde birlikte girebilmesine imkan tanır.

Kullanıldığı ortamlara estetik ve şık bir görünüm katan Göksu Döner Kapılar aynı zamanda Radarlı Kapılar olarak da ifade edilmektedir. Manuel ve Otomatik olmak üzere 2 yapıda üretilen Döner Kapılar çerçeveli ya da çerçevesiz şekilde büyük kısmı cam olacak biçimde tasarlanmaktadır.

Döner Kapı

Döner Kapı Firmaları arasında en fazla tecrübeye ve üretim hacmine sahip olan Göksu Kapı Sistemleri projeye en uygun Döner Kapıları yüksek kalite ve uygun fiyat prensibini göz önüne alarak sizler için üretmektedir.

Günümüz teknolojisine entegre edilmiş, kamu ve özel birçok binada kullanılan Döner Kapı sistemlerimiz gibi sizler içinde en doğru Döner Kapıyı üretmemiz için ve aklınızda bulunan soruların yanıtlarını bulmak için İletişim yazısına tıklayarak uzman personelimizle anlık mesajlaşabilirsiniz.

Uzman personelimiz tarafından kaleme alınan bu yazının devamında Döner Kapı ile ilgili merak ettiğiniz ölçüleri, fiyatları, kullanım alanları ve avantajları gibi konularda sizi tatmin edecek bilgileri bulabilirsiniz.

Döner Kapı Nedir 

Döner Kapı;

 • Üzerinde kanatları bulunan,
 • Bu kanatlar sayesinde geçiş kolaylığı sağlayan,
 • Ortamın ısısını koruyarak enerji tasarrufu sağlayan,
 • Kullanıldığı yapılara prestij ve estetik katan,

kapı sistemleridir.

Döner Kapılar Manuel Döner Kapı ve Otomatik Döner Kapı olarak iki sınıfa ayrılır. Döner Kapı üretiminde kullanılan radarın çalıştırdığı motor mekanizması kapının dönmesini sağlar. Bu nedenle Radarlı Kapı olarak da anılmaktadır. Estetik yapısı ve enerji tasarrufu sağladığı için birçok projede tercih edilmektedir.

Otomatik Döner Kapı 

Otomatik Döner Kapılar kullanıldıkları binalara konfor, prestij ve şıklık gibi estetik özellikler katarken aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayan etkileyici kapı sistemleridir. Bu kapıları Manuel Döner Kapılardan ayıran en büyük fark giriş ve çıkışında bulunan sensörlerdir. (Otomatik Kapı)

Otomatik Döner Kapı akıllı güvenlik sistemleri ile donatılmış, motor mekanizması sayesinde dönen, geçiş güvenliği ve enerji tasarrufu sağlayan kapı sistemleridir. Kullanılacağı yapının özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre 2, 3 veya 4 Kanatlı Otomatik Döner Kapılar üretilebilir.

2 Kanatlı Otomatik Döner Kapılar maksimum iç hacme sahip olduğu için bagaj ve eşya taşımaya en uygun modellerdir. 3 Kanatlı Otomatik Döner Kapılar daha geniş bölmesel boşluklar oluşmasını sağlarken 4 Kanatlı Otomatik Döner Kapılar daha geniş ağızlı açıklık oluşmasını sağlarlar.

Otomatik Döner Kapı

Döner Kapı Ölçüleri 

Genellikle binaların giriş kısmına monte edilen Döner Kapı modelleri kullanıldığı projenin amacına ve alanına bağlı olarak farklı boyutlarda olmaktadır. Ayrıca Döner Kapı Kanat Sayısı da yine binanın kullanım amacına ve kapı için ayrılan boşluğa göre tercih edilmektedir.

Döner Kapı Ölçüleri projeye özel olarak belirlenmektedir. Özellikle çok yoğun olan ve devasa yapı statüsünde değerlendirilen binalarda çok fazla sayıda insanın kısa sürede giriş - çıkış yapabilmesi için Döner Kapı Ölçüleri olabildiğince büyük tutulmaktadır.

Döner Kapı Ölçüleri

2024 Döner Kapı Fiyatları 

Döner Kapı modelleri günümüzde otel, plaza, alışveriş merkezi, rezidans, hastane gibi kamu veya özel kurum olan birçok yapıda sağladığı estetiksel ve fonksiyonel avantajlar sayesinde  en sık kullanılan kapı sistemi durumuna gelmiştir. Döner Kapı sistemleri projenin ihtiyaca göz önünde bulundurularak farklı mekanizmalar ve değişik özelliklerde üretilebilmektedir. Bu durum 2024 Döner Kapı Fiyatları konusunda büyük değişimlerin olmasına yol açmaktadır.

Otomatik Döner Kapı Fiyatları ile ilgili en sağlıklı bilgileri almak, projenizde kullanıldığında ihtiyaçlarınızı %100 oranında karşılayacak Döner Kapı modelini öğrenebilmek için Hemen Bize Ulaşarak uzman ekibimizle görüşebilirsiniz.

Döner Kapı Sistemleri 

Döner Kapı Sistemleri tercih edildiği yapılarda enerji verimliliğini artırırken aynı zamanda güvenli geçiş ve konfor sunmaktadır. Bu tür kapı sistemleri ayrıca kullanıldığı binalara şık ve estetik bir görünüm katarlar. Göksu Kapı tarafından tasarlanan Döner Kapı Sistemleri binanın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ve estetik olarak %100 uyum gösterecek yapıda üretilir. Yapıya giriş - çıkışların hızlı, konforlu ve güvenli bir şekilde devam etmesini sağlar.

Döner Kapı üretim sürecinde kullanılan ve kapının projeye uygun olabilmesi için farklı çeşitleri tercih edilebilen mekanizmalar arasında;

 • Döner Kapı Kanadı,
 • Döner Kapı Motoru,
 • Döner Kapı Kilidi,
 • Döner Kapı Hava Perdesi,
 • Döner Kapı Paspası,
 • Döner Kapı Fotoseli,

gösterilebilir.

Yukarıda bir kısmını belirttiğimiz tüm Döner Kapı Mekanizmaları uzman ekibimiz tarafından projenizde yapılan inceleme sonucunda hangi yapıda kullanılacaklarına karar verilmektedir. Döner Kapı Sistemleri ile ilgili tüm detaylara değindiğimiz yazımıza goxu.com.tr/doner-kapi-sistemleri bağlantısına tıklayarak erişebilirsiniz.

Döner Kapıların Çalışma Prensibi 

Döner Kapı Sistemleri kendisine bir canlı yaklaştığı sırada bu durumu algılayarak otomatik olarak 360° dönmeye ve geçişi kolaylaştırmaya başlar. Bu kapıların sorunsuz çalışmasını sağlayan birkaç mekanizma bulunmakta ve bu sayede kapı hatasız çalışmaktadır. Döner Kapı sisteminde geçiş sırasında kişiyi algılamasına yardım eden sensör bulunur. Bu sayede dönme olayı başlar ve kapı çalışır. Ayrıca kızıl ötesi ışınlardan oluşan bir perde mevcuttur. Kapıya bir canlı yaklaştığında bu ışın perdesini keser ve Döner Kapı Sistemleri harekete geçer.

Döner Kapı Avantajları 

Otomatik Döner Kapı kullanıldığı projelere birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Döner Kapı sistemlerinin sunduğu avantajlar arasında;

 • Yoğun kalabalığın olduğu alanlarda geçişi kolaylaştırır.
 • Binalara şık, estetik ve prestijli bir görünüm katar.
 • Minimum enerjiyi tüketerek çalışır. Enerji tasarrufu sağlar.  
 • Özel tasarımı sayesinde su, kir ve toz gibi etkenlerden zarar görmez.
 • Motorları bakıma ihtiyaç duymadan sessizce çalışır.
 • Üretim yapısı sayesinde ısı tasarrufu sağlar.
 • Elektrik kesintisi durumunda manuel kullanım imkanı sunar.
 • Engelli vatandaşlarımız için kullanım kolaylığı ve emniyetli geçiş sağlar.
 • El sıkışma ihtimaline karşı koruma düzeneği bulunur.
 • Alışveriş merkezi gibi eşya taşınan mekanlarda eller doluyken kolaylık sağlar.
 • Döner Kapı modelleri her türlü güvenlik önlemleri alınarak tasarlanmıştır.

belirtilebilir.

Döner Kapı Nerede Kullanılır 

Günümüzde Döner Kapı Sistemleri birçok farklı yapıda kullanılmaktadır. Kullanıldığı binalara estetiksel ve fonksiyonel pek çok avantajı beraberinde getirmektedir. İnsanlara güvenli ve konforlu bir geçiş imkanı sağlamaktadır.

Otomatik Döner Kapı Kullanım Alanları arasında;

 • Alışveriş Merkezleri
 • Hastaneler
 • Oteller
 • Marketler
 • Eğitim Kurumları
 • Bankalar
 • Fuarlar
 • Kamu Binaları
 • İş Merkezleri
 • Plazalar

gösterilebilir.

Döner Kapı sistemleri yukarıda bir kısmını belirttiğimiz insan hayatında büyük yer kaplayan binaların sayısı arttıkça daha sık kullanılır ve tercih edilir hale gelecektir.

Döner Kapı;

 • Üzerinde kanatları bulunan,
 • Bu kanatlar sayesinde geçiş kolaylığı sağlayan,
 • Ortamın ısısını koruyarak enerji tasarrufu sağlayan,
 • Kullanıldığı yapılara prestij ve estetik katan,

kapı sistemleridir.

Özellikle otel, alışveriş merkezi, banka, hastane, plaza, rezidans gibi yapılarda kullanılan, entegre edildiği binaya prestij katan, insanların içine girdiğinde geniş ve ferah bir ortamla karşılaştığı otomatik kapı sistemleridir.

Projelere konfor ve estetiklik katan Otomatik Döner Kapı sistemleri ayrıca dünyada enerjinin bu kadar değerli hale geldiği bu dönemde işletmelerin zamandan ve enerjiden tasarruf etmelerine imkan tanımaktadır.

Döner Kapı üretimi sırasında kullanılan birçok farklı mekanizma vardır. Göksu Kapının uzman ekipleri Döner Kapının kullanılacağı alanda gerekli incelemeleri yaparak ve projenin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak amaca en uygun Döner Kapı üretimini gerçekleştirirler.

Döner Kapının temel amacı kalabalık mekanlarda insanların hızlı giriş - çıkış yapması sağlanırken aynı zamanda güvenliklerinin de ön planda tutulmasıdır.

Döner Kapı Sistemleri kendisine bir canlı yaklaştığı sırada bu durumu algılayarak otomatik olarak 360° dönmeye ve geçişi kolaylaştırmaya başlar. Bu kapıların sorunsuz çalışmasını sağlayan birkaç mekanizma bulunmakta ve bu sayede kapı hatasız çalışmaktadır.

Döner Kapı sisteminde geçiş sırasında kişiyi algılamasına yardım eden sensör bulunur. Bu sayede dönme olayı başlar ve kapı çalışır. Ayrıca kızıl ötesi ışınlardan oluşan bir perde mevcuttur. Kapıya bir canlı yaklaştığında bu ışın perdesini keser ve Döner Kapı Sistemleri harekete geçer.