Göksu Kapı Blog

PVC Şerit Perde iç veya dış mekanların ortamdan ayrılması (izole edilmesi) gerektiği durumlarda kullanılan kapı modelleridir. Oldukça dayanıklı maddelerden üretilen bu sistemler projelerde monte edildikten sonra uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanılmaktadır.

PVC Şerit Perde UV ışınlara karşı dayanıklı özel maddeler kullanılarak imal edildiği için güneş ışınları tarafından gelecek etkiyle çatlamaz veya sararmaz. Ayrıca güneş ışınlarını arkasına geçirerek içerisinin net bir şekilde görüntülenmesini sağlar.

Özellikle araç veya personel geçişinin yoğun olduğu yapılarda çok sık tercih edilen PVC Şerit Kapılar hem iç hem de dış ortamlarda büyük bir konforla kullanılabilir. Bununla birlikte alevi taşımayan yanmaya karşı dayanıklı özelliği sayesinde kullanıldığı projelerde yangına karşı maksimum güvenliğin sağlanmasına yardımcı olur.

Göksu Kapı kalitesiyle üretilen PVC Şerit Perdeler her projenin ihtiyaçlarını uygun ebatta ve özellikte olduğu için monte edildiği alanla %100 estetiksel ve fonksiyonel uyum sağlar. PVC Şerit Perde modellerimiz ile ilgili detaylı bilgileri, görselleri, teknik özellikleri, videoları ve broşürleri goxu.com.tr/pcv-perde-kapilar bağlantısını tıklayarak inceleyebilirsiniz.

PVC Şerit Perde modelleri su ve sabun kullanılarak kolayca temizlenmektedir. Kimyasal madde kullanarak temizlemek perdeye zarar verebileceği için dikkat edilmesi gerekir. Bu sistemler bakımı ve kullanımı doğru yapıldığı sürece uzun yıllar kullanılmaktadır.

Göksu Kapı tarafından üretilen PVC Şerit Perde sistemleri izolasyon gerektiren her alanda kolayca kullanılabilen dünya standartlarında bir üründür. Bu mekanizmaların en sık kullanıldığı alanlar arasında;

 • 2 alanın birbirinden ayrılması gerektiği durumlarda,
 • Mal yükleme ve boşaltma bölümlerinde,
 • Soğuk ve donuk depo kapılarında,
 • Konveyör giriş çıkışlarında,
 • Personel giriş kapılarında,
 • Soğutuculu araç kapılarında,
 • Kaynak odalarında,

gösterilebilir.

PVC Şerit Perde modelleri dayanıklı, kullanışlı ve ekonomik olduğu için yukarıda belirttiğimiz gibi birçok farklı yapıda ilk tercih olarak görülmektedir. Sizde bu gibi mekanlara sahipseniz ve PVC Şerit Perdelere ihtiyaç duyuyorsanız İletişim metnine veya sayfanın solundaki whatsapp ikonuna tıklayarak uzman personellerimizle anlık mesajlaşarak merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alabilirsiniz.

Perde Kapı 

Perde Kapı sistemleri iki farklı alan arasında geçişin sağlıklı şekilde gerçekleştirilirken maksimum izolasyon sağlanmasının hedeflendiği yapılarda kullanılan kapı mekanizmalarıdır. Perde Kapılar projelerin iç veya dış mekanlarında yalıtımın ve güvenli geçişin sağlanması için en sık kullanılan kapı modellerinden birisidir.

Perde Kapı üretilirken perde mekanizması parçalı bloklar halinde tasarlandığı için geçiş kolaylığı sağlanırken 2 ortam arasında istenilen izolasyon seviyesine de ulaşılır. Yine 2 yapı arasında görüntü geçişinin talep edildiği durumlarda da en kullanışlı kapı modeli olarak Perde Kapılar gösterilebilir.

PVC Şerit Perde Üreticileri 

Ülkemizde PVC Şerit malzemeyi imal veya temin ederek gerekli mekanizmalar ile entegre ettikten sonra projeye uygun olacak ölçüye getirip kullanıma sunan firmalar PVC Şerit Perde Üreticisi olarak ifade edilmektedir.

Göksu Kapı olarak ülkemizde ve dünyada ihtiyaç duyulan tüm kapı sistemlerinin üretimini uzun yıllardır uzman ekibimiz eliyle fabrikalarımızda gerçekleştirdiğimiz gibi, PVC Şerit Perde sistemlerini de binaların ihtiyacına en uygun boyutta ve özellikte üretmeye devam ediyoruz.

PVC Şerit Perde modelleri kullanılacağı yapıya uygun olacak adette ve ölçüde kesilerek askı sistemine tutturulur. Sistemin ölçüleri ekibimiz tarafından yapılacak keşifte sizinle birlikte incelenerek ortaya çıkarılır. Göksu Kapı tecrübeli ekibi sayesinde PVC Şerit Perde kullanılacak yapıya en uygun ölçülerde, çalışma yapısında şerit ve askı tipi belirlenir.

2024 PVC Şerit Perde Fiyatları 

PVC Şerit Perde sistemleri kullanıldığı alanlarda sunduğu pek çok farklı avantaj sayesinde en sık tercih edilen kapı sistemlerinden birisi olarak gösterilmektedir. Özellikle 2 yapı arasında yalıtım ve görünürlüğü birlikte sağlaması, bu duruma kolay geçişi eklemesi birçok işyerinde tercih edilmesine yol açmaktadır.

Bununla birlikte 2024 PVC Şerit Perde Fiyatları farklı nedenler göz önünde bulundurularak değişim göstermektedir. Bu sistemlerin fiyatlarında farklılıklara neden olan durumlar arasında;

 • Üretimde kullanılan perdenin malzeme kalitesi,
 • Kullanılacak alanın boyutları,
 • PVC Perde türü, (Buzlu, Şeffaf, Renkli vb.)
 • Şerit ve askı mekanizmalarının çeşidi,
 • İmal edecek ekibin ve firmanın tecrübesi,

belirtilebilir.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda sizlere PVC Şerit Perde Fiyatları 2024 yılında ne kadar gibi bir soruya en doğru yanıtı vermemiz için uygulanacağı bölgede keşif yapmamız gerekecektir. En kaliteli ve yapınızla %100 uyumlu PVC Şerit Perde modellerine en uygun fiyatlarla sahip olmak için +90 216 466 89 89 numaralı telefonumuzdan Hemen Bizi Arayınız...

PVC Şerit Perde Modelleri 

PVC Şerit Perde modelleri 2 mekanı ayırmanın en işlevsel, estetik ve pratik yolu olarak görülmektedir. Bu kapı sistemleri birbiri ile bağlantılı iki çalışma ortamını birbirinden ayırmakla birlikte arada bir geçiş yolu oluşturur. Basitçe itilerek açılabilen PVC Şerit Kapı sistemleri personellerin ve araçların her iki yönde gidip gelmesine imkan tanır.

PVC Şerit Perde modellerinde personel veya araç geçtikten sonra yay mekanizması kapıyı otomatik olarak kapatır. Genellikle endüstriyel tesislerde, marketlerde, bina içini veya dışını ayırma amaçlı kullanılan bu sistemler hiç durmadan geçişe olanak tanırlar.

Günümüzde en sık kullanılan PVC Şerit Perde Modelleri arasında;

 • Şeffaf PVC Şerit Perde
 • Buzlu PVC Şerit Perde
 • Kaynak PVC Şerit Perde
 • Anti - Bakteriyel PVC Şerit Perde
 • Endüstriyel PVC Şerit Perde
 • Sabit PVC Şerit Perde
 • Kayar PVC Şerit Perde
 • Akordiyon PVC Şerit Perde
 • Hızlı PVC Kapı

gösterilebilir.

Şeffaf PVC Şerit Perde 

Şeffaf Şerit Perde sistemleri günümüzde en çok kullanılan PVC Şerit Perde modellerinden birisi olarak gösterilebilir. Bu kapı modelinin güvenlik, verimlilik ve görüş netliğini birlikte sağlaması tercih sebepleri arasında gösterilebilir. Şeffaf PVC Şerit Perde özellikle fabrika ve depolarda kullanılmaktadır.

Buzlu PVC Şerit Perde 

Buzlu Şerit Perde sistemleri yarı saydam panele sahip olan, güneş ışınlarını belirli bir seviyede geçirdiği için sınırlı görüş kapasitesi sunan PVC Şerit Perde modellerinden birisidir. Özellikle yapılarda PVC Şerit Perde modellerinin kullanılması istenilen lakin uygulama alanının arkasının görünmemesi hedeflenen yapılarda Buzlu PVC Şerit Perde modeli tercih edilir.

Kaynak PVC Şerit Perde 

Kaynak Şerit Perde sistemleri kırmızı PVC plakalar kullanılarak üretilen, bu nedenle saydam ve kırmızı renkli bir görünüme sahip olan kapı mekanizmalarıdır. Elektrik kaynağı yapılırken ortaya çıkan ultraviyole ışınlardan korunma sağlayan Kaynak PVC Şerit Kapı modeli DIN EN 1598 standardına uygun olarak üretilmektedir. Kaynak PVC Şerit Kapı modelleri kullanılan projelerde doğrudan kaynak ışığına bakmak yerine işlem sırasında ayrı bir göz koruyucu gözlüğün kullanılması gerekir

Anti - Bakteriyel PVC Şerit Perde 

Anti - Bakteriyel Şerit Perde sistemleri özellikle hijyenin ön planda olduğu mekanlarda kullanılan PVC Şerit Perde modelidir. Anti - Bakteriyel PVC Şerit Perde gıda depolarında ve sanayi mutfaklarında kullanılan, dış ortamdan gelecek uçan haşereleri ve tozu önleyen kapı sistemleridir.

Endüstriyel PVC Şerit Perde 

Endüstriyel Şerit Perde yüksek kalite PVC malzemeden üretilen; sıcak, soğuk, koku, ses gibi her türlü durumdan kullanıldığı alanı koruyan ve yalıtım sağlayan PVC Şerit Perde modelidir. Uygulandığı projenin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak farklı boyutlarda üretilebilen Endüstriyel PVC Şerit Perde sistemleri kolay monte edilen ve en uygun askı sistemlerinin kullanıldığı kapı modelleridir.

PVC Şerit Perde Özellikleri 

PVC Şerit Perde sistemleri şeffaf PVC bantlardan oluşan, çalışma alanlarında bölme amacıyla kullanılan son derece pratik ve ekonomik çözümlerdir. Bileşimlerindeki alev geciktiriciler sayesinde yangına dayanıklı olan PVC Şerit Kapılar kaynakhanelerde kabin ya da bölme amacıyla kullanılabilirler. Bu tür kapılar uzun süreli açık kalma durumunda manuel olarak bir yana toplanma özelliğine sahiptir.

PVC Şerit Perde Modelleri 1 adet zincir ve ip ile üretilir. Bu zincir kullanılarak perde yanlara açılıp kapatılabilir. Bu süreçte zincir yardımıyla şeritlere tilt hareketi yani kendi etrafında dönme hareketi yaptırılabilir.

İhtiyaç duyulması halinde motorlu olarak da üretilebilen PVC Şerit Perde sistemleri uygulanacağı alanın boyutlarına göre imal edilir ve gerekli kesim işlemleri yapılır. En çok kullanılan modeli ortadan açılan sistemler olan PVC Şerit Perdeler istenmesi halinde sola ya da sağa toplanacak yapıda üretilmektedir.

PVC Şerit Perde Avantajları 

PVC Şerit Perde sistemleri kullanıldıkları alanlara birçok avantajı beraberinde sunmaktadır. Bu kapı sistemlerinin projelere sunduğu faydalar arasında;

 • Isı yalıtımı sağlaması,
 • İhtiyaç duyulan boyda ayarlanması,
 • Temizleme, bakım ve montajının kolay olması,
 • Üstün yalıtım sağlaması, (Toz, soğuk, koku, ses gibi etkilere karşı)
 • Doğal afet gibi olumsuz durumlarda çıkış kolaylığı sağlaması,
 • Yangın anında zor ateş alma özelliği sayesinde yangının yayılmasını engellemesi,

gösterilebilir.

Yukarıda belirttiğimiz tüm bu avantajları sayesinde PVC Şerit Perde sistemleri farklı amaçlarla inşa edilmiş birçok yapıda tercih edilmektedir.

PVC açılımı Polivinil Klorür olan özellikle kapı yüzeyleri olmak üzere geniş bir kullanım alanına sahip plastik bir maddedir. Kapı ve pencere üretiminde kullanılan en yaygın ve bilinen kimyasal malzeme olarak ifade edilmektedir. PVC geri dönüşümü olması sayesinde çevre dostu olarak ifade edilebilen bir malzemedir.

PVC açılımı Polivinil Klorür olan özellikle kapı yüzeyleri olmak üzere geniş bir kullanım alanına sahip plastik bir maddedir. Kapı ve pencere üretiminde kullanılan en yaygın ve bilinen kimyasal malzeme olarak ifade edilmektedir. PVC geri dönüşümü olması sayesinde çevre dostu olarak ifade edilebilen bir malzemedir.

PVC açılımı Polivinil Klorür olan özellikle kapı yüzeyleri olmak üzere geniş bir kullanım alanına sahip plastik bir maddedir. Kapı ve pencere üretiminde kullanılan en yaygın ve bilinen kimyasal malzeme olarak ifade edilmektedir. PVC geri dönüşümü olması sayesinde çevre dostu olarak ifade edilebilen bir malzemedir.

Şerit Perde iç veya dış mekanların ortamdan ayrılması (izole edilmesi) gerektiği durumlarda kullanılan kapı modelleridir. Oldukça dayanıklı maddelerden üretilen bu sistemler projelerde monte edildikten sonra uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanılmaktadır.

Perde Kapı sistemleri iki farklı alan arasında geçişin sağlıklı şekilde gerçekleştirilirken maksimum izolasyon sağlanmasının hedeflendiği yapılarda kullanılan kapı mekanizmalarıdır. Perde Kapılar projelerin iç veya dış mekanlarında yalıtımın ve güvenli geçişin sağlanması için en sık kullanılan kapı modellerinden birisidir.

Çeşitli kalınlık ve genişliklerde PVC Şeritler kullanarak yapılan, kapı ve tesis girişi gibi alanlarda izolasyon sağlayarak, işletme iç ortamını, dış ortamın kötü koşullarından koruyan özel bir perde ve bölme sistemidir.