Göksu Kapı Blog

Branda Kapı projelerin iç ve dış mekanlarına kolayca entegre edilebilen, dayanıklı, basit kullanımlı, uzun çalışma ömrüne, yüksek çalışma hızına sahip ve kullanım amacına uygun çözümler sunabilen, endüstriyel kuruluşlarda yaygın olarak tercih edilen Otomatik Kapı çeşididir.

Düşük enerji tüketerek çalışma özelliğine sahip olan Branda Kapı Sistemleri ihtiyaç duyulan her boyutta üretilebilme esnekliğine sahip olduğu için birçok farklı yapıda akla ilk gelen çözüm olmaktadır.

Mega Kapı olarak da adlandırılan Branda Kapı tersane, maden, uçak hangarı, fabrika, depo gibi birçok farklı yapıda dayanıklılığı, güvenliği ve büyük boyutlarla üretilmesi sayesinde kullanılabilmektedir.

Dışarıdaki hava koşullarının iç mekanı minimum seviyede etkilemesinin hedeflendiği, yoğun giriş çıkışın olduğu ve kapının hızlı hareket etmesinin istendiği mekanlarda Branda Kapı Modelleri en çok tercih edilen kapı türü olmaktadır.

Göksu Kapı olarak 30 yılı aşkın tecrübemiz ve uzman ekibimiz ile yüksek kaliteyi uygun fiyatla sunma misyonumuz doğrultusunda Kapı Sistemleri üretimine devam etmekteyiz. Branda Kapı ve tüm Branda Kapı Modelleri firmamız tarafından yüksek kalitede üretilmektedir.

Üretimini sürdürdüğümüz Branda Kapı Modellerinin Teknik Özelliklerini, Görsellerini, Videolarını ve Broşürlerini incelemek için goxu.com.tr/yuksek-hizli-pvc-kapilar bağlantısını tıklayın.

Sizde projenizde Branda Kapı çeşitleri kullanarak ihtiyaçlarınızı karşılamak isterseniz Hemen Bize Ulaşarak uzman personellerimiz ile görüşebilir, hangi Branda Kapı Modelinin sizin için en doğrusu olacağını ekibimiz ile birlikte karar verebilirsiniz.

Branda Kapı Sistemleri 

Endüstriyel alanlar başta olmak üzere fabrika, depo, hangar, tersane, maden gibi birçok farklı tarz yapıda tercih edilen kapı sistemleri Branda Kapı Sistemleri olarak adlandırılır. Branda Kapı Sistemleri pek çok ihtiyacı karşılayacak yapıya bürünebildiği için çok sık tercih edilir hale gelmiştir.

Örneğin; hızlı giriş - çıkış gerektiren, yoğun sirkülasyon olan mekanlarda Hızlı Branda Kapı kullanılabilir. Bu sayede işlemler hızlanırken içerideki ısı kaybı minimuma indirilir. Otomatik, emniyet ve tasarruf ihtiyacı duyulan mekanlarda Sarmal Branda Kapı veya Katlanır Branda Kapı kullanılmaktadır.

Branda Kapı Sistemleri dışarıdan gelecek darbelere karşı dayanıklı ve uzun ömürlü ürünlerdir. İç ve dış mekan arası izolasyon sağlayarak ısı, gaz ve koku transferini minimuma indirirler. Branda Kapı Sistemleri esnek polyester veya PVC kullanılarak üretildiği için PVC Kapı olarak da ifade edilebilirler.

Modüler bir yapıda tasarlanan Branda Kapı Sistemleri büyük kaza veya ciddi darbe sonucu hasar alması halinde tamamen değil parça halinde değişebildiği içinde çok sık tercih edilir hale gelmiştir. 

Branda Kapı Sistemleri projenin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak uzaktan kumanda, radar, mekanik kilit, elektronik kilit gibi opsiyonel mekanizmalar ile desteklenebilir.

Branda Kapı Motoru 

Branda Kapılar kullanılacakları yapıların ihtiyaçları ve amaçları göz önünde bulundurularak farklı özelliklerde ve boyutlarda üretilmektedir. Bu durum birçok farklı Branda Kapı Modeli ortaya çıkmasına yol açmıştır.

Branda Kapı Motorları bu süreç içerisinde Branda Kapı Modellerine göre farklılıklar göstermektedir. Her Branda Kapı modelinin ihtiyaç duyduğu enerji miktarı, çalışma hızı, açılma şekli gibi farklılıkları olduğu için kendisine en uygun Branda Kapı Motoru kullanılmaktadır.

Bu süreçte öncelik projenin ihtiyaçlarını %100 karşılayacak Branda Kapı Modeline karar vermektir. Doğru kapı seçildikten sonra bu kapının sorunsuz çalışması için gereken Branda Kapı Motoru uzman ekibimiz tarafından belirlenmektedir.

2024 Branda Kapı Fiyatları

Göksu Kapı tarafından üretilen tüm Kapı Sistemlerinde olduğu gibi Branda Kapı da üstün kalite, uzman kadro ve uygun fiyat politikası doğrultusunda üretilmektedir. Bizlere ulaşan kişilerden en sık aldığımız sorulardan birisi Branda Kapı Fiyatları olsa dahi bu konuda inceleme yapılmadan net bir fiyat vermek doğru olmayacaktır.

Branda Kapı Fiyatları etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Branda Kapı Fiyatları 2024 yılında değişiklik yaşanmasına neden olan durumlar arasında;

 • Branda Kapı ölçüleri ve projede giriş için ayrılan alanın yapısı,
 • Sistemde kullanılacak Branda Kapı Motoru türü ve özellikleri,
 • Branda Kapının açılıp - kapanış modeli,
 • Branda Kapı gövdesinde kullanılacak malzeme,

gösterilebilir.

Yukarıda belirttiğimiz hususları uzman ekibimizle görüşüp sizin için en sağlıklı Branda Kapı Modeline en uygun fiyatlarla sahip olmak için +90 216 466 89 89 numaralı telefonu arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Branda Kapı Modelleri 

Branda Kapı Sistemleri kullanım alanları, ölçüleri, rüzgar yükleri, açılış şekilleri, kullanım amaçları gibi kriterler göz önünde bulundurularak farklı modellerde üretilmektedir. Her yapıya uyum sağlayacak boyutta ve özelliklerde üretilebilen Branda Kapılar iş hayatında birçok soruna çözüm sunmaktadır.

Günümüzde en sık tercih edilen Branda Kapı Modelleri arasında;

 • Fermuarlı Branda Kapı
 • Şeffaf Branda Kapı
 • Sarmal Branda Kapı
 • Katlanır Branda Kapı
 • Hızlı Branda Kapı
 • Endüstriyel Branda Kapı
 • Branda PVC Kapı
 • Perde Branda Kapı

gösterilebilir.

Branda Kapı Modelleri ıslak zeminde kullanıldığında dahi paslanmayan aksesuarlar kullanılarak üretilmektedir. Ayrıca uzun ömürlü bir mekanizma olması ve fazla bakıma ihtiyaç duyulmaması işyerlerinde kullanım sebepleri arasında gösterilmektedir.

Şeffaf Branda Kapı 

Günümüzde en çok kullanılan Branda Kapı Modellerinden birisi Şeffaf Branda Kapı sistemleridir. Örneğin; marketlerin soğuk odalarında genellikle Branda Kapı kullanılmaktadır. Bu noktada Şeffaf Branda Kapı kullanılması sayesinde estetik anlamda bir kayıp yaşanmazken içerisinin kolayca kontrol edilebilmesine imkan sağlanır.

Fermuarlı Branda Kapı 

Şeffaf Branda Kapı modelleri için bahsettiğimiz durum Fermuarlı Branda Kapı modelleri içinde geçerli olup en sık kullanılan Branda Kapı Modelleri arasında Fermuarlı Branda Kapı modelleri de gösterilebilir.

Yine örneklendirmek gerekirse Branda Kapı kullanılacak mekanda yükseklikten kayıp yaşamamak ve dış mekana uygulama yapmak istendiği zaman Fermuarlı Branda Kapı modelleri en uygun kapı çeşidi olmaktadır.

Sarmal Branda Kapı 

Sarmal Branda Kapı modelleri aslında birkaç Branda Kapı modelinin genel ifadesi olarak bilinmektedir. Özellikle depo içerisinde birimleri veya bölümleri ayırmak için çok sık kullanılmaktadır. İstenilen renkte üretilebilen Sarmal Branda Kapı modelleri ihtiyaç duyulması halinde buton, kumanda, radar, metal kütle dedektörü gibi yardımcı tetikleyiciler ile açılabilir.

Sarmal Kapılar ile ilgili detaylı bilgileri goxu.com.tr/sarmal-kapi bağlantısına tıklayarak edinebilirsiniz.

Katlanır Branda Kapı 

Katlanır Branda Kapı modelleri fabrikalarda çok sık kullanılan Seksiyonel Kapı türlerinin önünde kullanılmaktadır. Bu tür kapı modellerinin hızı ve dayanıklılığı tercih sebepleri arasında yer almaktadır.

Katlanır Branda Kapı sistemlerinde kullanılan rüzgar destek profilleri daha kalın olduğundan rüzgar mukavemeti daha dayanımlıdır. Branda Kapının kanalları ve mekanizması daha geniş sacdan kullanılmaktadır.

Katlanır Kapılar ile ilgili detaylı bilgileri goxu.com.tr/katlanir-kapi bağlantısına tıklayarak edinebilirsiniz.

Hızlı Branda Kapı 

Özellikle araç veya insan trafiğinin yoğun olduğu, giriş - çıkış kapısının sürekli açılıp kapanması gerektiği durumlarda zamandan kazanmak için kullanılan Branda Kapı Modeli Hızlı Branda Kapı veya Hızlı PVC Kapı olarak adlandırılmaktadır.

Hızlı Branda Kapı modelleri esnek olduğu için darbelere karşı dayanıklıdır. Dış mekana takıldığı zaman yaklaşık 100 km ile esen rüzgarlara karşı dahi dayanmaktadır. Ayrıca dış mekan sıcak veya serin iken iç mekanı bunun olumsuz etkilerinden korumaktadır.

Endüstriyel Branda Kapı 

Endüstriyel Branda Kapı adından da anlaşılacağı gibi özellikle endüstriyel alanlarda ve fabrikalarda kullanılan bir Branda Kapı modelidir. Gelişmiş Branda Kapı Motorları kullanılan bu sistemlerde hız ayarlaması yapılma imkanı vardır.

Uzaktan kumanda ile kullanılabilen Endüstriyel Branda Kapı modelleri yüksek kalitede malzeme ile üretildiği ve güvenlik açığı olmadığı için çok sık tercih edilmektedir. Oldukça hızlı çalışan bu kapılar işletmelerin daha seri çalışmasına imkan tanımaktadır.

Endüstriyel Kapılar ile ilgili detaylı bilgileri goxu.com.tr/endüstriyel-kapi bağlantısına tıklayarak edinebilirsiniz.

Perde Branda Kapı 

Perde Branda Kapı modeli diğer tüm Branda Kapı çeşitleri ile kıyaslandığında daha farklı özelliklere sahip bir kapı sistemi olarak ön plana çıkmaktadır. Perde Branda Kapı sistemleri kalın ve naylon içerikli, dayanıklı ipler, boncuk, payet veya süslemeler şeklinde üretilebilir.

Otomatik Branda Kapı 

Projelerin iç veya dış mekanlarında kullanılabilen, son derece güçlü motorlara ve üst düzey yalıtıma sahip olan kapı mekanizmalarına Otomatik Branda Kapı denmektedir. Bununla birlikte açılış - kapanış hızının yüksekliği de Otomatik Branda Kapı özelliklerinden birisidir. (Otomatik Kapı)

Kullanılacağı yapının özellikleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak özel olarak tasarlanabilen Otomatik Branda Kapı son teknoloji fren donanımlarına sahiptir. Yükleme ve boşaltma işlemlerinin yoğun olarak gerçekleştirildiği depolarda çok sık kullanılmaktadır.

Hızlı PVC Kapı 

Özellikle depo ve fabrikalarda yoğun giriş - çıkış sirkülasyonu olan bölgelerde, kapıların çok hızlı ve sık açılıp - kapanması gereken geçiş noktalarında kullanılan Branda Kapı modelleri aynı zamanda Hızlı PVC Kapı olarak da adlandırılmaktadır.

Hızlı Branda Kapı olarak da ifade edilen Hızlı PVC Kapı işletmelere ciddi avantaj sunmaktadır. Yüksek güvenlikli mekanizmalar olan bu sistemler ısı kaybını minimuma indirmektedir. Elektrik kesintisi halinde manuel kullanılabilen bu mekanizmalar üretim sürecinde fotosel eklenerek maksimum güvenlik seviyesine ulaştırılır.

Hızlı PVC Kapılar ile ilgili Teknik Özellikleri, Broşür ve Görselleri goxu.com.tr/hizli-pvc-kapilar bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Yüksek Hızlı PVC Kapı

Yapıların iç veya dış mekanların kullanılabilen, aşırı hızlı açılış - kapanış istenen, gelişmiş motor sistemlerine ve üst düzey güvenliğe sahip olan kapı sistemleri Yüksek Hızlı PVC Kapı olarak ifade edilmektedir.

Modern teknoloji kullanılarak Göksu Kapı tarafından üretilen Yüksek Hızlı PVC Kapı modelleri işletmelerin tüm ihtiyaçlarını karşılamakta, iş sürecini oldukça hızlandırmaktadır.

Hızlı PVC Kapı ayarı esnasında kapının yüksekliğini yaklaşık 4 mm olarak ayarlamak için menteşenin üstündeki vida kullanılır. Yatay vida ise kapının 5 mm kadar yana hareket etmesini sağlar. Menteşenin alt kısmı sıkıştırma vidalarını barındırır. Bir anahtar kullanılarak gerekli ayarlamalar yapılır.

Hızlı PVC Kapı ayarı esnasında kapının yüksekliğini yaklaşık 4 mm olarak ayarlamak için menteşenin üstündeki vida kullanılır. Yatay vida ise kapının 5 mm kadar yana hareket etmesini sağlar. Menteşenin alt kısmı sıkıştırma vidalarını barındırır. Bir anahtar kullanılarak gerekli ayarlamalar yapılır.

Hızlı PVC Kapı pervazı takılırken öncelikle üreticinin talimatlarına göre çerçeve monte edilerek duvar açıklığına yerleştirilir. Ardından vidalar için uygun delikler açılır. Vidalar veya kapı açıklığındaki tahtaya sıkıca sürülerek vidalama çivileri yerleştirilir. Kapı yerine takılarak menteşeler yerleştirilir.

Hızlı PVC Kapıları temizlenirken öncelikle kapı tamamen açılır. Dış yüzeyden kapı çerçevesi ve menteşeleri içindeki tüm tozları ve kalıntıları çıkarmak için elektrik süpürgesi fırça ucu kullanılır. Hızlı PVC Kapı Pencereleri hariç tutularak temizleme sıvısı kapıya sıkılır ve 10 dakika bekletilir. Daha sonra yumuşak bir bezle silinerek temizlik işlemi tamamlanır.

Kilitli Hızlı PVC Kapı açılırken kapının her iki tarafına da erişiminiz olması gerektiği için bir anahtara ihtiyaç duyulur. Kapının kilidini açmak için anahtarınız yoksa kapının escutcheon plakasını çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Hızlı PVC Kapı kasasını çıkarmak için kapıyı 90 derece çevirin. Yaklaşık 50 mm yukarı kaldırın ve kapıyı yerinden çıkarın. Yeniden takmak için çıkarma işlemini tersine çevirin ve menteşeyi açın. Kapıyı yerine yerleştirin.