Göksu Kapı Blog

Hızlı PVC Kapılar fonksiyonel teknolojileri dekoratif tasarımlar ile birleştirerek kullanıcılara pratik çalışma imkanı sunan, projelerin giriş ve çıkış trafiğini denetim altına alan Endüstriyel Kapı sistemleridir. Yüksek Hızlı PVC Kapı olarak da bilinen bu ürünler hızlı geçiş gerektiren her alanda minimum enerji ihtiyacı ile güvenli çalışma özelliğine sahiptir.

Türkiye’nin ve dünyanın en saygın PVC Kapı üreticilerinden birisi olan Göksu Kapının uzman ekipleri tarafından kaleme alınan bu yazımızda Hızlı PVC Kapı Nasıl Yapılır sorusunu yanıtlayıp Hızlı PVC Kapı İmalatı süreci hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Hızlı PVC Kapı binalardaki iç ve dış geçişleri hızlandıran, yüksek kalite PVC branda malzemesi kullanılarak yapılan ve otomatik açılıp kapanabilen bir kapı türüdür. Hızlı PVC Kapı İmalatı Nasıl Yapılır sorusunun cevabını adımlar halinde;

 • Öncelikle kapının monte edileceği yere göre ölçü alınır ve PVC branda malzemesi kesilir. Branda malzemesinin üzerine şeffaf gözetleme penceresi ve istenirse renkli veya desenli bantlar yapıştırılır.
 • Daha sonra kapının yan raylarını oluşturmak için çelik profiller kesilir ve kaynaksız olarak birleştirilir. Yan raylar kapının açılıp kapanmasını sağlayan sarmal mekanizmayı içermektedir.
 • Ardından kapının motoru ve kontrol ünitesi seçilir ve yan raylara monte edilir. Motorun gücü ve kontrol ünitesinin özellikleri kapının hızına, boyutuna ve kullanım şekline göre değişir.
 • Son olarak PVC branda malzemesi yan raylara takılır ve kapının çalışması test edilir. Kapıya istenilen şekilde radar, metal kütle detektörü, uzaktan kumanda, ip switch, kartlı veya şifreli geçiş sistemleri ile entegre edilebilir.

şeklinde açıklayabiliriz.

Hızlı PVC Kapı İmalatı süreci bu şekilde tamamlanır. Hızlı PVC Kapılar enerji tasarrufu, hijyen, güvenlik ve konfor sağlamak için tercih edilir. Hızlı PVC Kapı Fiyatları ise kapının boyutuna, malzeme kalitesine ve ekstra özelliklerine göre değişir.

Sizlere güvenli çalışma ortamı sunan, kazandırdığı zamanın yanında enerji kaybını minimuma indiren Hızlı PVC Kapı modelleri ile ilgili fiyat, ölçü, mekanizma bilgilerini hemen almak için İletişim butonuna tıklayarak yetkili ekibimizle irtibat kurabilirsiniz.

Hızlı PVC Kapı sarmal modelleri ile iç mekanlarda, katlanır modelleri ile dış mekanlarda kullanılabilir. Güçlü motorlara ve redüktör sistemlere sahip olan bu kapılar oldukça uzun ömürlü sonuçlar sunmaktadır. Ayrıca kullanıcı isteğine bağlı olarak sabit hızlı ve esnek açılıp kapanma özelliği PVC Hızlı Kapı modellerinde sunulmaktadır. 

Hızlı PVC Kapı sistemleri hakkında detaylı bilgi almak, ürün modelleri ile ilgili görselleri inceleyip, teknik özelliklere ve broşüre ulaşmak için goxu.com.tr/hizli-pvc-kapilar bağlantısını tıklayabilirsiniz.

Hızlı PVC Kapı Ankara 

Göksu Kapı GOXU markası altında Ankara dahil tüm Türkiye ve dünyada ihtiyaç duyan yapılara Hızlı PVC Kapı üretimi yapan bir firmadır. Hızlı PVC Kapılar endüstriyel ve ticari alanlarda kullanılan yüksek performanslı kapılardır. Bu kapılar hızlı açılıp kapanma özelliği sayesinde enerji tasarrufu, ısı yalıtımı, ses izolasyonu ve hijyen sağlarlar. Ayrıca darbelere ve aşınmaya dayanıklı malzemelerden üretilirler.

GOXU markalı Hızlı PVC Kapılar Ankara ilinde pek çok sektörde tercih edilmektedir. Örneğin; gıda, ilaç, otomotiv, tekstil, lojistik ve depolama sektörlerinde GOXU Hızlı PVC Kapılar kullanılmaktadır. Bu kapılar Ankara'nın iklim koşullarına uygun olarak tasarlanmıştır. Kışın soğuk havayı dışarıda tutarken, yazın ise sıcak havayı içeriye almazlar. Böylece işletmelerin enerji faturalarını düşürürler.

GOXU Hızlı PVC Kapılar Ankara ilindeki müşterilerine kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır. Firmamız kapıların montajından bakımına kadar tüm süreçleri profesyonel bir şekilde yürütmektedir. Ayrıca kapılarda oluşabilecek herhangi bir arıza durumunda 7/24 servis hizmeti vermektedir. Müşteri memnuniyeti bizim için ön plandadır.

Eğer sizde Ankara ilinde işletmenizin verimliliğini ve konforunu artırmak istiyorsanız GOXU Hızlı PVC Kapıları tercih edebilirsiniz. Sitemizdeki İletişim formunu doldurarak veya telefon numaramızdan Bize Ulaşarak ücretsiz keşif ve fiyat teklifi alarak GOXU Hızlı PVC Kapılar ile işletmenize değer katabilirsiniz.

Hızlı PVC Kapı Montajı Nasıl Yapılır

Hızlı PVC Kapı endüstriyel alanlarda sıkça kullanılan bir kapı türüdür. Hızlı PVC Kapı sistemleri ısı, toz ve rüzgar izolasyonu sağlayarak enerji ve zaman tasarrufu yapmanızı sağlar. Ayrıca çalışma trafiğinin yoğun olduğu ortamlarda fonksiyonel bir çözüm sunar.

Yüksek Hızlı PVC Kapı almadan önce kapının takılacağı yeri ölçmeniz gerekir. Ölçüleri aldıktan sonra uygun boyutlarda bir PVC Kapı seçmeniz veya sipariş etmeniz gerekir. Günümüzde PVC Kapı modelleri çok çeşitlidir. İç mekan veya dış mekan, camlı veya camsız, tek kanatlı, çift kanatlı veya sürgülü gibi seçenekler arasından ihtiyacınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Hızlı PVC Kapı sistemi satın aldıktan sonra uzman ekipler tarafından gerçekleşecek Hızlı PVC Kapı Montaj sürecini;

 • Montaj işlemine başlamadan önce kapının çalışma mekanizması kontrol edilerek herhangi bir sorun olup olmadığı incelenir. Ayrıca kapının açılıp kapanma hızı ve durma noktası da montaj sonrası ayarlanacaktır.
 • Montaj işlemine geçmeden önce kapının takılacağı yer temizlenerek doğru bir şekilde işaretlemeler yapılır. Kapının üst kısmına gelecek olan rayın yeri belirlenerek seviye yardımıyla düz olduğundan emin olunur. Rayın vidaları dübellerle beraber duvara sabitlenir.
 • Rayın alt kısmına gelecek olan kumaş dokulu PVC malzeme rayın içine yerleştirilerek makasla fazla olan kısımlarını kesilir. PVC malzemenin rayın içinde düzgün bir şekilde hareket ettiğinden emin olunur.
 • Branda Kapı olarak da bilinen Hızlı PVC Kapı sisteminin yan kısımlarına gelecek olan kasa parçaları vidalarla duvara sabitlenir. Kasa parçalarının rayla aynı hizada olması gerekmektedir.
 • Kapının alt kısmına gelecek olan ağırlık parçası PVC malzemenin içine yerleştirilen vidalarla sabitlenir. Ağırlık parçasının yere değmediğinden emin olunur.
 • Kapının çalışma mekanizmasını kontrol eden elektrikli motor rayın üst kısmına monte edilir. Elektrik bağlantısını yapılarak motorun çalıştığından emin olunur.
 • Kapının açılıp kapanmasını sağlayan sensörler uygun yerlere yerleştirilir. Elektrik bağlantısı yapılarak sensörlerin doğru şekilde algılama yapması sağlanır.
 • Son olarak kapının kenarlarına silikon sıkılarak izolasyon sağlanır. Son temizlikler yapıldıktan sonra Hızlı PVC Kapı Montajı tamamlanmış olur.

şeklinde özetleyebiliriz.

Hızlı PVC Kapı Montajı bu adımlar izlenerek tamamlanır. Montaj işlemi esnasında dikkatli olunması ve güvenlik önlemleri alınması çok önemlidir. Montaj işleminden sonra kapının çalışması test edilerek herhangi bir sorun varsa giderilerek süreç sorunsuz şekilde bitirilir.

Hızlı PCV Kapı Bakım Süreci 

Hızlı PVC Kapılar fabrika, depo, market gibi giriş çıkışın yoğun olduğu alanlarda kullanılan pratik ve ekonomik kapı sistemleridir. Bu kapılar ısı, toz, koku ve rüzgar izolasyonu sağlayarak enerji ve zaman tasarrufu yapmanızı sağlar. Ayrıca hızlı açılıp kapanma özelliği sayesinde trafiği azaltır ve iş verimliliğini artırır.

Hızlı PVC Kapılar katlanır ve sarmal olmak üzere iki ana gruba ayrılır. Katlanır Kapı modelleri rüzgar direnci yüksek olan dış mekanlarda tercih edilirken, Sarmal Kapı sistemleri daha çok iç mekanlarda kullanılır. Her iki kapı türü de dayanıklı ve uzun ömürlüdür ancak düzenli bakım gerektirir.

Hızlı PVC Kapıların bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeden önce bu kapıların neden bakıma ihtiyacı olduğunu anlamak gerekir. Hızlı PVC Kapılar günde yüzlerce kez açılan ve kapanan mekanik sistemlerdir. Bu nedenle motor, redüktör, fren, switch, kontrol ünitesi, branda ve dikmeler gibi parçaların aşınma, kirlenme ve arızalanma riski vardır. Bu riskleri azaltmak ve kapının performansını korumak için periyodik bakım şarttır.

Hızlı PVC Kapıların Bakımı bu alanda profesyonel bir servis firması tarafından yapılmalıdır. Çünkü bu kapılar özel ekipman ve bilgi gerektiren sistemlerdir. Servis firması kapının türü ve kullanım yoğunluğuna göre belirli aralıklarla bakım yapar. Bakım sırasında kapının tüm parçaları kontrol edilerek temizlenir, yağlanır, ayarlanır; gerekirse değiştirir veya tamir eder.

Hızlı PVC Kapı Bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken durumlar arasında;

 • Bakım yapmadan önce kapının elektrik bağlantısı kesilir.
 • Bakım sıklığı kullanım yoğunluğuna göre belirlenir. Genellikle ayda 1 veya 2 kez bakım yapılması yeterlidir.
 • Bakım yaparken kapının tüm parçaları gözden geçirilir. Motorun sesini dinlenir. Redüktörün yağ seviyesi kontrol edilir. Frenin çalışması test edilir. Switchin hareketi izlenir. Kontrol ünitesinin ayarları kontrol edilir.
 • Branda ve dikmeler temiz bir bezle silinir. Branda üzerinde yırtık veya delik varsa tamir edilir veya onarma imkanı yoksa değiştirilir. Dikmelerde eğilme veya çatlama varsa düzeltilir ve yine onarma imkanı yoksa değiştirilir.
 • Kapının açılıp kapanmasını engelleyebilecek herhangi bir cisim veya engel olup olmadığını kontrol edilir.
 • Kapının emniyet fotoseli ve butonu kontrol edilir. Fotosel çalışmıyorsa temizlenir veya değiştirilir. Buton bozuksa tamir edilir ve yine gerekli görülmesi halinde değiştirilir.
 • Kapının uzaktan kumanda ve metal kütle dedektörü varsa bunların da sağlıklı vaziyette çalışır halde olması test edilir.
 • Hızlı PVC Kapı Bakımı bittikten sonra kapının elektriği açılarak sağlıklı olarak çalışması kontrol edilir.

Hızlı PVC Kapılar hakkında en sağlıklı bilgileri almak, sahip olduğunuz yapılarda gereksinim duyduğunuz Otomatik Kapı Sistemine en uygun Hızlı Kapı modelini öğrenebilmek için Hemen Bize Ulaşarak uzman ekibimizle görüşebilirsiniz.

Hızlı PVC Kapı ayarı esnasında kapının yüksekliğini yaklaşık 4 mm olarak ayarlamak için menteşenin üstündeki vida kullanılır. Yatay vida ise kapının 5 mm kadar yana hareket etmesini sağlar. Menteşenin alt kısmı sıkıştırma vidalarını barındırır. Bir anahtar kullanılarak gerekli ayarlamalar yapılır.

Hızlı PVC Kapı pervazı takılırken öncelikle üreticinin talimatlarına göre çerçeve monte edilerek duvar açıklığına yerleştirilir. Ardından vidalar için uygun delikler açılır. Vidalar veya kapı açıklığındaki tahtaya sıkıca sürülerek vidalama çivileri yerleştirilir. Kapı yerine takılarak menteşeler yerleştirilir.

Hızlı PVC Kapıları temizlenirken öncelikle kapı tamamen açılır. Dış yüzeyden kapı çerçevesi ve menteşeleri içindeki tüm tozları ve kalıntıları çıkarmak için elektrik süpürgesi fırça ucu kullanılır. Hızlı PVC Kapı Pencereleri hariç tutularak temizleme sıvısı kapıya sıkılır ve 10 dakika bekletilir. Daha sonra yumuşak bir bezle silinerek temizlik işlemi tamamlanır.

Kilitli Hızlı PVC Kapı açılırken kapının her iki tarafına da erişiminiz olması gerektiği için bir anahtara ihtiyaç duyulur. Kapının kilidini açmak için anahtarınız yoksa kapının escutcheon plakasını çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Hızlı PVC Kapı kasasını çıkarmak için kapıyı 90 derece çevirin. Yaklaşık 50 mm yukarı kaldırın ve kapıyı yerinden çıkarın. Yeniden takmak için çıkarma işlemini tersine çevirin ve menteşeyi açın. Kapıyı yerine yerleştirin.