Göksu Kapı Blog

Sarmal Kapı kullanıldığı projelerde oldukça az yer kaplayan, çelik - alüminyum gibi farklı malzemeler ile üretilen, estetiğin ve güvenliğin ön plana çıkarıldığı, günlük kullanıma uygun kapı mekanizmalarıdır.

Sarmal Kapı sistemleri uygulandığı yapılara estetik bir görünümün yanı sıra yüksek seviye emniyeti de beraberinde getirmektedir. Otomatik Sarmal Kapı kullanılan bir bina kötü hava koşullarından ve hırsızlık gibi olumsuz durumlardan korunmuş olur. Konut veya işyeri fark etmeksizin üst düzey emniyet sağlayan bu sistemler kısıtlı alanda istenilen çözümleri sunabilen yapıya sahiptir.

Özellikle birçok farklı alanda hizmet sunan işyeri, fabrika, dükkan gibi mekanlarda kullanılan Sarmal Kapı modelleri estetik görünüm, alandan tasarruf ve güvenliği bir arada sunmasıyla çok sık tercih edilir hale gelmiştir.

Göksu Kapı profesyonel kadrosu ve tecrübesiyle her projeye özel ve %100 uyumlu olacak yapıda üretilen Sarmal Kapılar hakkında bilgi almak için goxu.com.tr/urunler bağlantısını tıklayarak ürün gruplarımızı inceleyebilirsiniz.

Sarmal Kapılar konut ve işyerlerinde olduğu gibi endüstriyel alanlarda da sunduğu enerji tasarrufu ve uzun ömürlü kullanım sayesinde tercih edilen mekanizmalar haline gelmiştir. Tesislerin birbirinden ayrılması istenen bölümlerinde geçiş sağlanacak alanlarda Sarmal Kapı modelleri kullanılabilir.

Sarmal Kapı sistemleri kullanılacağı yapının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hızlı açılıp kapanmasına yardımcı olacak veya yüksek izolasyon sağlayacak perde tasarımları ile üretilir. Geçişlerin optimize edilmesini sağlayan bu kapılar enerji tasarrufu sayesinde işletmenin maliyetlerini azaltmaktadır.

Göksu Kapı kalitesiyle üretilen Sarmal Kapılar uluslararası standartlara uygun olarak bakım gerektirmeyecek şekilde tasarlanmaktadır. Kendini tamir etme özelliğine sahip, hızlı, güvenli, kaliteli ve yüksek izolasyon sağlayan Sarmal Kapı sistemlerine sahip olmak için İletişim bağlantısına tıklayınız.

Neden Sarmal Kapı 

Sarmal Kapı sistemleri konut, dükkan, işyeri veya endüstriyel amaçla kullanılan farklı ihtiyaç yelpazesine sahip alanlarda tercih edilen bir kapı mekanizmasıdır. Bu kadar geniş bir yapı modelinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek özelliklerde üretilmesi Sarmal Kapıları akla ilk gelen Kapı Sistemlerinden birisi haline getirmiştir. (Otomatik Kapı)

Sarmal Kapı modellerinin projelere sunduğu avantajlar arasında;

 • Avrupa emniyet standartlarında üretilmesi,
 • Kapı kullanımı sırasında yaralanma veya mal hasarının olmaması,
 • Personel ve ürün trafiğinin sağlıklı, konforlu, hızlı bir şekilde ilerlemesi,  
 • İsteğe bağlı olarak manuel veya otomatik çalışabilecek şekilde üretilmesi,
 • Sıkışma riskinin ve açık kapının düşmesinin imkânsıza yakın olması,
 • Gerekli test raporları ve sertifikalara sahip olması,
 • Projelere estetik ve şık bir görünüm sunması,
 • Kullanılabilecek birçok farklı kilit modeli sayesinde hırsızlığa karşı yüksek koruma sağlaması,
 • Kaza önleyici alt emniyet sistemine sahip olması,

gösterilebilir.

Sarmal Kapı Özellikleri 

Sarmal Kapı Sistemleri garaj, depo, fabrika gibi geniş geçiş alanlarına sahip birçok yapının bölümlerini sağlıklı şekilde kapatmak, araç ve yaya giriş - çıkışını kolaylaştırmak için kullanılan kapı mekanizmalarıdır. Göksu Kapı tarafından son teknoloji kullanılarak üretilen Sarmal Kapı sistemleri projeye uygun ebatlarda ve özelliklerde imal edilmektedir.

Göksu Kapı tarafından üretilen Sarmal Kapılar diğer sistemlerden ayıran özellikler arasında;

 • Üretimde kullanılan hammadde ve tedarik edilen tüm bileşenlerin sınıfının en üst düzey kalite standartlarına sahip olması,
 • Ürün ve parça yelpazesinin geniş tutulması,
 • İzolasyonlu - izolasyonsuz palet seçenekleri sunulması,
 • Paletlerin farklı profil ve sac kalınlığı seçenekleriyle üretilmesi,
 • Manuel veya Otomatik seçeneklerinin bulunması,
 • Mikro delikli ve pencereli palet üretimi imkanı olması,  
 • Panel üstüne istenilen yazı, marka veya logonun işlenebilmesi,
 • Farklı rüzgar yüklerine ve askeri şartnamelere uygun sistemlerin üretilebilmesi,

gösterilebilir.

Göksu Kapı tarafından üretilen Sarmal Kapı modelleri dünyanın her yerinde her gün milyonlarca defa açılıp kapanmaktadır. Güvenlik ve estetiği bir arada sunan bu sistemler işletmelerin huzur içerisinde açılıp kapanmasına imkan sağlarlar.

Sarmal Kapı Modelleri 

Günümüzde pek çok farklı amaca hizmet eden projede kullanılabilen Sarmal Kapı Sistemleri binaların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak farklı modellerde üretilmektedir. Göksu Kapı kalitesiyle üretilebilen Sarmal Kapı Modelleri arasında;

 • Hızlı PVC Sarmal Kapı
 • Sarmal Branda Kapı
 • Alüminyum Sarmal Kapı
 • Çelik Sarmal Kapı
 • Endüstriyel Sarmal Kapı
 • Sarmal Garaj Kapısı
 • Sarmal Yangın Kapısı

bulunmaktadır.

Uzman ekip arkadaşımız tarafından yazılan bu makalemizin devamında tüm bu Sarmal Kapı modelleri ile ilgili detaylı bilgilere ve gerekli bağlantılara ulaşabilirsiniz.

2024 Sarmal Kapı Fiyatları 

Sarmal Kapılar günümüzde konut, işyeri ve endüstriyel amaçlı inşa edilen binalarda en sık kullanılan Otomatik Kapı Sistemlerinden birisi olarak bilinmektedir. Sarmal Kapı Sistemleri ihtiyaca göre mekanizmalar kullanılarak değişik özelliklerde üretilebilmektedir. Bu durum ürünlerin fiyat aralığında büyük değişimlere yol açmaktadır.

2024 Sarmal Kapı Fiyatları ile ilgili en sağlıklı bilgileri almak, sahip olduğunuz projede ihtiyaç duyduğunuz Otomatik Kapı Sistemine en uygun Sarmal Kapı Modelini öğrenebilmek için Hemen Bize Ulaşarak uzman ekibimizle görüşebilirsiniz.

Hızlı PVC Sarmal Kapı 

Hızlı PVC Sarmal Kapılar mekanların iki bölümü arasında hava akışını engelleyen ekonomik, konforlu ve güvenli kapı mekanizmalarıdır. Endüstriyel Kapı modelleri arasında gösterilebilen bu kapı sistemlerinin harcadıkları enerji miktarı iş akış talebi ve güvenlik standartlarına göre değişmektedir.

İstenilen ölçülerde üretilen Hızlı PVC Kapı modelleri fabrika ve depolama alanlarının dış mekanla izolasyonunu sağlar. Uzun ömürlü kullanım imkanı sunan bu kapı sistemleri çok sık bakıma ihtiyaç duymayan dayanıklı maddelerden üretilmektedir.

Proje sahiplerine ekonomik çözümler sunan Hızlı PVC Sarmal Kapılar üstün yalıtım yeteneği sayesinde ısı farklılıklarının etkisinin azaltıp hava akımını gidererek içeride çalışan personelin verimli çalışmasını sağlar.

Market ve soğuk hava depoları başta olmak üzere birçok işyerinde veya endüstriyel alanda kullanılan Hızlı PVC Sarmal Kapı modelleri ile ilgili teknik özellikleri, görselleri, videoları ve broşürleri goxu.com.tr/hizli-pvc-kapilar bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Sarmal Branda Kapı

Sarmal Branda Kapı sistemleri Katlanır PVC Kapı modelleri ile kıyaslandığında genellikle iç mekanlarda kullanılan Otomatik Kapı mekanizmalarıdır. Üretim yapısı gereği rüzgara karşı direnci düşük olduğu için dış mekanlarda ve yüksek basınçlı ortamlarda tercih edilmez.

Sarmal Branda Kapı modelleri istenilen hızla açılıp kapanabildiği için geçişlerin yoğun olduğu depo, üretim alanları gibi Endüstriyel Kapı ihtiyacı duyulan binalarda tercih edilmektedir. Kullanıldığı alanları dış etkilerden koruyan bu kapı sistemleri zaman kaybını azaltarak iş yerinde verimliliği yükseltir.

Sarmal Branda Kapı sistemleri sağladığı izolasyon sayesinde hijyenin önemli olduğu ilaç, gıda depolama ve üretme alanlarında çok sık tercih edilmektedir. Bununla birlikte insan sağlığı ve iş güvenliğinin önem teşkil ettiği işlerde kullanılan alanların büyük bir bölümünde Sarmal Branda Kapı modelleri kullanılmaktadır.

Endüstriyel Sarmal Kapı 

Endüstriyel Sarmal Kapılar birkaç bileşen ve alüminyum - çelik aparatlardan oluşan, basit ama bir o kadar da etkileyici tasarıma sahip kapı mekanizmalarıdır. Proje sahiplerine oldukça ekonomik çözümler sunan Endüstriyel Sarmal Kapılar kapalı kutu şekilde lento üzerinde toplanarak montaj boşluğunun üstünde çok az alana ihtiyaç duyarlar. Mekanların yan ve tavan bölgesindeki alanın daha verimli kullanılmasına yardımcı olurlar.

Sarmal Garaj Kapısı 

Günümüzde konut veya site fark etmeksizin insanların en sık ihtiyaç duyduğu kapı modeli Garaj Kapısı olarak belirtilebilir. Göksu Kapı tarafından üretilen Garaj Kapıları ihtiyaca uygun boyutlarda ve özelliklerde manuel - otomatik olabilecek şekilde üretilmektedir.

Sarmal Garaj Kapısı ise üretilen birçok farklı Garaj Kapısı modelinden birisi olarak gösterilebilir. Sarmal Garaj Kapıları ile ilgili teknik detayları, görselleri, videoları ve broşürleri goxu.com.tr/garaj-kapisi bağlantısına tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Alüminyum Sarmal Kapı 

Alüminyum Sarmal Kapı veya bir diğer ifade şekliyle Alüminyum Sarmal Kepenk pek çok dükkan ve işyerinde yaygın olarak kullanılan, ihtiyaca uygun olacak şekilde farklı malzeme ve renklerle üretilebilen kapı sistemleridir.

Alüminyum Sarmal Kepenk sistemlerinin yukarıya doğru sarılarak açılması geçiş sırasında, malzeme giriş - çıkışında ve yapılacak tüm işlemlerde maksimum genişlikte alanda çalışma imkanı sağlamaktadır. Geçiş sırasında konfor sağlayan Alüminyum Sarmal Kapılar kolaylığın yanında güvenliği de beraberinde sunmaktadır.

Günümüzde en sık tercih edilen Sarmal Kapı modellerinden birisi olarak Alüminyum Sarmal Kepenk sistemleri gösterilebilir. Her geçen gün kendisini yenileyen bu sistemler dükkanların önünde bağımsız kapısının dış tarafında ayrıca bir kapatma ve güvenlik sistemi olarak kullanılabilmektedir.

Göksu Kapı olarak geçmişte asma kilit ile kilitlenen en eski modellerden gelişen teknolojinin ürettiği en yeni sistemlere kadar Alüminyum Sarmal Kepenkleri geniş bir ürün yelpazesinde sizlere sunmaya devam ediyoruz.

Alüminyum Sarmal Kepenk sistemleri ile ilgili teknik detayları, görselleri, video ve broşürleri goxu.com.tr/sarmal-sistemler-kepenk-panjur bağlantısına tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Sarmal Yangın Kapısı 

Sarmal Yangın Kapıları üretimi esnasında kullanılan malzemenin niteliği sayesinde çevrede başlayan olası yangınlarda 4 ila 6 saat arasında dayanabilme yeteneği sahip olmaktadır. Bu kapı modelleri hem misafirlere, hem personellere hem de itfaiye ekiplerine ihtiyaç duydukları zamanı kazandırmaktadır. 

Sarmak Kapı Faydaları 

Sarmal Kapı sistemleri işletmelerin yapılarına ve kullanım amaçlarına en uygun çözümlere en doğru ve sürdürülebilir maliyetlerle ulaşmak istediklerinde başvurdukları kapı mekanizmalarından birisidir. Birçok firma için Sarmal Kapı modelleri en optimum çözüm olarak bilinmektedir.

Sarmal Kapı sistemlerinin kullanıldıkları alanlara sundukları faydalar arasında;

 • İşletmelerde bölmeler arası geçişleri güvenli ve konforlu hale getirir,
 • Yüksek izolasyon yeteneği sayesinde kullanıldığı alanları yazın sıcaktan - kışın soğuktan korur,
 • Ayrıca yapıları fırtına, şiddetli rüzgar, güneş ışınları, ses , gürültü, toz, sert ve yabancı cisim gibi dış etmenlerden muhafaza eder,
 • Farklı renk seçenekleri ile üretilebilmesi sayesinde estetik ve şıklık katar,
 • Hırsızlık vakalarına karşı gerekli emniyeti sağlar,

belirtilebilir.

Sarmal Kapı kullanıldığı projelerde oldukça az yer kaplayan, çelik - alüminyum gibi farklı malzemeler ile üretilen, estetiğin ve güvenliğin ön plana çıkarıldığı, günlük kullanıma uygun kapı mekanizmalarıdır.

Sarmal Kapı kullanıldığı projelerde oldukça az yer kaplayan, çelik - alüminyum gibi farklı malzemeler ile üretilen, estetiğin ve güvenliğin ön plana çıkarıldığı, günlük kullanıma uygun kapı mekanizmalarıdır.

Hızlı PVC Sarmal Kapılar mekanların iki bölümü arasında hava akışını engelleyen ekonomik, konforlu ve güvenli kapı mekanizmalarıdır. Endüstriyel Kapı modelleri arasında gösterilebilen bu kapı sistemlerinin harcadıkları enerji miktarı iş akış talebi ve güvenlik standartlarına göre değişmektedir.

Sarmal Kapı kullanıldığı projelerde oldukça az yer kaplayan, çelik - alüminyum gibi farklı malzemeler ile üretilen, estetiğin ve güvenliğin ön plana çıkarıldığı, günlük kullanıma uygun kapı mekanizmalarıdır.

Endüstriyel Sarmal Kapılar birkaç bileşen ve alüminyum - çelik aparatlardan oluşan, basit ama bir o kadar da etkileyici tasarıma sahip kapı mekanizmalarıdır.

Alüminyum Sarmal Kepenk pek çok dükkan ve işyerinde yaygın olarak kullanılan, ihtiyaca uygun olacak şekilde farklı malzeme ve renklerle üretilebilen kapı sistemleridir. Bu sistemlerin yukarıya doğru sarılarak açılması geçiş sırasında, malzeme giriş - çıkışında ve yapılacak tüm işlemlerde maksimum genişlikte alanda çalışma imkanı sağlamaktadır. Geçiş sırasında konfor sağlayan Alüminyum Sarmal Kapılar kolaylığın yanında güvenliği de beraberinde sunmaktadır.