Göksu Kapı Blog

Otomatik Cam Kapı kullanıldığı binaların daha modern ve estetik görünmesini sağlayan, geçiş konforu ve enerji tasarrufunu birlikte sunan kapı mekanizmalarıdır. Projenin ihtiyaçları ve kullanıcı istekleri göz önünde bulundurularak farklı amaçlarda ve modellerde üretilebilir.

Cam Kapı sistemleri entegre edildiği alana göz alıcı bir dokunuş yaparak emsallerinden farklı hale getirir. Estetiği, konforu ve güvenliği bir arada sunan Cam Kapı Modelleri ışığı geçiren yapıda kullanılarak maksimum enerji tasarrufunu da beraberinde getirmektedir.

Göksu Kapı olarak 30 yılı aşkın süredir ürettiğimiz neredeyse tüm kapı sistemlerinin mümkün olduğu sürece Cam Kapı modellerini de devreye almaktayız. Seksiyonel Kapı, Fotoselli Kapı hatta Yangın Kapısı fark etmeksizin ihtiyaç duyduğunuz kapı mekanizmasının Otomatik Cam Kapı olarak üretilmesini istiyorsanız Hemen Bize Ulaşarak uzman ekibimizle görüşebilirsiniz.  

İnsanlar günlük yaşantıları içerisinde ziyaret ettikleri birçok farklı amaca hizmet eden binada Otomatik Cam Kapı Sistemleri ile karşılaşmaktadır. Üretimi esnasında motor sistemi entegre edildiği için kendisine yaklaşan kişiyi veya cismi algılayan ve otomatik olarak açılıp kapanan bu kapılar Fotoselli Cam Kapı olarak da ifade edilmektedir.

Otomatik Cam Kapı modelleri genellikle tek kanatlı veya çift kanatlı üretilerek yana kayar çalışma şeklinde kullanılmaktadır. Cam Kapıların üst kısmında bulunan ve hareketi algılayan sensörler sayesinde otomatik olarak açılış - kapanış süreci sağlanmaktadır. 

Otomatik Cam Kapı iş merkezleri, hastaneler, alışveriş merkezleri, terminaller, havaalanları, plazalar, laboratuarlar gibi pek çok farklı projede %100 uyumla kullanılabilmektedir. Bu kapı modelleri tüm yapılara fonksiyonel ve estetiksel birçok avantaj sağlamaktadır.

Uzman ekip arkadaşımız tarafından kaleme alınan bu yazımızda;

 • Cam Kapı Nedir
 • Cam Kapı Modelleri
 • Otomatik Cam Kapı Fiyatları
 • Seksiyonel Cam Kapı
 • Fotoselli Cam Kapı
 • Cam Yangın Kapısı
 • Otomatik Cam Kapı Sistemleri

gibi konularda bize en çok iletilen soruların yanıtlarını vermeye çalıştık.

Göksu Kapı tarafından üretilen Otomatik Cam Kapı modelleri ile ilgili teknik bilgileri, görselleri, videoları, broşürleri incelemek; Cam Kapı Sistemleri hakkında aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını hemen almak için İletişim metnine tıklayarak ya da sol alttaki Whatsapp butonunu kullanarak tecrübeli ekip arkadaşlarımızla anlık görüşebilirsiniz.

Cam Kapı 

İnsanların günlük yaşantısında binalara giriş - çıkış sürecini kolaylaştıran, estetik, güvenlik ve gizliliği bir arada sağlayabilen kapı modelleri Cam Kapı olarak adlandırılmaktadır. Cam Kapı Sistemleri manuel kontrol edilen klasik yapıda olabildiği gibi motor ve kontrol mekanizmaları kullanılan Otomatik Cam Kapı modelleri olarak da üretilmektedir.

İnsanların çarpması ihtimali göz önüne alınarak temperli camdan üretilen Cam Kapı sistemlerinin imalatında menteşe, kilit ve kol montajı için açılan çentikler ve deliklerin ölçüsel hassasiyeti ve işleme kalitesi büyük hassasiyet gerektirmektedir.

Göksu Kapı kalitesi ve garantisiyle üretilen Cam Kapı Modelleri herhangi bir kaza anında kırılmasının önüne geçilmek için Heat Soak Testi yapıldıktan sonra kullanıma hazır hale gelmektedir. Bununla birlikte ürettiğimiz tüm kapı mekanizmalarında olduğu gibi Cam Kapı modelleri de TS EN 12150 standardına uygun olarak üretilmektedir.

Cam Kapı Modelleri 

Cam Kapı kelimesi oldukça kapsayıcı, birçok farklı amaçla üretilmiş yapıya değişik özelliklerde uygulanabilen pek çok modele sahip kapı mekanizmalarını ifade etmektedir. Cam Kapı Modelleri arasında tercih yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli 2 husus kullanılacağı yapının özellikleri ve yapım amacıdır.

Cam Kapı Modelleri estetik görünümü ve alan yönetim kabiliyeti sayesinde kullanıldığı projeye birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Temelde Cam Kapı Modelleri Cam İç Kapı Modelleri ve Cam Dış Kapı Modelleri olmak üzere 2 sınıfta incelenmektedir. Cam Kapıların iç mekan veya dış mekanda kullanılacak olması farklı özelliklerde üretilmelerine yol açmaktadır.

Cam İç Kapı Modelleri arasında;

 • Sürgülü Cam Kapı
 • Desenli Cam Kapı
 • Mutfak Cam Kapı
 • Raylı Cam Kapı
 • Ahşap Cam Kapı
 • Buzlu Cam Kapı
 • Balkon Cam Kapı
 • Akordiyon Cam Kapı

gibi birçok farklı model gösterilebilir.

Cam Dış Kapı Modelleri arasında;

 • Fotoselli Cam Kapı
 • Çelik Cam Kapı
 • PVC Cam Kapı
 • Cam Yangın Kapısı
 • Seksiyonel Cam Kapı
 • Katlanır Cam Kapı

belirtilebilir.

Bu noktada önemli olan durum sizin projenize en uygun olacak Cam Kapı Modelinin tespit edilmesidir. Cam Kapıların entegre edileceği alana göre güvenlik, enerji tasarrufu, gün ışığını geçirgenlik, konfor, estetik gibi özelliklerden hangilerinin ön plana alınacağı belirlenip yapıya en uygun fonksiyonlara sahip Cam Kapı Modeli üretilir.

2024 Cam Kapı Fiyatları 

Cam Kapı Fiyatları kullanıldıkları alanlara ve tercih edilen modele göre farklılık göstermektedir. Projelere güvenlik, konfor ve estetiği bir arada sunan Cam Kapı Sistemleri ölçüleri, yapı malzemeleri, opsiyonel özellikleri ve modellerine bağlı olarak farklı ücretler ile piyasaya sunulmaktadır.

Göksu Kapı olarak yapılara en uygun olacak desenlere ve özelliklere sahip Cam Kapıları mümkün olan en uygun Cam Kapı Fiyatları ile üretmekteyiz. Yaşam alanları ve işyerleri olmak üzere çok geniş skalada kullanılabilen bu mekanizmalar manuel veya otomatik tercih edilebildiği için 2024 Otomatik Cam Kapı Fiyatları da farklılık gösterebilmektedir.

Cam Kapı Modelleri ve Fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi +90 216 466 89 89 numaralı telefonumuzdan arayarak veya diğer İletişim kanallarımızı kullanarak uzman personelimizden bilgi alabilirsiniz. Cam kapıların takılacağı alanların ölçüleri ve gereken diğer özellikleri belirlendikten sonra net bir fiyat iletmemiz mümkün olacaktır.

Fotoselli Cam Kapı 

Fotoselli Cam Kapı sistemleri günümüzde güvenli ve hızlı geçiş dendiğinde akla ilk gelen kapı mekanizmaları olarak bilinmektedir. Otomatik olarak açılıp kapanan bu sistemler estetik tasarım ve yüksek teknolojiyi birlikte sunarlar. (Otomatik Kapı)

Fotoselli Cam Kapı modelleri dar alanlarda geniş geçiş imkanları sunarlar. Yoğun geçişin olduğu birçok farklı yapı modelinde Fotoselli Cam Kapı modelleri tercih edilmektedir. Güvenli geçiş, estetik görünüm, çalışma hızı ve uzun ömürlü kullanım özelliklerinin hepsini barındıran Fotoselli Cam Kapı modelleri en sık kullanılan Otomatik Cam Kapı sistemleri arasına girmiştir.

Fotoselli Cam Kapılar kamu binaları, iş merkezleri, endüstriyel tesisler, oteller,okullar, hastaneler, fabrikalar, alışveriş merkezleri hatta konut alanlarında en yaygın tercih edilen ve her gün milyonlarca kişinin kullanımında konforlu geçişler sağlayan günümüz teknolojisine uyumlu kapı mekanizmalarıdır.

Göksu Kapı tarafından projelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklerde üretilen Fotoselli Cam Kapı Modelleri hakkında detaylı bilgileri Fotoselli Kapı makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Saydamlık, estetik, güvenlik, konfor, dayanıklılık ve şıklık gibi birçok arzu edilen özelliği içerisinde barındıran Fotoselli Cam Kapılara Göksu Kapı kalitesi ve fiyat politikası ile sahip olmak için İletişim kanallarımızı kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Sürgülü Cam Kapı 

Son dönemlerde daha sık tercih edilmeye başlayan Cam Kapı modellerinden birisi de Sürgülü Cam Kapılardır. Bu kapı mekanizmaları fonksiyonel özelliklerini estetik bir görünüm ile birleştirmiştir. Sürgülü Cam Kapı modellerinde öne veya arkaya açılma yerine sürgü sistemi kullanıldığı için alandan tasarruf sağlanır.

Sürgülü Cam Kapı Modelleri kullanıldıkları ortama güneş ışığının maksimum seviyede etki etmesine olanak tanır. Özellikle ofislerde veya konutlarda salondan mutfağa geçişlerde kullanılan bu kapı modeli projenin görünüşüne uyum sağlaması için farklı renklerde ve desenlerde üretilebilmektedir.

Cam Yangın Kapıları 

Cam Yangın Kapıları yangın olmayan bölgeye ısı, duman ve alev geçirmeyecek kalitede yangına dayanıklı E, EW ve EI sınıflarındaki camlardan üretilen özel kapı mekanizmalarıdır. Cam Yangın Kapısı üretiminde kullanılan cam sınıflarının farklılığının temelinde yangın anında olumsuz etkilerin farklı alanlara geçişini engelleme süreleri yatmaktadır.

Yangına Dayanıklı Cam ile üretilen bu Cam Kapı modelleri binaların yangından korunması için kullanılan bir mekanizma olarak görülebilir. Üretimi ustalık gerektiren bu kapı modelleri imal esnasında seçilen cam türüne %100 uygun doğrama ile entegre edilmelidir.

Dairesel Cam Kapılar 

Cam Kapı sistemlerinin en çok tercih edildiği ve hatta yakıştırıldığı Otomatik Kapı modelleri arasında Dairesel yani Döner Kapı modelleri gösterilmektedir. Dairesel Cam Kapılar olarak ifade edilen bu sistemler projelere konfor, estetik ve bütünlüğü bir arada sunmaktadır.

Cam Döner Kapı olarak da ifade edilen bu sistemler projenin ihtiyaçları göz önüne alınarak  yarım dairesel, eğrisel, tam dairesel, iç veya dış bükey olarak çalışacak şekilde üretilebilir. Özellikle düz cepheli binalarda detay çözümler ve doğru kullanım ile dikkat çekici girişler oluşmasını sağlar.

Göksu Cam Döner Kapılar projeye uygun yüzey alternatifleri, kanat sayısı ve renklerde üretilebilen maksimum güvenliği hızlı geçiş ve enerji tasarrufu ile birleştiren kapı sistemleridir. Döner Kapı sistemleri ile ilgili detaylı bilgilere goxu.com.tr/doner-kapi bağlantısını tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raylı Cam Kapı 

Son zamanlarda kullanılmaya başlanan Cam Kapı Modelleri arasında Raylı Cam Kapı veya Katlanır Cam Kapı olarak ifade edilen sistemler de ön plana çıkmıştır. Bu tür Cam Kapı sistemleri özellikle dış mekanlardan iç mekana geçişlerde ya da balkon kapılarında kullanılmaktadır.

Göksu Kapı tecrübesi ve kalitesiyle üretilen Raylı Cam Kapı modelleri katlanabilme özellikleri sayesinde alandan tasarruf sağlamaktadır. Raylı Cam Kapılar kullanıldıkları projelere ferah bir yapı ve estetik bir dizaynı birlikte sağlamaktadır.

Menteşeli Cam Kapı 

Menteşeli Cam Kapı modelleri de tıpkı Raylı Cam Kapılar gibi son dönemde popüler hale gelmiş kapı sistemleridir. Bu Cam Kapı modelleri birçok farklı ihtiyacı karşılamak amacıyla yapılmış projelerde kullanılmaktadır.

Çalışma mantığı cam olmayan standart kapılara benzeyen Menteşeli Cam Kapı içe veya dışa doğru açılabilir yapıda üretilmektedir. Evlerde ve işyerlerinde kullanılabilen bu kapı sistemleri projeye uyumu için gereken model ve renklerde üretilmektedir.

Cam Kapı Aksesuarları 

Cam Kapı Sistemleri günümüzde estetiksel, fonksiyonel ve güvenlik açısından sunduğu birçok avantaj dolayısıyla çok sık tercih edilir hale gelmiş kapı mekanizmalarıdır.

Cam Kapı Modelleri projelerin ve kullanıcıların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak farklı özelliklerde üretilmektedir. Konut veya işyeri fark etmeksizin Cam Kapıların büyük bir çoğu motor ve kontrol üniteleri kullanılarak Otomatik Cam Kapı olarak adlandırılan modelde üretilmektedir.

Cam Kapı Sistemlerinin istenilen modelde ve özelliklerde üretilmesi için kullanılan mekanizmalar arasında;

 • Cam Kapı Kilidi
 • Cam Kapı Kolu
 • Cam Kapı Motoru
 • Cam Kapı Menteşesi
 • Cam Kapı Hidroliği
 • Cam Kapı Kontrol Ünitesi
 • Cam Kapı Hidroliği
 • Cam Kapı Sensörü

gösterilmektedir.

Göksu Kapı projeleri yerinde inceleyerek ihtiyaç duyulan mekanizmaları kullanıp en uygun ölçülerde Cam Kapı Modellerini üreterek kullanıma sunmaktadır.

Cam Kapı Kilidi 

Cam Kapıların estetik açıdan arzu edilen yapıda olması sağlanırken yapının emniyet altına alınması için en önemli mekanizmalardan birisi olarak Cam Kapı Kilidi gösterilebilir. Cam Kapı Kilit sistemleri her kapı modeli için farklı yapıda üretilmektedir.

Cam Kapı Kilidi konut veya işyeri fark etmeksizin kullanıcıların huzurlu bir şekilde mekanı kullanmalarını ve hırsızlık vakalarının minimuma inmesini sağlar. Projelerin üst düzey koruma altında hizmet vermelerini sağlayan bu mekanizmalar yapıya %100 uyumlu olacak şekilde üretilip entegre edilerek şık bir görünüm oluşmasına katkı sunar.

Her Cam Kapı Modeli için farklı kilitleme seçenekleri sunabilen Cam Kapı Kilitleri uzun ömürlü kullanılabilen aksesuarlar arasında gösterilebilir. Basit bir şekilde Cam Kapılara monte edilen ve değiştirilebilen bu sistemler yıpranmayan ve darbelere karşı dayanıklı aparatlar olarak bilinmektedir.

Otomatik Cam Kapı Kullanım Alanları 

Otomatik Cam Kapı Sistemleri günümüzde birçok farklı projede kullanılmakta ve ihtiyaçları %100 e yakın bir seviyede karşılamaktadır. Özellikle güvenlik, estetik ve konfor anlamında hemen hemen istenen tüm şartları sağlayan Otomatik Cam Kapılar günümüzde çok sık tercih edilir hale gelmiştir. Otomatik Cam Kapı sistemleri hastane, bakım evi, sağlık ocağı, market, tren / metro istasyon ve garları, kamu binaları, otomobil sergileme alanları, havalimanları, alış veriş merkezleri, oteller ve fabrikalar gibi pek çok projede kullanılabilir.

Otomatik Kapı kendisine yaklaşıldığında algılayarak açılan - kapanan sistemlerdir. Otomatik Kapı açılış - kapanış işlemleri genellikle elektrik gücü ile sağlanır. Kapı mekanizmasında kullanılan sensör veya fotosel sayesinde hareket eden kişi algılanır ve kapı otomatik olarak açılır. Sensör istenmesi halinde düğme, kart, şifre gibi giriş seçenekleri ile değiştirilebilir.

Otomatik Kapı Çalışma Sürecinde öncelikle radar sistemi devreye girer. Kişinin, aracın veya ürünün belirlenen alana yaklaşması ile radar sistemi algılayıp kontrol panelini tetikler. Kapının üst kısmında yer alan bu bölüm açık veya kapalı olma durumunu kontrol eder. Bu aşamadan sonra Otomatik Kapı Sistemini oluşturan kanat bölümü ve motor devreye girer. Kapının kanatlarının açılıp kapanması motorun temelinde olduğu yürütme sistemi sayesinde gerçekleşir. Kanatların açılış - kapanış hızı yine motor ünitesinden ayarlanabilir.

Otomatik Kapı kendisine yaklaşıldığında algılayarak açılan - kapanan sistemlerdir. Otomatik Kapı açılış - kapanış işlemleri genellikle elektrik gücü ile sağlanır. Kapı mekanizmasında kullanılan sensör veya fotosel sayesinde hareket eden kişi algılanır ve kapı otomatik olarak açılır. Sensör istenmesi halinde düğme, kart, şifre gibi giriş seçenekleri ile değiştirilebilir.

Otomatik Kapı Çalışma Sürecinde öncelikle radar sistemi devreye girer. Kişinin, aracın veya ürünün belirlenen alana yaklaşması ile radar sistemi algılayıp kontrol panelini tetikler. Kapının üst kısmında yer alan bu bölüm açık veya kapalı olma durumunu kontrol eder. Bu aşamadan sonra Otomatik Kapı Sistemini oluşturan kanat bölümü ve motor devreye girer. Kapının kanatlarının açılıp kapanması motorun temelinde olduğu yürütme sistemi sayesinde gerçekleşir. Kanatların açılış - kapanış hızı yine motor ünitesinden ayarlanabilir.

Otomatik Kapı sistemleri mekanizmalarında bulunan açılıp - kapanmayı durdurarak sürekli açık kalmalarını sağlayan özellik aktif edilerek istenildiği süre boyunca kapanmadan kullanılır. Bu duruma geçişin kısa sürede çok yoğun olacağı durumlarda enerji tasarrufu için başvurulmaktadır.

Otomatik Bahçe Kapısı elektrik olduğu süreçte kumanda veya farklı bir tetikleyici kullanılarak kolayca açılıp kapatılabilir. Elektrik kesintisi olduğu anlarda motor rayı üzerinde bulanan ip aşağı doğru çekilerek manuel olarak da açılabilir.

Kapı Otomatiğinin sağlıklı çalışmamasına radar, sensör, fotosel, kapı kanadı, kapı motoru gibi pek çok kapı mekanizması neden olabilir. Otomatik Kapı Sisteminde problem yaşıyorsanız firmamıza ulaşarak uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Manuel açma kutusundan kapıyı açmayı deneyebilirsiniz. Otomatik Kapının dış kutusunu açarak motor manuel çubuğu veya zinciri ile açabilirsiniz.

Otomatik Kapı Sensörü kullanıldığı yapının büyüklüğüne ve giriş - çıkış kapısının hakim olduğu alana göre ayarlanmaktadır. Öncelikle binanın kullanım amacına uygun olan Otomatik Kapı Modeli ve buna uygun bir sensör tipi belirlenmelidir.

Otomatik Kapı Montajı tamamlandıktan sonra uzman ekip tarafından yapılacak sensör ayarlaması sayesinde kapıya belirli bir yakınlığa kadar gelen insan ve cisimler algılanarak kapı açılıp - kapanmasını sağlayan motor sistemi tetiklenecektir.